+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 26 ileti bulundu.

Konu: Baykal istifa etti!

Baykal istifa etti! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Bursa
    İletiler
    343
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Baykal istifa etti!

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin genel başkanlık görevinden istifa etti.

Baykal, istifa konuşmasında özel görüntülerinin iki hafta önce imal edildiğini ve bu komplonun iktidardan habersiz hazırlanmış olamayacağını ifade ederek “Bu kara kampanyaya teslim olmayacağım. Bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Eğer bunun bir bedeli varsa ve bu bedel, CHP Genel Başkanlığı’ndan ayrılmaksa, o bedeli de ödemeye hazırım. Benim CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa etmem, hiçbir şekilde bu komploya teslim olmak ya da kaçmak anlamına gelmez. Tam tersine bu bir meydan okumadır. Bu anlayışla bugün CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa ediyorum” diye konuştu.

Baykal, 3 günlük bekleyişinin ardından basın mensuplarının karşısına çıkarak istifa ettiğini açıkladı. Baykal’ın kürsüden okuduğu konuşması şöyle:

“Günlerdir beklenen değerlendirmemi ve kararımı açıklıyorum. Bu bir kaset olayı değildir. Bir komplodur. Komplo, hukuk dışı, ahlak dışı bir tertip demektir. Bir komplo yaparken bazen haneye tecavüz edersiniz. Duvarlara, eşyalara kameralar yerleştirirsiniz. Gizli çekimlerle insanların en korunaksız görüntülerini alırsınız, kesersiniz, biçersiniz, aktarırsınız, montaj yaparsınız, çarpıtırsınız. Böyle yaparken de dünyanın her yerinde bütün dinlerin, bütün rejimlerinin, bütün ahlak anlayışlarının güvencesi altında olan insanoğlunun mahremiyetine tecavüz edersiniz. Ar, haya ve utanç bunu yapanlar için anlamını kaybeder. İnsanların şerefleri, onların umurlarında değildir. Önümüzdeki komployu gerçekleştirenler, bunu sapık oldukları için ya da ticari kazanç sağlamak için veya şantaj yapmak için düzenlememişlerdir. Siyaset yapmak için düzenlemişlerdir, ahlaklarına ve vicdanlarına uygun bir siyaset. Bu komplo, bugünkü siyasi konjonktürün eseridir.

-“YILLARDIR BEKLETİLEN KASET YOK, İKİ HAFTALIK BİR KOMPLO VAR”-

Yıllardır bekletilen bir kaset yoktur. Bir kaset ele geçirilmiş değildir. Bir komplo imal edilmiştir. Taze, iki haftalık bir komplo vardır. Bu komplonun hedefi 1 kişi değil, onun çok ötesinde CHP’nin neredeyse tek başına yürüttüğü cumhuriyete, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne sahip çıkan, sivil darbe, sivil dikta rejimlerine karşı vermekte olduğu mücadelesidir. Bu komplo, CHP’nin Anayasa ve rejim kavgası vermekte olduğu son iki hafta içinde düzenlenmiş ve piyasaya sürülmüştür. Komplo tezgahı, malzemeleriyle, çekimleriyle günceldir, tazedir. Meskene tecavüz ve ileri teknoloji yoluyla tezgahlanan bu komplonun iktidar gücü ve olanakları seferber edilmeden bir muhalefet partisi genel başkanına karşı bu kadar fütursuzca icra edilebilmesi mümkün değildir.

-“BU KOMPLO İKTİDARIN BİLGİSİ VE ONAYI OLMADAN GERÇEKLEŞTİRİLEMEZ”-

Anamuhalefet liderinin hukukuna, ahlakına tecavüz eden bu kadar kaba bir komplo tezgahının, iktidar zirvesinin bilgisi ve onayı olmadan son iki hafta içinde hazırlanıp piyasaya sürülmesi söz konusu bile olamaz. Olay sonrasında sergilenen sözde iyi niyetli, hakşinas olmaya çalışan yapay tavırlar, üzüntü beyanları, perde arkasındaki tezgahın suçluluğunu örtbas etmeye yetmez. Anamuhalefet liderine karşı bu kadar kaba kanunsuzluk, bu kadar kaba ahlaksızlık, bugünlerin ortamında iktidarın bilgisi ve onayı olmadan gerçekleştirilemez, piyasaya sürülemez. Komployu ayıplar gibi yapanlar aslında bizzat ayıbı işleyenlerdir.

