Öncelikle İyi Günler Dilerim,Bir Kamu Yönetimi Öğrencisi Olarak Bizlerde Ceza Hukuku Dersi Görüyoruz Ve Bazı Olayları Kendi Aramızda Çözümlüyoruz.Benimde Kafama Takılan Bir Olay Var Çevremde Denk Geldiğim.Rica Etsem Bana Yorumlamamda Yardım Eder misiniz?

Anlatılanlara Göre Aslında Görevi İhmal Etmeden Dolayı Olan Bir Konuya Resmi Belgede Sahtecilik Diye Hüküm Veriliyor.Biri Kamu Görevlisi Olmak Üzere Diğer Kişide Dahil 2,5 Sene Ceza Alıyorlar.Fakat Bunu Temyize Yolluyorlar Ve Aslında Suçun İhmal Olduğuna Dair Birkaç Maddeli Delilde Yazıyorlar,Üzerinden 6 Ay Geçiyor Ve Hala Cevap Yok,Fakat Birkaç Avukata Danışıyorlar ve Genelde Temyizde Onamaların Olduğunu Ve Çok Fazla İş Yükü Olduğundan Dosyaların Tamamen Taranmadığını O Yüzden Temyize Fazla Güvenilmeyeceğini(Ne kadar Haklı Şeyler Belirtmiş Olunsada) Söyleniyor. Benim Sorum İse Resmi Belgede Sahtecilikte Temyize Gidildiğinde Nasıl Bir İnceleme Yapılıyor Ne Kadar Sürede Sonuçlanıyor Ve Bu Durumdan Mağdur Olmamak İçin Ne Gibi Yollar İzlenebilir?Cevaplar İçin Şimdiden Teşekkür Ederim İyi Günler