arkadaşlar bana bı konuda yardım cı olursanız sevinirim üç adet toplam 27.000 lira ödememiş çekim vardı ikisine temyize gönderdım birini gönderemedım bunun için dört ay hapis cezası aldım 3 ay ceza yattım sonra açık ceza evinde olduğumdan dolayı izne çıktığımda alacaklıylaa anlaştım avukatlık parası olan 2500 lira için iki ay sonraya tahahhüt vermem gerekiyordu avukat dosyayı bölemeyiz tüm masraflar ve faiziyle birlikte para 47.000 lira yapıyor dedi bunun için ıkı ay sonraya tahahhüt verirsin benım paramı ödeyincede tahahhutu kaldırırız dedi ben bu parayı ödeyemedim gününü iki buçuk ay geçirdim asıl alacaklıda bana anlaşırken iki sene müddet verdiği haldi şimdi bana biraz para getir diyor yoksa mahkemeye vericem tekrar ceza evine girersin dedi tek dosyaya imza attım bildiğim kadarıyla cezam üç ay fakat üç ayla kurtulamazsın on sene ceza yatarsın diyor bu nasıl oluyor anlayamadım acaba bana başka bir dava açabilirmi dolandırıcılık falan kesinlikle böyle bişi yok birde ben üç çek için 47.000 liraya imza attım temyizde olan çeklerin şikayetinden vazgeçmemiş olabilirmi eğerki vazgeçmediyse mahkemeye çıktığımda bunlar beni oyuna getirdi 47.000 liraya imza attırıp şikayetten vazgeçtik dediler kandırdılar benı desem bir şey tutturabilirmiyim birde tahahhuk de ceza alablmem için mesela 30 ekime tahhahut verdim ödemediysem avukatın bir ay içinde mahkemeye vermesi gerekiyormuş vermesse bu hakkı ölüyormuş öyle bir şey varmı..

biraz karışık oldu farkındayım fakat yardımcı olmaya calışırsanız çok sevinirin
m