Bu forumdaki " Bu hastalık böbrekleri bitiriyor." başlıklı konuya; bir doktorun anlattıklarını aktarabilmek için 6-7 sefer yazı yazdım.Mümkün olmadı.Eğer; bu sefer de, anlattığımı göremezsem; Mayıs ayında, açmayı plânladığım "Hukuki Net üye ve misafirler... Bu yaz ilaç yapacağız." başlıklı konuyu açmaktan vaz geçeceğim.(Bakınız Biberiye mucizesi başlıklı yazıya eklenen mesaj.)

Aktaramadığım olay:
Zakkumcu Ziya Özel'in Muğla Devlethastahanesi başhekimi olduğu yıllar...O zaman ormancı olan dayım, böbreklerinden dolayı buraya muayeneye gelir.Muayene sırasında, doktor dayıma "Ormancı, sana bir olay anlatayım." der ve anlatır:

Muğla'nin köylerinden, birgün bir adam gelir.Böbrekleri bitmiştir ve tek çaresi; böbrek bulup ameliyat olmasıdır.Adam "Böbreği bulsam bile, ameliyat parası bulamam." der ve gider.

Aradan bir süre geçer ve aynı köyden bir başkası gelir.Doktor, o adamın durumunu sorar ve "Turp gibi..." cevabını alınca, onu buraya göndermesini ister.Bir zaman sonra, o kişi gelir.Doktor bakar ki; adam sağlam ve ameliyat olmamıştır.Sebebini sorar ve şu cevabı alır:"Günde iki, üç bardak ALTINOTU çayı içmesi söylenmiştir ve uygulamıştır" O kadar...

Dayım bunu bana anlattıktan sonra, annemin yaşadığı köyde çok olan bu ottan getirtip; böbrek hastası ilçe merkezinde yaşayan bir tanıdığa verdim ve kullandı.Yirmi yıl kadar önce.Hâlâ; beni her gördüğünde ne yapacağını şaşırır.

Her ot lâfına inanmayalım.Ama; "OT" deyip de geçmeyelim.

Sağlıklı günler...