Slm benim ögrenmek istedigim bir kac konu var yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkürler.

yaklasik 8 senedir Almanyada bulunmaktayim aile birlesimi ile geldim,ve esimle bosunma asamasindayiz iki tane dünya tatlisi ikizlerimiz var,5 senedir devamli calisiyordum yaklasik 2-3 ay önce isten cikarildim ve 2-3 aydir issizlik parasi aliyorum ben calistigim halde esim yardim aldigi icin süresiz oturum alamadim 3 yillik oturum verdiler en son,bir yil öne aldigim icin yaklasik 2 yillik oturum iznim var.esim benden ayrilmak istedigi icin burda tek basima yasamam cok zor,aldigim 700 euro ile birakin gecinmeyi ayri ev bile tutamiyorum en düsük kira 300-350 eurodan basliyor ve 3 aylik depozit istiyorlar is icin bircok yere basvurdum ama is bulma sansim cok zor malum kriz,türkiyeye gittim ve annem babamla görüstüm oralarda sefil olma geri dön oglum dediler bu yüzden türkiyeye dönmek istiyorum ama cocuklarim burda oldugu icin Almanya ile irtibatimi kesmek istemiyorum,iste benim hikayem kisaca bu benim ögrenmek istediklerim sunlar.

1-Türkiyeye dlönüp ara ara buraya gelsem issizlik parasi en azindan 9 ay daga hakkim var yatmaya devam edermi?

2-tekrar oturum izni almamda sorun olurmu cocuklarim burda oldugu icin onlarla irtibatui kesmek istemiyorum hatta süresiz oturum alma hakkim olabilirmi nasil olur,en azindan süresiz oturum oldugu takdirde ragatlikla gelip cocuklarimi görebilirim bir güvencem olur.

3-en az kac ayda giris cikis yapmam gerekiyor oturum hakkimin ölmemesi icin?

4-arbeitsamp a ayri yasadigimi bildirmek zorundayimki en azindan esimin aldigi yardim miktari artsin gecim sikintisi cekmesin bunun icin bir arkadasimin yaninda kaliyorum desem bir sorun olurmu?

bu konular hakkinda acil bilgi verirseniz sevinirim cünkü sürem cok kisitli,tskler.