Öncelikle yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Benim sorunum Vatan bilgisayar ile. Firmanın internet sitesinden 28.01.2010 tarihinde notebook aldım, ürün ertesi gün elime ulaştı fakat wireless kısmında bir arıza nedeniyle ürünü 30.01.2010 da gönderdim, her ihtimale karşı iade dilekçesinide içine iliştirmiştim. ürün 01.02.2010 tarihinde şirkete ulaştı. 03.02.2010 tarihinde ürünün iadesi alınabilir diye telefonuma msj geldi. 04.02.2010 tarihinde firmayı aramama rağmen sizi biz arıyacağız diyerek resmen geçiştirdiler. Firma hakkında bir çok şikayet olduğu için doğru adımlar atmak istiyorum.

Sorularım ise şunlar;

1-Formda servis kabul kağıtlar, iade belgeleri gibi evraklar duyuyorum benim elimde sadece bir fatura birde kargo gönderisi mevcut, telefonumun modeli düşük olduğu için gelen mesajı kaydetmek zorunda kaldım ve benim yazdığım msjlardan bir farkı kalmadı, internetteki servis takip bölümü ise açmıyor, yani elimde çok kısıtlı belgeler var bunların haricinde ne yapmalıyım?

2-Değişim yada iade için hiç bir çabaları yok hiç. ürün onlarda fakat ne arayıp ne soruyorlar. kaç gün o ürün ellerinde böyle kalabilir? ben neler yapabilirim bu durumu hızlandırmak için? birde iade ve değişim süresi ne kadardır? sitelerinde 1 gün yazıyor ama ben sorduğumda o yoğun olmadığımızda diye ciddiyetsiz cevap alıyorum.

Lütfen bana yardımcı olun, ilk kez başıma böyle bir şey geliyor