+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 20 ileti bulundu.

Konu: Online oyun karakter çalınması ve mağduriyet

Online oyun karakter çalınması ve mağduriyet Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Online oyun karakter çalınması ve mağduriyet

Öncelikle bu sitenin kurulmasında emeği olan herkese teşekkür etmek istiyorum.Gelelim benim soruma.Ben İnternet Cafe işleten biriydim.Yaklaşık 10 ay kadar önce İnternet Cafemi kapattım ve aynı işyerinde başka bir işle meşgulum.23.11.09 da birden polisler işyerime geldiler ve önüme bir dünya dosya koyarak bir karakter çaldığımdan bahsettiler.(Msn konuşmaları,mail adresinden kendime! ve çocuğa hakaretler)Benim maillerim kullanılarak çocukla mesajlaşma olmuş,Facebook'dan resimlerimi falan delil olarak sundular önüme Fakat benim olaydan haberim yok.Bir sonraki gün gittim ve ifade verdim.Karakteri çalınan çocukla anlaşmamı falan önerdiler ama ben işi biraz inada bindirdim çünkü suçsuzum, anlaşmadım.Bir müddet sonra mahkeme kağıdı geldi.Şahısla olaydan önce msnde falan konuşmuştum.Telefonumu falan vermiştim ama o zamanlardada benim yapmadığımı söylemiştim şahısa.Fakat kimin yaptığını bilmiyorum.İfademde de belirttim İnternet Cafe kapatıldığından dolayı elimde hiç bir kayıt ve bilgi yok.Aslında çalınan karakterin değeri 150-200 lira falan ama ben anlaşma yoluna gitmedim çünkü benim bi suçum yok.Ama aksini idda edecek bir delilimde yok.Sizce nasıl bir savunma vermeliyim?Ne kadar ceza alırım?(Şu an bir lisede hala öğrenciyim ve geçmişe yönelik sabıkam falan yok.)Dava Haziran ayında görülecek.Davaya gitmesem sonuçları ne olur?Çünkü sınav haftasına denk geliyor ve benim için bir gün bile çok önemli.Davayı açan şahısda 18 yaşından küçük olduğu için ablası ile açmış.(Şimdi şahısla görüşsem ve belirtilen miktarı kendisine versem dava düşermi?)

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Hukuki NET Güncel Haber

Online oyun karakter çalınması ve mağduriyet konulu yargıtay kararı ara
    Online oyun karakter çalınması ve mağduriyet konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Diyarbakır
    İletiler
    1.150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Online oyun karakter çalınması ve mağduriyet.

Karakter nasıl çalınmış, çocuğun olan karakter nasıl ele geçirilmiş,siz hangi maddeden yargılanıyorsunuz.

Nerede
    Diyarbakır
    İletiler
    1.150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İp adresinizden de tespit yapılabilir.
    Konu sonuncuyaka tarafından (07-05-2010 Saat 16:43:35 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sonuncuyaka rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Karakter nasıl çalınmış, çocuğun olan karakter nasıl ele geçirilmiş,siz hangi maddeden yargılanıyorsunuz.
    Bilişim Sistemine Hukuka Aykırı Olarak Girme Ve Orada Kalma,Sesli Yazılı Veya Görüntülü Bir İleti İle Hakaret.

Hakaret olarak dediğim gibi kendime ve çocuğa benim mailden hakaret edilmiş(Kendime nasıl hakaret ediyorsam ) Fakat bilişim sistemine hukuka aykırı olarak girme ile ilgili bana herhangi bir delil sunmadılar,sunamazlar da çünkü böyle bir şeyin olması imkansız.

Nerede
    Diyarbakır
    İletiler
    1.150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Senin mailin kullanılarak çocuğun mailine hakaret edilmiş, bunun tespiti kolay.

Yine karakteri çaldıktan sonra ,karakteri o sunucudan çalma işlemini yapan ip numarası ve saatleri de tespit edilemez mi.

Bu karakter simit tezgahından aşırılmadı ki, delil olmasın.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Senin mailin kullanılarak çocuğun mailine hakaret edilmiş, bunun tespiti kolay.

Yine karakteri çaldıktan sonra ,karakteri o sunucudan çalma işlemini yapan ip numarası ve saatleri de tespit edilemez mi.

Bu karakter simit tezgahından aşırılmadı ki, delil olmasın.
    Ya tamam onlarda delil var ama çocuğun bilgisayarına girdiğime dair bir delil yok bilmem daha açık nasıl anlatabilirim.

Nerede
    Diyarbakır
    İletiler
    1.150
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Orası bilirkişi incelemesini gerektirir.Fakat çocuğun bilgisayarına sen girmediysen ,kim girdi.Senin mailin nasıl kullanıldı.Polis sana nasıl ulaştı.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Orası bilirkişi incelemesini gerektirir.Fakat çocuğun bilgisayarına sen girmediysen ,kim girdi.Senin mailin nasıl kullanıldı.Polis sana nasıl ulaştı.
    Dediğim gibi cafeden yapılmış ve elimde hiç bir delil yok.!

Nerede
    Adana
    İletiler
    35
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Online oyun karakter çalınması ve mağduriyet

Sevgili cihanonal,
    öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, sorunun bir an önce çözülmesini temenni ediyorum.
    Öncelikle bahsettiğiniz şeylerde çelişkiler mevcut (yalan söylüyorsunuz mayetinde algılamayın kesinlikle, yazdıklarımı okuyunca hak vereceksiniz).Şimdi çocuğa bir mail gitmiş ve mailin sizin mail adresinizden gönderildiği, içersinde kendine de olmak üzere hakaretlerin yer aldığı ve çocuğun iteminin çalındığı bir problem sanırım karşı karşıya kaldığınız.Öncelikle bir mail sizin de bildiğiniz üzere aslı'ndan gönderilmeyebilir yani mailsender programları vesilesiyle istediğin adresten, istediğin adrese gönderilebilinen programlar ve kodlamalar mevcut.Bu olayın iki ihtimali var:
    1-Gönderilen mail sizin mailiniz olabilir.
    2-Anlattığım gibi bir yazılımla sahte olarak gönderilmiş olabilir.

Eğer 1. seçenekten olduysa bu da bilişimde gruplara ayrılır,
    1-Account'unu kullanan sen misin ve o maili sen mi gönderdin?
    2-Account şifreni bilen (çalan) kişi mi gönderdi?

Bunu bilişim emin ol ki çok rahatlıkla çözer,çünkü bildiğinizi düşündüğüm üzere her bilgisayarın bir statik id'si ve ip'si vardır.Eğer bu işlem sizin cafenizden yapılmış ise sizin olup olmadiginiz da anlasilir bunun icin kusku duymayın.Sizin anlattıklarınıza göre olay sizin cafenizden gerçekleşmiş ise sizin hesabınızın çalınmış olarak mail gönderilme ihtimali son derece düşüktür.Çünkü böyle bir olaya kalkışmak isteyen kişi emin olun sizin bulunduğunuz yerden bunu yapmaz.Mailsender'la bu olayın gerçekleştirildiğini düşünürsek ve bunun da cafenizden gönderildiği mevcut ise, hangi pc'den gönderildiği bulunur.Karakteri çalınan item'in online olduğu ip ile bütün bu anlattıklarım karşılaştırılır.Bunların yanısıra sizin geçmişinizdeki ip'leriniz, hangi sürelerde neler yaptığınız, yazışmalarınız da kontrol altına alınacaktır.Sonuçta gönderilen ip sizin ip'niz ile çakışırsa zor durumda kalırsınız.Biraz daha anlatayım, şimdi diyelim ki ip'niz statik değil ve 1. gün X ip'si ile girdiniz, 2. gün Y ip'si ile girdiniz cafenizden.Cafenizde de 20 pc olduğunu varsayalım ve sabit ip üzerinden her pc'nin kendi tanımı vardır.Örneğin ana makinayla mail adresinizi açmışsanız 1. gün, 2. gün de böyle bir olay olmuşsa bakılacak nokta hangi pc'lerden yapıldığıdır.Yani tek ip'niz var, cafeden herhangi biri yapsa da sizin üstünüze kalır diye düşünmeyin.Örneğin ana makinanın birinci gün ip ve id'si X1 makinalarınız sırasıyla X2,X3,... ,X20'dir.İkinci gün ana makinanız Y1'se makinalarınız sırasıyla Y3,Y3,.....,Y20'dir.Olayın 2. gün gerçekleştiğini düşünün, siz 1. gün ve bundan önceki zamanlarda mailinize girdiğiniz yer ana makina ise bu olayın yaşandığı 2. günde ana makinadan yaşandığı görülür.Böyle bir durumda aksini ispat edemezsiniz.
    Size tavsiyem şudur, eğer böyle birşeyi gerçekten siz yaptıysanız olayın uzanmadan çözülmesini düşünün aksi takdirde uzun vadede de olsa sonuca ulaşılır.
    Geçmiş olsun dileklerimle,
    Konu Sehzade1905 tarafından (07-05-2010 Saat 21:06:51 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Online oyun karakter çalınması ve mağduriyet