-“PENSYLVANYA’DAN ALDIĞIM DESTEK MESAJLARININ SAMİMİYETİNE İNANIYORUM”-

Bu çerçevede başka bir sorumlu arayışına çıkacak olanlara yardımcı olmak üzere ABD’den Pensilvanya’dan aldığım üzüntü ve destek mesajlarının samimiyetine inandığımı da söylemek isterim. Hukuksuz ve ahlaksız komploları temel alan, ‘Çok ayıp ama...’ diye başlayan yorumlarla hesap sormaya, siyaset düzenlemeye çalışanlara da söyleyecek bir sözüm var.

-“KOMPLOCULARA HAYAT ALANI AÇANLAR ‘ÇOK AYIP AMA’ DİYENLER”-

Ahlaksız ve hukuksuz komplolara itibar ederek ne ahlakı, ne hukuku, ne de siyaseti savunamazsınız. Komplo yapanlar, zaten işlerini sizlere güvenerek yapıyorlar. Komploculuğa hayat alanı açanlar, ‘Çok ayıp ama...’ diyenlerdir. Hukuksuz ve ahlaksız komploları hazırlayanların ve onların komplolarına itibar edenlerin, dürüst ve onurlu insanların manevi cesetlerini çiğneyerek nereye kadar gidebileceklerini hep beraber göreceğiz. Bunun nasıl bir Türkiye oluşturmakta olduğunu er geç anlayacağız. Kendinden menkul bir ahlak zabıtalığını bizzat deruhte edenlerin, insanlık tarihi boyunca Hazreti Peygamber’den başlayarak günümüze kadar ne mağduriyetlere yol açtıklarını çok iyi biliyoruz.

-“KARA KAMPANYAYA TESLİM OLMAYACAĞIM”-

Bu tablo karşısında bana da bir görev düştüğünün farkındayım. Bu kara kampanyaya teslim olmayacağım. Bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Eğer bunun bir bedeli varsa ve bu bedel, CHP Genel Başkanlığı’ndan ayrılmaksa, o bedeli de ödemeye hazırım. Benim CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa etmem, hiçbir şekilde bu komploya teslim olmak ya da kaçmak anlamına gelmez. Tam tersine bu bir meydan okumadır. Bu anlayışla bugün CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa ediyorum. Bu komplonun hedefi sadece ben değilim. Aynı zamanda CHP’dir. CHP de bu kirli tezgahlar karşısında yolunu seçmek zorundadır. Benim istifa kararım, hem Türkiye siyasetini ve CHP’yi yeniden tanzim etmek isteyenlere bir imkan tanıyacak, hem de CHP’ye bu komployla hesaplaşma fırsatı verecektir. Yalansız, dürüst, cesur bir duruş sergilemek sadece benim işim olmamalıdır.

-“HAKKINIZI HELAL EDİN”-

Deniz Baykal’ın ve CHP’nin ötesinde bütün Türkiye olarak hepimiz hileye ve şerre dayalı bir kalleşlik politikasına dur demek zorundayız. Umarım bütün bu yaşananlar ve benim istifam Türkiye’de yeni bir uyanışın başlangıcı olur. İnşallah bir kez daha şerden bir hayır çıkar, hile hurda yapanlar değil, dürüst ve namuslu olanlar kazanır.Bu olayda ve bugüne kadar bütün iyi-kötü günlerimde bana destek veren, sahip çıkan her siyasi düşünceden vatandaşlarıma, CHP’nin vefakar, fedakar yiğit örgütüne, birlikte görev yaptığım çalışma arkadaşlarına, üzerimde emeği olan, hakkı olan tanıdığım, tanımadığım bütün insanlara, refahları ve mutlulukları için bir yaşam boyu uğrunda mücadele ettiğim bütün vatandaşlarıma, bize kızan, bizi seven, oy veren, vermeyen, üzerimde hakkı olan, olmayan herkese yaşamımın her anını anlamlı kıldıkları için teşekkür ediyorum. Ben sizlere hakkımı helal ediyorum, siz de hakkınızı bana helal edin. Teşekkür ederim.”

