Benim durumum diğer maaşını alamayan şahıslardan biraz farklı olduğu için yeni başlık açtığımı öncelikle belirteyim.

2 yıldır çalıştığım firmadan maaşların düzenli ödenmemesinden dolayı istifa ederek ayrıldım.İstifa ettiğimde son 3 aydır ödeme yapılmamıştı.Yanlız istifa dilekçesine gerekçe olarak özel sebeplerden dolayı ayrılıyorum diye yazdım.Beni diğer arkadaşlardan ayıran fark ; sigortamın son güne kadar yatmış olması ve maaşım bankaya yattığı için ,bu firmada nekadar çalıştığım ve hangi ayların maaşını aldığımı ispat etmemi oldukça kolaylaştırıyor.

Ben firmadan 2009 ekimde ayrıldım. Aralık ayında Ağustos ve Eylül aylarına ait olan ödemelerimi yaptılar. Ancak Ekim ayına ait olan (çalıştığım en son ay) ödemeyi bir türlü yaptılar. Muhasebeye durumu bildiren mail gönderdim ama mailime cevap vermedi.Bunun üzerine şirket müdürüne telefon açtım ama telefonuma cevap vermedi. Bende hem şirket müdürüne hem çalıştığım departmanın sorumlusuna mail attım.Ne geri dönüş yaptılar ne de ödemeyi yaptılar.
Not: Benimle birlikte 2 kişi daha işten ayrılmıştı.Onların tüm ödemelerini yapmışlar.
Bu durumda ben ne yapabilirim?. Yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim.