+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 44 ileti bulundu.
    Nerede
    istanbulun kenarı.
    İletiler
    748
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi kartlarım ve kredi borçlarımı ödeyemiyorum.

iyi günler..
    sayın arkadaşım, bu kadar borç yapmak büyük bir başarı gerçekten.. intihar sonucunda sigorta para ödemesi yapmaz malesef.. benim kanımca şöyle olabilir.. kredili evinizi satarsınız, elinizde kalan bakiye ile bankalara olan borcun bir miktarını ödersiniz ve bir kaç sene içinde borcunuzu kapatırsınız ve kirada oturursunuz.. maaşınıza gelen hacizi kaldırmak belki bu yolla mümkün olur ama ölmek çözüm olmayacaktır.
    Bende sizin gibiyim ama benim işim yok aylık 1200 tl kredi taksidim ve kredi kartına benim kendime harcamadığım 6000 tl borcum var gelin gerisini siz düşünün.

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi kartlarım ve kredi borçlarımı ödeyemiyorum konulu yargıtay kararı ara
    Kredi kartlarım ve kredi borçlarımı ödeyemiyorum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bugün eve polis geldi, yaninda bi dosya varmıs, anneme fatih yarin yanima gelsin v.s. , dosyanın fotokopisini falan verelim gibi bisey demis. Ama asagıda da ekip otosu vardi.
    Bende o arada evin önündeydim, megerse bizim eve glemis polis farkinda degldim. Neyse soradan eve gittim polislerin beni sorduğunu ögrendim, dosya fotokopisi falan verelim demisler evdekilere.
    ONdan da sonra beni avukat hanim aradi, 3 ay hapis cezaniz çikti, borcunuzu ödemeyecekmisiniz hala dedi. bende 200 200 öderim diye telde anlastik biras. (bu arada 10.000 tl, 5 sene taksit ödüycem sadece bu garantiye). Bana avukat dediki cezaniz onaylandi, TC kimliginizle herhangi bir karakola giderseniz içeri alirlar diye bana bilgi verdi.
    Sonrasindada 200 e anlastik. (büyük ihtimalle benle ansalmak için beni korkutmaya çalisti ama aşagıda ekip arabasinin beni beklemesi görüntüsü biraz sakincali geldi bana)
    Neyse simdi ben bugün karakola gidersem bana dosyanın fotokopisini mi verirler , yada o tarz baska birseymi,
    yoksa hakkinizda tutuklama karari var, sizi nezarete alalim gibi bir şeye mi maruz kalirim.
    Konu ile ilgili bilgisi olan kişilerden acil cevap almayi umuyorum. ona göre karakola gideceğim..

İletiler
    265
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Fatih bey öncelikle Allah kurtarsın,

Bankaların haksız yüksek faizlerini herkes gibi bende kınıyorum, sizin örneğinizdeki gibi 60 bin lira borcu 100.000 üzerine çıkartmalarına söyleyecek bir şey bulamıyorum.

Peki bu 60.000 ana para nereye gitti, cebimdekilerden başka bir şey yok yazmışsınız, ailenizde sizde taşınmaz bir malda yok yazmışsınız.

İnsan merak etmeden de duramıyor... Ödeyemeyeceğinizi göre göre hayat standardını yükseltme amaçlı habire karttan çekip mi yediniz Allah aşkına?

Bu forumlarda ben hep aynı fikri savundukça acılı arkadaşlar bankaları savunuyorum sanıyorlar, oysa ben mazlumları uyandırmaya çalışıyorum çünkü bu işlerin sonu hep hüsran.

Akbank'a 5.500 borç oldu, ödeyemeyeceğinizi göre göre diğer bankayımı kullanmaya başladınız?

Ben bir dostumdan 60 TL borç alsam aklım çıkıyor, insanlarımız ne kadar rahat kredi kulllanıyorlar böyle şaşırıyorum.

Tekrar Allah kurtarsın, inşallah en azından ana parayı öder bu ızdıraptan kurtulursunuz sakın intiharı da düşünmeyin.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba ben esnafım dükkanım zarar ediyo bir kaç aydır ve kartlara yüklendim.belli bir süre sonra işin içinden çıkılmaz bir hal aldı ve kartlarıda yatıramaz bir duruma geldim dükkanı satlıga cıkarttım kartların borcunu kurtarmıyo bu sorunuma nasıl bir çözüm bulabilirim bankayla görüştüm ödemede aksama olmamış yeni kredi verelim diyolar o zamanda yine borcum katlanıyo aksatırsam yine öyle olacak çözümü bulamadım yardımcı olrsanız sevinirim.....

Nerede
    adana
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

benimde babamın kredi kartı borcu var ödeyemiyom emekli kendisi teminat olarak emeklisi gözüküyo yeni madde çıktı 5510 sayılı yaysanın 93.maddesi gereği maaşa dokunulmuyormuş doğrum buuu
    Konu sdtm tarafından (17-07-2010 Saat 12:41:57 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Para nereye gitti diye bir arkadaş merak etmiş, çok normaldir, sonuçta 60.000 tl ana para borçlanmışım. Bizim işlerimiz kötü gitti, ticari olarak battık işin aslı. battikça kartlardan borçlari ödedik sonra kartlara ödeme yaptik bikaç senedir. ama iki sene sonra teker patladi. Piyasaya borcumuz olacağına kartlara oldu yani. Şimdi baska bir işte çalisiyorum, maaşim hacizli. durum budur.. ödememe gibi bir planim olsaydi en basindan ev adresimi degistirir, icra gibi belalardan kurtarirdim kendimi. zaten üstüme kayitli hiçbirsey yok. Ancak ben ödemenin peşindeyim. sonuçta ben o adamlarin parasini almişim. öyle bir para benim boğazimdan geçmez. ama inanin elimdende birsey gelmiyor. 5 bankaya borcum var. birisi maaşimdan icraayla aliyor, birisini de ben kendim aylik 200 200 taksite bağlattim. (10.000 TL borç, bu ay ilk taksitini ödedim daha 5 sene taksit ödüycem ölmessem. Normal faizli rakam 18.000, ben 10 olarak vadelendirdimm) diger 3 bankaya ise daha hiç bes kurus vermedim. onlara da birine 3 birine 5.5 birine de 20 milyar borcum var. hadi iki tanesini bir sekilde taksite bagladik diyelim, diger üçü için hiçbirsey yapamiyorum. ekmek alacak param bile kalmiyor aybaşinda maaşi aldigimda. 3 ay hapis diye birsey söyledi geçen avukat beni korkuttu belkide ama karakol bana sen gelme kardesin evraki gelip alsin diye uyardi. adamlar gide gele artik beni tanidi çünkü. memur da öyle deyince avukatin dedigi doğru gibime geldi. zaten 200 200 anlastik öncesinde ama yinede cevirme olursa içeri alinirmiyim diye korkmuyor degilim.

napicam ben inanin bilmiyorum. EBay a böbrek satiş ilani bile vermeye çalistim ama onaylanmadi, varin benim neler çektigimi siz düşünün.
    Bazen gidip hapiste yatiyim kafa dinleyim diyorum ama ordada rahat vermezler biliyorum. orasi daha bi pislik. ne yapacağımı şaşirdim.
    Herkese vermis olduğum rahatsizliktan dolayi özürlerimi borç bilirim.
    Saygılar arkadaslar...
    Fatih... i3eta@h

İletiler
    265
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi kartlarım ve kredi borçlarımı ödeyemiyorum

Allah yardımcınız olsun, günümüzde bir çok ticari işletme finans hesabını doğru yapamadığı için bu sıkıntıları çekiyor.
    (Benim rahmetli babamda aynı sıkıntıları yaşamıştı, o da küçük esnaftı, ben ona bağkurdan emekli olduğunda işletmeyi kapat baba emekli maaşınla geçin ne uğraşıyorsun dediğimde beni dinlemezdi)

İşletmenin reel karlarını iyi analiz etmek lazım, günümüzde ufak esnafın ticaret yapması zor, yaptığı ticaretten tahsilatını yapması dahada zor. Orta ve uzun vadeli analizi yapıp doğru kararları vermeli, umutla bekleyip habire içeri giden bir işletmeyi taşımaktansa, patronluğun cazibesine kapılmayıp girip bir işe maaşla çalışmayı tercih etmeyi düşünmeli bu devirde.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

dostum inan bana sorunlarını en içten katılıyorum.sen ve bizim gibi,milyonlar var,inan bana ama hayat yinede süprüzlerle doludur.senin canın bunların hepsinden daha değerlidir,şöyle düşün herkez,işini yapıyor avukar elbette parasını kurtarmaya sen ise borcunu ödemeye bak bende aynı senin gibiyim kızımın bile 200 tl nafakasını yatıramıyorum,yeni eşim yurtdışına annesinin yanında ona para gönderemiyorum,buarada kendisi hamile,ikimizde ölümü göze almışız,bırak kendini başka şeylere vermeye çalış,ben elimden geleni yapıp hayatta tutunmaya çalışıyorum sen ben değil bizi kredi kartından para çekmek zorunda kalan sistem utansın uzun lafın kısası benim fikrim hiç kafana takma avukatlarlada kavga etme durumunu anlat şukadar verebiliyorum de kabuletmezlerse daha fazla vermek çok isterdim deyip,telefonu kapa,yapacak hiç birşeyimiz malesef yok.sevgiler

