Merhaba

Ekim 2008 de evimizi emlakçı aracılığı ile kiraladık.Eve taşındığımız ilk gün apartman yöneticisi evimize gelerek bize bir konuda anlatacakları oldugunu söyledi.Alt katımızda(zemin katta)oturan komşumuzun "şizofren" hastalığı olduğunu , şimdiye kadar yaşanan vukuatlarını (komşu çocuklarının korktuğu, bir komşunun karısını rahatsız ettiğini.....vs) anlattı.Hastalığı olan alt komşumuzun mülk sahibi oldugunu ve çıkaramadıklarını söyledi.Alt katımızdaki bey yalnız yaşıyor,eve camdan girip çıkıyor, geceleri çivi çakıp,eşyaları çekiyor ve uykumuzu etkileyen gürültüler yapıyor.Apartman kapısından çıkarken kapısının ve penceresinin önünden geçmek mecburi.Birkaç kez sabah işe giderken kapısını açıp rahatsız edici korkutucu bakışları oldu.

Bu yaşananlar beni ve eşimi çok huzursuz etmekte.Sabahları eşim işe yolcu ediyor.Dönüşlerde tek başıma eve giriyorum.Can güvenliğim açısından bile eşim endişe içinde.

Kira kontratımız "Ekim 2010" da yenilenecek ama biz bu yaşanan huzursuzluk nedeniyle eşimin babasının sahip oldugu evindeki kiracıyla konuştuk ve kiracı evi "Mart 2010" da tahliye edecek.Biz de mayıs gibi oturdugumuz evden o eve taşınmak istiyoruz.

Ev sahibine 30 gün öneden ihtarname çekip,evi boşaltsak bizden mayıs-ekim arası kirayı talep edebilir mi?depozitomuzu nasıl geri alabiliriz?mayıs-ekim arası kirayı talep ettiğinde evi boşaltma nedenimizi belirtsek yasal olarak haklı olabilirmiyiz ...???
(En kısa zamanda cevabınızı bekliyorum.Erken vakitte ev sahibine iletmek amacıyla)
Şimdiden çok teşekkürler