ANKA

http://haber.mynet.com/detay/politik...fa-etti/510541

Hukuki NET Güncel Haber

Baykal istifa etti! konulu yargıtay kararı ara
    Baykal istifa etti! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Diyarbakır
    İletiler
    1.150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Baykal istifa etti!

Vatan millete hayırlı olsun.

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı CeeK rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir komplo yaparken bazen haneye tecavüz edersiniz. Duvarlara, eşyalara kameralar yerleştirirsiniz. Gizli çekimlerle insanların en korunaksız görüntülerini alırsınız, kesersiniz, biçersiniz, aktarırsınız, montaj yaparsınız, çarpıtırsınız.
    Komplonun nasıl yapıldığını da öğrenmiş olduk sayelerinde

Bence asıl bu komplonun arkasında başka komplolar yatıyordur... Bekleyelim görelim! Nasıl olsa çıkar ortaya..

CHP'ye geçmiş olsun.
    Konu çoban tarafından (10-05-2010 Saat 20:29:07 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

CHP Merkez Yürütme Kurulu, Deniz Baykal'ın istifasının ardından toplandı ve kurultaya kadar başkan vekilliği görevi için, Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi'nin parti meclisine önerilmesine karar verdi.

Bu kritik toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Genel Sayman Mustafa Özyürek, istifaya ilişkin, Başbakan Erdoğan'ın 'yalanlayamaması bizi üzdü...' şeklinde özetlenebilecek değerlendirmesine yanıt verdi.

"Onurlu bir insanın, onurlu çıkışını bile kavrayamayacak bir Başbakan ile karşı karşıyayız. Deniz Baykal, kendisine yöneltilen çirkin komploya karşı görevinden istifa ederek onurlu bir duruş sergilemiştir, ancak Sayın Başbakan'ın bu onurlu duruşu anlayamadığını görüyoruz.

Sabahki konuşmasında Genel Bakanımız Deniz Baykal 'suçlu ayağa kalk' demiştir. Bu çirkin komployu düzenleyenleri işaret etmiştir. O, suçlu 'benim' diye ayağa kalkmış ve cevap vermiştir. O suçlunun Başbakan olduğu böylece ortaya çıkmıştır.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25093119/

Altını çizerek belirttğim söylemlere de pes artık!!!

Kaldı kı kendileri neden yalanlayamıyorlar acaba???

Nerede
    Ankara
    İletiler
    137
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Deniz Baykal'ın siyasi görüşleri, geçmişi, kişiliği, ülkeye olan yararı-zararı... Ve subjektif manada kendisine beslediğim çok da olumlu olduğunu söyleyemeyeceğim hisler bir yana... Bu olay, ülkemiz siyasi ahlakının en baştan bir kez daha sorgulanması ve siyasi vicdanımızın kendi kendisini sorgulaması gerektiğinin göstergesidir bence. Ülke başkasının yatak odasına kamera koyabilecek kadar basitleşebilen-utanmazlaşabilenlere ve buna çanak tutan ve hatta belki de destek olan bir siyasete kaldı ise yazık. Olayın hukuki boyutundan da öte etik yönü iç acıtıyor bence. Ve maalesef "biz ne kadar da arlanmaz bir ülke olduk" diyor insan içinden.

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Talking Cevap: Baykal istifa etti!

"Baykal'a suikast" ihbarı yapan çocuk serbest

Televizyonlardaki haberlerden etkilenerek resmi bir kurumun internet sitesine "Deniz Baykal'a suikast düzenleneceği" şeklinde elektronik posta gönderen çocuk, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, resmi bir kuruma ait internet sitesine dün gelen söz konusu ihbarın ardından yapılan araştırmada, e-postanın Kocaeli'nin Gölcük ilçesindeki bir internet kafeden gönderildiği tespit edildi.

Polis ekiplerince yapılan araştırmada elektronik postayı gönderdiği tespit edilen 13 yaşındaki çocuk, emniyette ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Bu arada, çocuğun emniyetteki ifadesinde televizyonda izlediği haberlerden etkilenerek bu maili gönderdiğini söylediği öğrenildi.

Önemli Not: Bu suikast ihbarı, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın basın toplantısıyla duyurduğu ve Emniyet tarafından doğrulanan ihbardan farklıdır CNNTürk

Gülelim mi yoksa ağlayalım mı?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Deniz Baykal'la ilgili açıklama yapan Fethullah Gülen, kaset skandalını haber bültenlerinden öğrendiğini belirtti. Gülen, "'Bizim çocuklara sordum. Bizimle ilgisi yok. İktidara baksınlar' gibi tırnak içine alınarak verilen sözler kesinlikle bana ait değildir, yalan ve iftiradır" değerlendirmesinde bulundu

Cihan Haber Ajansı'na açıklamalarda bulunan Fethullah Gülen, "CHP Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal ile ilgili kaset skandalını haber bültenlerinden öğrendim. İnsani olarak fevkalade üzüntü duydum. Bu samimi hislerimi çevremdeki arkadaşlarımla paylaştım. Beni ziyarete gelmiş bir arkadaşım bu hislerimi Sayın Baykal'a iletti" dedi.

Gülen, 'Bunun ötesinde medyada yer alan "Bizim çocuklara sordum. Bizimle ilgisi yok. İktidara baksınlar.' gibi tırnak içine alınarak verilen sözler kesinlikle bana ait değildir, yalan ve iftiradır" diye konuştu.

http://www.cnnturk.com/2010/dunya/05...0.0/index.html

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Deniz Baykal'la ilgili açıklama yapan Fethullah Gülen, kaset skandalını haber bültenlerinden öğrendiğini belirtti. Gülen, "'Bizim çocuklara sordum. Bizimle ilgisi yok. İktidara baksınlar' gibi tırnak içine alınarak verilen sözler kesinlikle bana ait değildir, yalan ve iftiradır" değerlendirmesinde bulundu

Cihan Haber Ajansı'na açıklamalarda bulunan Fethullah Gülen, "CHP Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal ile ilgili kaset skandalını haber bültenlerinden öğrendim. İnsani olarak fevkalade üzüntü duydum. Bu samimi hislerimi çevremdeki arkadaşlarımla paylaştım. Beni ziyarete gelmiş bir arkadaşım bu hislerimi Sayın Baykal'a iletti" dedi.

Gülen, 'Bunun ötesinde medyada yer alan "Bizim çocuklara sordum. Bizimle ilgisi yok. İktidara baksınlar.' gibi tırnak içine alınarak verilen sözler kesinlikle bana ait değildir, yalan ve iftiradır" diye konuştu.

http://www.cnnturk.com/2010/dunya/05...0.0/index.html

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bahçeli'den ilk yorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Deniz Baykal'ın CHP Genel Başkanlık'tan istifa etmesini yorumladı. Bahçeli, yaptığı açıklamada, "Siyasi aktörler üzerinde yoğun bir kampanya başlattı. Hükümet gerçekleri acilen günışığına çıkarmalıdır" dedi.

Cumhuriyet Haber Portalı/ANKA

İstanbul/Ankara- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Deniz Baykal'ın istifasıyla ilgili, "Ana Muhalefet Lideri'nin özel hayatına yönelik muhatap olduğu utanç verici tertibin kara bir leke olarak siyasi tarihimize geçeceği de açıktır" açıklamasını yaptı.

