+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 20 ileti bulundu.

Konu: İşten çıkarma

İşten çıkarma Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    kayseri, merkez, Turkey.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı İşten çıkarma

Değerli Üyeler.
    Ben bir işletmede, İ.K.M olarak görev yapıyorum Gn. Müd. kesin emriyle bir personelimizi işten çıkardık. tüm yasal haklarını verdik ancak çıkış nedeninede işyerinde huzursuzluk vede taciz dendi. bu nedenlerin ise taspiti mümkün değil. ben buna karşı çıktım ama gn.müd. böyle olması için baskı yaptı. şimdi işten cıkan personel bizi dava ediyor.
    ayrıca 2 gün önce Gn. Müd. çıkan personel hakkında karalayıcı ve küçük düşürücü sözlerin olduğu bir memrandum yayınladı. ben bunadada karşı çıktım kişilik haklarına ve gizliik esaslarıona saldırı olduğunu söyledim. şimdi çıkıştaki kişi bu memetrandumu eline geçirmiş ve Gn: Müd. hakkında manevi tazminat davası açacagını söylüyır.

Şimdi Sorum şu..: bu personelimizin böyle bir dava hakkı varmıdır. hakkındaki memerandum ise gerçekten agır vede dayanagı sadece iki yandaşının yalan beyanlarıdır.
    bu durumda çıkıştaki personelimiz han gi yasaya göre dava çabilir ve hakkıda varmıdır.
    teşekkürler

aYRICA BU OLAYDA BENDE ŞAHİT OLACAGIM AMA YALAN SÖYLEYEMEM DOĞRULARI SÖYLEMEYİM İŞİMİN KAYBOLMASI PAHASINA

Hukuki NET Güncel Haber

İşten çıkarma konulu yargıtay kararı ara
    İşten çıkarma konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İSTANBUL, SİLİVRİ, Türkiye.
    İletiler
    867
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

SAYIN ÜYE,
    SİTE KURALLARI GEREĞİ, KONU BAŞLIĞINIZI DEĞİŞTİRİRSENİZ, SORUNUZA CEVAP ALABİLİRSİNİZ.
    SEVGİLER

Nerede
    İletiler
    867
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın güney038,
    Öncelikle, site kurallarına uyarak başlığınızı değiştirdiğiniz için teşekkürler.
    Yıllarca, birçok (çokuluslu) şirketin Genel Müdürlüğünü yapmış bir kişi olarak, yazmış olduğunuz yazıdan dolayı hayal kırıklığı yaşadığımı belirtmek isterim.
    Bir İnsan Kaynakları Müdürü'nden çok daha özenli, çok daha düzgün bir yazı ve açıklama beklerdim.
    Şimdi sorunuzun cevabına gelelim. Anlattıklarınıza göre tabii ki dava açabilir. Bir kişinin genel müdür olması ona başkalarına asılsız, ispatı mümkün olmayan suçlamalar getirme hakkını vermez. Özellikle yöneticiler bilmelidirler ki, yasalar önünde kişilik hakları bakımından,
    mevkiine bakılmaksızın her kes eşittir. Taciz, ciddi bir suçlamadır ve eğer ciddi kanıtları yoksa, suçlamayı yapanın başına dert açabilir. Bu işçi arkadaşın hangi yasaya göre dava açacağını ise değerli avukat arkadaşların söylemesi daha doğru olacaktır ki, onların da daha fazla ve daha açık detaylara ihtiyaç duyacağını sanıyorum
    esenlikler dilerim.

Nerede
    istanbul, adalar, Turkey.
    İletiler
    72
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

SN.güney038 sizinle meslekdaş sayılırız. Bende insan kaynaklarında çalışıyorum.V ebu siteyi kendimi geliştirmk yeni şeyler öğrenmek için bir rehber olarak sürekli takip ediyorum.Öncelikle, siz zaten yasal mevzuat hakkında bilgi sahibisinizdir.Kişiye hem iş kanunun 25/II sindeki maddeler doğrultusunda iş akdini fesh ederek hemde tüm tazminatlarını ödemek bir yerlerde hata yapıldığının en büyük kanıtı... Ve bu durmda ispat yükümlülüğü işverene aittir..
    Bence öncelikli olarak genel müdürünüze gidip tüm durumu açıklığıyla anlatmanız gerekiyordu.
    Sonuç olarak çalışanın kişilik haklarına hakaret edilmiş. Ve bu çalışan açacağı manevi tazminat davasını kazanmalıdır.Belki de burda yine en büyük görev size düşüyor.Çünkü işvereniniz belki bir kaç yalancı şahit ile durumdan kurtulma yolu bulabilir.Ama siz burda haksızlığa uğrayan kişinin yanında bulunursanız hem genel müdürünüz iyi bir ders alır hemde siz iç huzuru ile yaşarsınız...
    UNUTMAYIN Kİİİ... KÜÇÜK İNSANLAR KİŞİLERLE ,BÜYÜK İNSANLAR OLAYLARLA UĞRAŞIRLAR!!!!!!!!!!!