Nerede
    istanbul
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Evet arkadaşlar ben de bu kervana katıldım. Katılmak istemezdim ama oldu. Alt komşumun çocuğuyla başladı. Evet doğru duydunuz malesef onun sempatikliği şirinliğiyle ameliyatıyla başladı 12000 tl. olarak sonrada gerisi geldi. 12000 tl veremedi 20000 tl yi geçdi aradan 1 yıl geçdi. benimde çocuğumun rahatsızlıkları oldu 10000 tl den benim oldu derken birbakdımki 55000 tl oldu. Rüya gibi zaten ne olduğunu anlamadım o aralar sadece kendi çocuğumu ve onun sağlığı ile ilgilenebildim. Pişman depilim eğer ilgilenmeseydim onu kaybedebilirdik. Bir ara benim kart çekdirdiğim eleman para buldu tefeciden miş kartları yatırdık sadece 10000 tl borç olduğu için vermediler. tekrar paraları çekip tefecilere verdik. (hayatımın hatasını orda yapdım teşke çekmese idim tefeciyle uğraşıp dursaydı.) aradan 6 ay geçdi ailecek kavgalar gürültüler karakollar derken 70000 tl oldu. Bizim elemanda intahar etti. Şimdi başıma ne gelecek kedi gibi bekliyorum. İlk zamanlar çok zoruma gitti kendimi onun ailesi
    ne zarar vermemek için çok uğraşdım. Şimdi alışdım. Geçen 3 tane polis le konuşdu birtanesi kara listede maaşı hacizli ötekisi 12000 tl var taksitlendirmiş üçüncüsü ise 60000 tl yi geçmiş ödemiyecem ne olursa olsun diyor. Onlarla konuşunca moralim yerine geldi. Sonum ne olucak....?????

Nerede
    antalya
    İletiler
    27
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi kartlarım ve kredi borçlarımı ödeyemiyorum

Merhaba arkadaşlar
    bende aranıza katıldım sizlerin dertlerini okuyunca yalnız olmadığıma sevindim bende dolandırıldım işlerim kötü gitti kredi kartlarımı ve kredilerimi ödeyemez duruma geldim akbank a borcum 3100 tl avukata verilmiş 7200 tl olmuş bankayı aradım peşin yatırırsam 3500 razılar ama yok finasbank ka kredim var bi arkadaşa çekmiştim 4 aydır ödememiş ayda 210 taksitli bugün yarın oda gelir en kötüsü vakıfbank 10000 tl artı bakiye borcum var ne olmuştur bilmem bi kac gün önce eve yazı gelmiş ödemezseniz merkez bankasına bildirecez hakkınızda icra takibi başlatacaz diye bende başlatın dedim ne yapayım ben milli eğitimde 4-c statüsünde gecici sözleşmeli çalışıyorum aldığım maaş 835 tl 400 ev kirası ne yapacam bende bilmiyorum daha önce işimiz iyi idi kurumumuz özelleşince 16 ay boş kaldık 8 ay işsizlik maaşı aldım bu arada elde avuçta ne varsa yedik ufak tefek işlerde günlük yövmiye ile çalıştık 20 25 liraya sonumuz ne olacak ALLAH biliyor rabbim hepimizin yardımcısı olsun bizi bu hallere koyup işimizden gücümüzden edenleride nasıl biliyorsa öyle yapsın herkese saygılar yardımlarınızı bekliyorum .

+ Konuyu Yanıtla
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kredi kartlarım ve kredi borçlarımı ödeyemiyorum

borçlarımdan nasıl kurtulurum

kredi ve kredi kartlarımı ödemezsem ne olur

allahım beni borçlarımdan kurtar

BORÇLARIMDAN NASIL KURTULURUM

allahım borçlarımdan kurtar beni

borçlarımı ödeyemiyorum

borçlarımdan nasıl kurtulabilirim

kredi borçlarımı ödeyemiyorum

hsbc vergi odeyemiyprum

70000tl kredıi kredı

kredi kartlarımı ödemezsem ne olurAkbank kredi borcu odeyemiyorumkredi kartlarimi ve kredi kredi kartlarımı ödeyemiyorum hapis cezası varmıakbank kredi odeyemiyorumkredi ve kart borçlarımı ödeyemiyorumallahim beni borclarimdan kurtarben emekliyim kiredi karti borçlarımı ödeyemiyorumfinansbank kredi kartı borcu ödeyemiyorumkiredi ve kiredi kartlarimi odemiyorumAllahim borclarimdan kurtar beniesnafım kredi kartı borcumu ödeyemiyorum nolur kredilerimi ve kredi kartlarimi ödemezsem ne olurbanka borclarini odeyemiyorum nasil kurtulurum odemeden
Forum