Bahçeli, Deniz Baykal'la ilgili iddialara ve sonrasında ortaya çıkan gelişmelere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Türkiye'nin içine düştüğü puslu siyasi ortamın gerilimlerini ve gerginliklerini alabildiğine yaşadığını ifade eden Bahçeli, ardı ardına meydana gelen son derece düşündürücü olaylar dizisinin milleti tam anlamıyla şaşırttığını ve endişeye sevk ettiğini kaydetti. Bahçeli, "Kutuplaşma ve çatışmanın tırmandığı bugünkü ortamda kurumların birbiriyle çarpıştığı; çekişmelerin had safhaya ulaştığı; insanların birbirinden kuşku duyduğu tam bir çöküntü hali yaşanmaya başlanmıştır" dedi.

Milli ve manevi değerlerde olduğu kadar, siyasette de ahlaki ve vicdanı bütün ölçülerin kaybolduğunun altını çizen Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti: "Çok ciddi sosyal çözülme, ahlaki çöküş ve hayatın her alanında ortaya çıkan yozlaşma hali, üst düzey siyasetçileri de etkisi altına almıştır. Bunun en son örneği Sayın Deniz Baykal'ın da içinde yer aldığı iddialarda ortaya çıkmıştır.

Kişisel ilişkilerin ve özel hayatın mahremiyetinin sınırlarını tayin etmek elbette ki şahısların belirleyeceği bir alandır. Ancak Ana Muhalefet Liderinin özel hayatına yönelik muhatap olduğu utanç verici tertibin kara bir leke olarak siyasi tarihimize geçeceği de açıktır.

Elbette ki medyaya kadar yansıyan görüntülerin meşruiyeti ve doğruluğu, suçlama ve komplolara maruz kaldığını iddia edenlerin bileceği ve açıklayacağı hususlardır.
    Ancak burada esas üzerinde durulması gereken nokta, Türk siyasetinin gizli mihraklar tarafından tanzim edilmeye çalışılıyor olması, kritik bir sürece giren ülkemizde siyaset aktörleri üzerinde yoğun bir kampanyanın başlatılmış bulunmasıdır.

İki kişiye ait olduğu iddia edilen görüntülerin, özel hayatın dokunulmazlığı ve gizliliği ilkelerini hiç dikkate almadan ve umursamadan, medya üzerinden ahlaksız yöntemlerle sızdırılması tarifi olmayan bir alçalma halinin son şeklidir.

Bu gelişmeler üzerine Sayın Baykal'ın, CHP Genel Başkanlığından istifa kararını açıklarken iddiaların komplo olduğunu vurgulaması, ülkemizin her sorununu çözmekle görevli ve yetkili olan AKP hükümetine de büyük bir sorumluluk yüklemiştir.
    Yaptıkları görev itibariyle göz önünde olan siyasetçilerin; internet üzerinden yayımlanan ahlak, vicdan ve hukuk dışı saldırılara hedef haline gelmiş olması, ülkemizin hangi karanlık noktalara sürüklenmek istendiğinin en son delili olmuştur.
    Bu kapsamda Başbakan Erdoğan'ın ve hükümetinin iddia edilen komployu bütün yönleriyle ve en kısa sürede çözüme kavuşturması en önemli siyaset sorumluluğu haline gelmiştir.

Türk siyasetinin, kaset savaşlarının ortasına düşmesi; çapsız ve ahlaksız gelişmelerin odağına gerilemesi hiç kimseye bir şey kazandırmayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi, son olayla birlikte ortaya çıkan bireysel hak ve özgürlük alanlarını doğrudan ihlal eden, bu ve benzeri kanunsuz girişimlerin ve arkasındaki mihrakların tespitini ve gerçeklerin gün ışığına çıkarılmasını hükümetten acil olarak beklemektedir."

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Baykal'a suikast iddiası

Deniz Baykal'a suikast iddiasıyla ilgili olarak aralarında Mithat Yılmaz'ın da bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.

Suikast iddiasını soruşturan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul'da yapılan operasyonlarda 15 kişiyi gözaltına aldı.

İhbarda adı geçen Mithat Yılmaz ile e-maili attığı ileri sürülen Şeref Kasap'ın da aralarında bulunduğu 15 kişi Vatan Caddesi'ndeki Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Polis ekiplerinin Mithat Yılmaz'ın evinde arama yaptığı öğrenildi.

http://www.cnnturk.com/2010/turkiye/...1.0/index.html

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: