Mrb. Ben sağlık memuruyum ve sağlık kurumları işletmeciliği ön lisans mezunuyum. Bu güne kadar kıdem tazminatımı alıyodum fakat dün sağlık müdürlüğünden artık kıdem tazminatı alamayacağım hatta daha önce aldığım tazminat farklarınıda faizi ile geri ödemem gerektiği söylendi.Nedeni ise bölüm sağlık ile ilgili değilmiş. halbuki benim okuduğum dönemde (şu an bilmiyorum) sağlıkla ilgili derslerde vardı, hatta bölümün adı bile sonuçta sağlık kurumları işletmeciliği.O zamanlar ödendiğini söyleyip veriyorlardı ve b en bu yüzden o okulu tercih etim ve bitirdim şimdi ise ödenmediğini söylüyorlar ve benim Sağlık kurumları işletmeciliği bölümü mezunu olduğumu bilmediklerini dosyamda sadece yüksekokul yazdığını falan söylüyolar.Bu benim suçum olamaz sonuçta takip etmesi gereken sağlık müdürlüğü ve mutemetlik ben niçin parayı faizi ile geri ödüyorum.Üstelik 70 milyon olan maaş farkımın bana yansıyan kısmı 40 milyon 30 milyonu vergi olarak kesiliyor ama geri alacakları zaman 70 milyon üzerinden hesaplıyorlar.Başka illerdeki bazı arkadaşların konu ile ilgili bölge mahkemelerine dava açtıklarını ve bazılarının kazandıklarını öğrendim.Benim de yapmam gereken bumudur ve onların karar suretlerini bulup emsal teşkil ettirebilirmiyim?Dava açmadan önce parayı geri ödemem şartı varmı?Ya da nasıl hareket edebilirim?Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden çok teşekküler.