Tüm meslektaşlara merhaba. Bir konu da mesleki tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Bir müvekkilim, bir şirkete bir kaç defa borç vermiş, karşılığında senet almış. Senetlerden bir kaçını şirket çok geç ödemiş. En son senette ödenmemiş. Müvekkil takip başlatmamı istedi. Başlattık. Ancak şirket takibin durdurulması için mahkemeye başvurdu ve takip durdu. Konu şu ki; diğer senetlerin ödemeleri geç yapıldığından dolayı ve miktarlar aynı olduğu için bankaya yapılan ödemeler takip başlattığımız senedin son ödeme tarihine çok yakın tarihte yapılan ödemeler. Gerçi bankada ki ödemelere dair yapılan açıklama da sadece BORÇ ÖDEMESİ diye bir açıklama var. Fakat buna rağmen, şirket önce ki senet ödemelerini, sanki bizim takibe koyduğumuz senedin ödemesi gibi göstermeye çalışıyor. Tebligatı almadıkları halde, takipten haberdar olmuşlar ve önce ki senedin son ödemesini takipten hemen sonra bankaya yatırıp, kendi doldurdukları banka havale kağıdına da senedin keşide tarihini, ödeme tarihini BELİRTMEDEN, sadece alacaklının ismini ve senet bedelini yazıp bir de son taksitidir diye ibare düşmüşler. Sanki yapmış oldukları ödeme, takibe konu olan senedin son ödemesiymiş gibi gösterip, bir de noterden ihtarname çekmişler, senet ödendi, iade edin diye. Şimdi, ben bu durumda bir kazanç sağlayacaklarını düşünmesem de, yine de başka tecrübelerin görüşüne danışmak istedim. Nasıl bir yol izlemem gerek? Alacaklıyı bu mağduriyetten nasıl kurtarabilirim? Sunmuş oldukları belgeler senedin hiçbir detayını göstermiyor, ancak yine de işimi sağlama almak amacıyla benim de başvurabileceğim, ama benim bilmediğim sizlerin bildiği durumlar söz konusu olabilir. Bana yardımcı olacak meslektaşlara şimdiden teşekkür ederim ve çalışma hayatların da başarılar dilerim.