Nerede
    izmir, Türkiye.
    İletiler
    135
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Kasıman, Sayın İnka,

Yanıt yazdığınız güney038 rumuzlu üyenin, bir süre önce ibrahimg ve barış38 rumuzu ile sitedeki bayanları taciz etmesi nedeni ile üyeliğinin iptal edildiğini bilmenizi isterim. Ancak bu şahıs sürekli başka isimler altında bu siteye girerek yalan beyanlarda bulunmaya devam etmiştir ve şimdide güney038 kimliği ile karşımıza çıkmıştır.
    Üstelik bahsi geçen konu kendi çalıştığı işyerinde değil, başka bir işyerinde olmuş ve tacizi yapan kişi arkadaşı olduğu için ona yardım etmek amacı ile sizlerden bilgi almaya çalışmaktadır. Yazdıklarının içinde sadece arkadaşının yaptığı taciz olayı gerçek olup, bunun dışında yazdığı herşey yalandır. Kafanızı karıştırmamak açısından şu an sizlere bu konu ile ilgili fazla detay yazmayacağım, ama hayır yazın öğrenmek istiyoruz diyorsanız ve site yönetimi izin verirse herşeyi apaçık yazacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu satırları yazmamın amacı ise, yalancıların ve asalakların bu sitedeki dürüst insanların bilgi ve deneyimlerinden, faydalanarak, suçsuz insanlara zarar vermeye çalışmalarını engellemektir. Herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle.

Saygılarımla,

romantic

Haklı olduğun davadan korkma, Unutmaki kısrağın iyisine DORU, yiğidin iyisine DELİ derler.

Nerede
    İletiler
    867
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın romantic,
    Duyarlılığınıza ve uyarınıza teşekkürler. Durum uygunsuz ileti olarak yönetime bildirildi. Onlar gereğini yapacaklardır.
    sevgiler,

Nerede
    izmir, Türkiye.
    İletiler
    135
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Kasıman,

Asıl ben teşekkür ederim, umarım güney038 bundan bir ders alırda yanlış beyanlar verip insanları yanıltmaktan vazgeçer.

Saygılarımla,

romantic

Haklı olduğun davadan korkma, Unutmaki kısrağın iyisine DORU, yiğidin iyisine DELİ derler.

Nerede
    kayseri, merkez, Turkey.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Romantik ve Sayın Kasıman ....
    Görüyorumki birkaç gün giremdiğim bu sitede hakkımda birçok eleştiriler almışım. türk hukukunda sanırım duygulardan ziyade gerçeklere öenm vern bir uslup vardır. ayrıca yine hıukuken ıspatı olmayan şeylerin yargılanması hukuka aykırıdır.
    Diger bir değişle yargısız infaz dır. Burada site yöneticileri bu yazılanları okuyordur umarım. kişisel olarak sanırım reklam olma adına bu iftiranızıa bu saygın sitenin yöneticileri benim adıma cevap vereceklerdir.
    Burada gerçek olan şudurki... yazdığım olay tamamen doğrudur. bunun yalan olduğunu ıspatına davet ediyorum sizi eğerki bunun ıspatını yapamazsanız bu yazıları okuyan insanlar hakkımızda gerçek olan kararı vereceklerdir.
    ikinci konu ise diger isimler altındaki üyeliğim konusun ise taciz değil bazı kişilerle sözlü sataşmalarımız olmuştur yani karşılıklı fikir tartışmasıdır. ancak sanırım siz bayan olduğunuz için böyle çamur atarak fikrinizi üstün tutma gayretiniz olduğunu düşünüyorum.
    çünki fikirle mücadele edecek bilğiniz vede haklılığınız olsaydı bu çamur atma politikası izlemezdiniz.
    son yazdığım ileti ise kesinlikle doğrudur ve şuanda yargı aşamasındadır
    yargı bitince sonucunuda yayınlayacagım
    ozaman gerek site yöneticileri gerekse site okurları sizi yargılayacaklardır. ancak bir endişem daha varki.. bu yalan iftirayı atan sizler o zamnada utanmadan burada dıuracakınıdır.
    Daha öncecede olduğu gibi burada hukuki sorunlarımızı yazarken bazı şairler vede hukukcu olmayan kişilerin sizin buğün yaptığınız gibi siteyi gereksiz meşgul etmelerinden dolayı tartışmıştık
    buda şunu gösteriyorki sitede herzaman asalaklar bulunuyor
    ben buraya uzun zamnadır girmiyordum işim oduğu zamanlardada ayda en fala 1,2 kez ancak girerim
    ve bu sitede kimseye durup dururken sataşmam.
    çünki ben boş konuşmlaarı yapacak kadar boşta biri değilim.
    işimle uğraşan vede işim gereği bu siteyi meşgul eden kişiyim
    YAPTIĞINIZ İTHAMLARI İSPATA DAVET EDİYORUM SİZİ

