Merhaba,

Çalışmakta olduğum işyerinde 04/02/2010 tarihinde 6. yılım bitiyor,
Muhasebe elemanı olarak başladım, 2 yıl önce Muhasebe Uzmanı ünvanını aldım.
İşten ayrılan bir personelin yerine yeni bir kişi alınana kadar,
25/05/2009 tarihinde ikitellide bulunan şubemize geçici görevlendirildim, bu görev içinde extra ödeme yapıldı. 1 ay içinde yeni personel işe başladı benim geçici görev süremi 2 ay daha uzattılar (yazılı olarak), görüşmelerim sonucunda maşıma bu yapmış olduğum görev için zam yapılacağı söylendi, bende bu görevde kaldım.

Fakat bu zam yapılmadı hatta, yıl ortasında herkeze yapılan zamda yapılmadı. (Bağzı yöneticilerde zama almadı, çalışmakta olduğum bölümde ve muhasebede herkeze zam yapıldı.)

Personel servisi kaldırıldı, günde 4:30 saatim yollarda geçiyor.

Açıklama olarak çalışmış olduğum şimdiki pozisyon için aldığım ücretin fazla oluşu ve herkeze zam yapılmamış olmasıymış.
IK ile yapmış olduğum görüşmede istifa et haklarını verelim dediler, kabuletmedim.

6 yıllık çalışma sürecimde her ay fazla mesaiye kaldık, 20:30 dan sonra çıktığımızda yemek ve taksi masraflarımızı firma karşıladı.

Yapmış olduğumuz masraf beyanları bağlı bulunduğumuz müdürler tarafından onaylanarak, muhasebe tarafından kayıtlara alındı.
Muhasebe kayıtlarından muavin dökümü aldığımda fazla mesailerimi ispat edebiliyorum.

Şuan Ocak ayında yapılacak zammı ve verilecek pirimi bekliyorum, verilmemesi durumunda yasal yollarla hakkımı aramayı düşünüyorum.

Durumum ile ilgili görüşlerinizi ve yorumlarınızı rica ederim.

İyi Çalışmalar;