Alıntı Sehzade1905 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sevgili cihanonal,
    öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, sorunun bir an önce çözülmesini temenni ediyorum.
    Öncelikle bahsettiğiniz şeylerde çelişkiler mevcut (yalan söylüyorsunuz mayetinde algılamayın kesinlikle, yazdıklarımı okuyunca hak vereceksiniz).Şimdi çocuğa bir mail gitmiş ve mailin sizin mail adresinizden gönderildiği, içersinde kendine de olmak üzere hakaretlerin yer aldığı ve çocuğun iteminin çalındığı bir problem sanırım karşı karşıya kaldığınız.Öncelikle bir mail sizin de bildiğiniz üzere aslı'ndan gönderilmeyebilir yani mailsender programları vesilesiyle istediğin adresten, istediğin adrese gönderilebilinen programlar ve kodlamalar mevcut.Bu olayın iki ihtimali var:
    1-Gönderilen mail sizin mailiniz olabilir.
    2-Anlattığım gibi bir yazılımla sahte olarak gönderilmiş olabilir.

Eğer 1. seçenekten olduysa bu da bilişimde gruplara ayrılır,
    1-Account'unu kullanan sen misin ve o maili sen mi gönderdin?
    2-Account şifreni bilen (çalan) kişi mi gönderdi?

Bunu bilişim emin ol ki çok rahatlıkla çözer,çünkü bildiğinizi düşündüğüm üzere her bilgisayarın bir statik id'si ve ip'si vardır.Eğer bu işlem sizin cafenizden yapılmış ise sizin olup olmadiginiz da anlasilir bunun icin kusku duymayın.Sizin anlattıklarınıza göre olay sizin cafenizden gerçekleşmiş ise sizin hesabınızın çalınmış olarak mail gönderilme ihtimali son derece düşüktür.Çünkü böyle bir olaya kalkışmak isteyen kişi emin olun sizin bulunduğunuz yerden bunu yapmaz.Mailsender'la bu olayın gerçekleştirildiğini düşünürsek ve bunun da cafenizden gönderildiği mevcut ise, hangi pc'den gönderildiği bulunur.Karakteri çalınan item'in online olduğu ip ile bütün bu anlattıklarım karşılaştırılır.Bunların yanısıra sizin geçmişinizdeki ip'leriniz, hangü sürelerde neler yaptığınız, yazışmalarınız da kontrol altına alınacaktır.Sonuçta gönderilen ip sizin ip'niz ile çakışırsa zor durumda kalırsınız.Biraz daha anlatayım, şimdi diyelim ki ip'niz statik değil ve 1. gün X ip'si ile girdiniz, 2. gün Y ip'si ile girdiniz cafenizden.Cafenizde de 20 pc olduğunu varsayalım ve sabit ip üzerinden her pc'nin kendi tanımı vardır.Örneğin ana makinayla mail adresinizi açmışsanız 1. gün, 2. gün de böyle bir olay olmuşsa bakılacak nokta hangi pc'lerden yapıldığıdır.Yani tek ip'niz var, cafeden herhangi biri yapsa da sizin üstünüze kalır diye düşünmeyin.Örneğin ana makinanın birinci gün ip ve id'si X1 makinalarınız sırasıyla X2,X3,... ,X20'dir.İkinci gün ana makinanız Y1'se makinalarınız sırasıyla Y3,Y3,.....,Y20'dir.Olayın 2. gün gerçekleştiğini düşünün, siz 1. gün ve bundan önceki zamanlarda mailinize girdiğiniz yer ana makina ise bu olayın yaşandığı 2. günde ana makinadan yaşandığı görülür.Böyle bir durumda aksini ispat edemezsiniz.
    Size tavsiyem şudur, eğer böyle birşeyi gerçekten siz yaptıysanız olayın uzanmadan çözülmesini düşünün aksi takdirde uzun vadede de olsa sonuca ulaşılır.
    Geçmiş olsun dileklerimle,
    Öncelikle sorunumla ilgilenerek beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.Cafemde sabit ip vardı fakat hangi makinadan ne zaman girildiği bulunsa bile bunun benim olmadığımı ispat etmem çok zor.Çünkü geçmişe dönük hiç bir bilgi yok Bu konuda neler yapabilirim sizce?

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

oyun karakterleri çalınan kadın

online oyun karakterim çalındı ne yapmam lazım

online oyunda karakter calinmasi

online oyun karakterim çalındı

Forum