Burası kadınlar hamamı gibi dedikodu yeri değil. gerçeklerin evraksal olarak yani kanıtlı olarak konuşulduğu saygın bir sitedir.

Nerede
    izmir, Türkiye.
    İletiler
    135
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

güney038,

Size ilk sorum, Ayın 23 ünde bu siteye girip iletileri okuduğunuz halde neden cevap vermedinizde bugüne kadar beklediniz acaba?
    2. Sayın Kasıman'ın bu konuda herhangi bir suçu yoktur, kendisini suçlamayınız.
    3. Evet yazdığınız olay doğrudur, bizde yalan demedik ama sadece tacizi yapan kişi ve yapılan taciz olayı doğrudur, ama olay sizin iş yerinizde geçmemiştir.
    4. Ayrıca işiniz pahasına tanıklık edeceğiniz bir olay yok, baştanda yazdığım gibi sizin şu an çalıştığınız işyerinizde geçmemiştir. (yani şeker fabrikasında olmamıştır [:p]
    5. Bu siteden insanları taciz ettiğiniz bir gerçektir, en azından bu konuda dürüst olmalısınız.[V]
    6. Bu sitede sizde dahil kimseye çamur atılmadı, kimse infaz edilmedi, sadece siz yaptıklarınızın cezası olarak üyelikten atıldınız, bu da olması gerekendi.
    7.Eğer çok istiyorsanız sizin daha önce yaptığınız tacizleri örnekleri ile açık kimliğinizle burada belirteyim. Adınızda bu harfler var değilmi [:p] H.İ.G.
    7.Son olarak söylemek isterimki evet bu sitedeki yöneticiler ve üyeler saygındır. Sadece siz ve sizin gibiler hariç, bu yüzden kendinizi melek gibi göstermeye çalışmayın, bizler melekle şeytan ayırımını yapabilecek kapasitede insanlarız, yani herşeyden önce insanız, umarım yazdıklarımı anlayabilmişsinizdir.

romantic

Haklı olduğun davadan korkma, Bilesin ki kısrağın iyisine DORU, yiğidin iyisine DELİ derler.

Nerede
    İletiler
    867
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın romantic,
    HAYIRLI BAYRAMLAR.
    Okuduğunu anlamaktan, güzelim Türkçeyi düzgün kullanmaktan aciz bu vatandaşa yanıt vermek istemedim zira kendisini hiç tanımam. Bu kişi, son ( edep ve mantık dışı ) yazısında da belirttiği gibi bizi bayan olarak kabul ettiğinden, beni e-mail yolu ile chatleşmeye davet etti. Ne yazık ki baltayı taşa vurdu. Zira ben, şu an 2. üniversiteyi okuyan bir kız ve üniversiteyi bitirmiş ve askerliğini bitirmek üzere olan bir oğlan babasıyım. Vatandaşın kültür ve zeka düzeyi cümlelerinden açıkça anlaşılıyor. Ne yazık ki, tek amacımız yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olmak, yardıma ihtiyacımız olduğu zaman da onlardan destek istemekken böyle gereksiz işlerle de vakit kaybediyoruz. Umarım çok açık cevabınız kendisini yola getirmiştir.
    sevgiler,

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: