2007 Aralık ayında başlayan kira sözleşmemde muacceliyet söz konusudur.2008 Ekim ayında ev sahibine ulaşamamam nedeniyle noter yoluyla ihtar çekerek sözleşmemin yenilenmeyeceğini belirttim. Ancak depozitom nedeniyle evden de çıkamadım 3 ay sonra kendisinden haber geldi. Depozitomu kiracı bulana kadar vermeyeceğini belirtti. Ama evime ilan bile asmadı. Bu süreç ve devamında kira ödemelerimi gününde ama zamsız olarak devam ettirdim. 2009 Haziran'da bozulan kombi yüzünden evi su bastı. Sonrasında defalarca aranmasına rağmen yaptırmadı. Evde kombi yüzünden suları kapatarak ve parkeler patlamış olarak yaşamaya devam ettim. Bununla beraber banyonun fayansları patladı. Kendisi gelip işçilik hatası sıkı yapmışlar diyerek yaptıracağını belirtti. Benim yaptırmamı ve kiradan düşmemi kabul etmedi. Sonunda bu Ocak ayında aşağıya akan sular yüzünden evi yaptıracağını ama kombiyi yaptırmayacağını iletti. Ben de ısrar edince kabul etti. Ancak belirtilen günde İstanbul trafiği bahane edilerek gece geç saatlerde evime 2 adam geldi. Ben yalnız yaşayan bir bayan olarak kabul edemedim. Bu durumda ev sahibi ''sizin beğeneceğiniz adamlara mı yaptıracağız'' diyerek tartışmaya girdi. Sonunda da ''çıkın evimden'' dedi. Ben de 2 ay sonra yani 31 Martta çıkacağımı ilettim. Bu sürede de kombisiz eve kombili ev parası ödediğimden bu ay yani Şubat kirasını yollamadım. Aslında depozitomu geri vermez diye de biraz bunu yaptım. APS ile ihtar yollamış. 10 aylık kira talep ediyor. Aksi takdirde haciz ve tahliye istemli icra takibi başlatacakmış. Ben evden çıkmak istiyorum. Yaşanılan sorunlarla ilgili şahitlerim de var.Ancak kalan kiraları ödememek ve depozitomu alarak çıkmak istiyorum. Ama su basan evin parkeleri ve alt katın badana boyası nedeniyle depozitomu vermeyeceğini belirtiyor. Bense onca aydır vanalar kapalı yaşıyorum bu sorunlar yüzünden. Su faturalarımın 0 geldiği aylar var. Ayrıca APS ile çektiği ihbarda kendisi de belirtmiş Haziran'dan beri bu sorunu ona ilettiğimizi. Ancak demişiz ki ''sorun yapmayalım böyle kalsın''. Bu arada şimdi beni arıyor ve evi yaptıralım diyor. Ancak şu aralar iş nedeniyle de ben müsait değilim.

Avukata başvuracağım ama depozitomu alabilme ve kalan yılın kiralarını ödemeden çıkabilme ihtimalim konusunda sizden yorumlarınızı bekliyorum.

Karışık ve sıkıcı belki ama bilgilerinize gerçekten ihtiyacım var. Teşekkür ederim.