İyi günler site yöneticilerine ve sizlere ilginiz için şimdiden teşekkür ederek sorumu sormak istiyorum.02,02,2008 tarihinde sözleşme yaparak, ruhsat tarihinden geçerli olmak üzere (11,04,2008 dir) anahtar teslimi olarak en geç 18 ay içerisinde teslim etmek ve teslim edilmediği taktirde her ay için o günkü şartlarda kira bedeli ödenmesi hususunda bir insaat şirketiyle sözleşme yaptım.İnsaat halen teslim edilmemiş olup,kira bedelide ödenmemektedir. İhtarname çekmeme rağmen hiçbir açıklamada bulunulmayıp sadece "daireler teslim edilirken paranız verilecek" şeklinde şifayen söylendi. Apartmanda 20 daire bulunmaktadır. Teslim edilmesi gereken tarihten (11,10,2009 dur) bu yana şu gün teslim bugün teslim diyerek uzamaktadır.Bizde taşınmak için ve kış ayında bulunduğumuzdan dolayı, kat malikleri kurulu ve yönetim kurulu oluşturarak ihtiyaçlar için aidatta topluyoruz.Birde müteahhit yan tarafta yapılan ve bizle ilgisi olmayan bir binanın ,aramızda bulunan duvarı yıkarak bize sormadan ortak alan olacak diye duvarıda yıkmıştır.
Sizlereden istegim kira bedellerini nasıl alacagımız vede müteahhitin bu tavrının yasal olup olmadığını açıklamanızdır.çok teşekkürler...