Garanti kapsamındaki bir LCD monitör. 22" ve şu andaki piyasa bedeli 385TL.

Ürünü aldıktan 3 ay sonra anlık bir elektrik kesintisi ile bozuluyor ve yetkili servise 26 Ekim 2009'da veriliyor. 10 Gün sonra tamir oldu gel al diyorlar.
Alıp geliyorsunuz ki tamir edilmemiş aynen geri verilmiş. 12 Kasım 2009'da tekrar yetkili servise veriliyor. Arızasını açıklayan bir not iliştiriliyor ve bu sayede servis arızayı görüyor, garanti kapsamında işleme konuyor, ürün arızalı statüsüne giriyor.

Yetkili servis sizden ürünü teslim aldığı zaman size bir teslim belgesi veriyor, bu belgede teslim ettiğiniz ürünün seri numarası, modeli, fatura ve bakım numarası yazıyor. Bu sayede çağrı merkezine bu numaraları ve ürünü tarif edip arıza takibi yapıyorsunuz.

Aralık 2009'un son haftasına kadar bekleniyor ama ürün tamir edilmiyor, azami tamir süresi olan 30 gün aşıldığı için bire bir ürün iadesi için aynı yetkili servise başvuru yapılıyor. Yetkili servis ürün faturasının aslını alıyor. Yetkili sevis ürünü teslim aldığına dair belge üzerine fatura teslim alındı diye yazıyor, kaşeliyor imzalıyor.

Aradan bir 15 gün daha geçiyor. Bu arada sürekli çağrı merkezini arayıp bu teslim belgesindeki numaralar ile takip yapıyoruz.
Nihayet olumlu olduğunu sandığımız bir cevap alıyoruz. Ürün değişim onayı gerçekleştiğini söylüyor çağrı merkezindeki kişi, bire bir ürün değişimi diye üsteleyerek sorunca bana verilecek ürünü söylüyor: 19" ....vs model diyor,
yani sizin verdiğinizden bir üst modeli veriyoruz size diyor telefondaki kişi.Benim teslim ettiğimden çok daha alt seviye bir ürün, ürünün piyasa bedeli 240TL.
Nasıl olur ben size 22" ...vs model ürün verdim bu nasıl üst model ? Deyince; sizin isminiz, fatura nuramanız..vs bunlar değilmi diyor karşımdaki kişi, ben de evet diyorum. Siz bize 17" ...vs model bir ürün teslim etmişsiniz iade istemişsiniz teslim belgeniz burada yanlışlık olamaz diyorlar.
Yetkili servis teslim belgesindeki ürün modeli bilgisi hariç herşey doğru iken birden bire ürün modeli 17" lik benim teslim etmediğim bir ürüne dönüşüyor.
Şikayet için merci istiyorum bir e-posta adresi veriliyor. Yazıyorum, elimdeki teslim belgesinin ve faturanın nüshasının kopyasını ekliyorum e-postaya ama cevap yok.

Sonuçta bu servis benden 22" lik 385TL bedelinde garnti kapsamında bir ürün teslim alıyor, bana verdiği teslim belgesinde ürün modeli seri no..vb yazıyor. Benden fatura aslını da alıyor. Elmide fatura nüshası ve servisin bana verdiği teslim belgesinden başka hiçbir şey yok. Ürün değişim talebine kadar ürün bilglerindeki bir sorun yokken, değişim sürecine girince ellerindeki kayıtta benim onlara 17" lik ürün teslim ettiğimi iddia etmeye başlıyorlar.

Benim bu ürünün değişimi yada onarımından yada artık umudum yok. Bu firmanın Türkiye servisi adeta mafya gibi.
Kanuni yollarla yapabileceğim her türlü faaliyeti yapmak bu rezaleti insanlarla paylaşmak, bu servisin gazabından gelecekteki insaları uyarmak korumak maksadı ile herşeyi yapmak isterim. 385TL lik monitör içn bana çektirilen bu eziyete karşılık ben yasal yollar, avukatlık, TSHH ..vs tüm yollarda 3850 TL harcamaya da razıyım.

Şu durumda benim durup tesbiti için yapmak gereken nedir ? Noter ile zabıt tutmak, vekalet yolu ile avukata durumu devretmek.. TSHH'ne başvuru...vb gibi. TSHH bana çok mantıklı gelmiyor çünkü hani belki birkaç ay içinde benim sorunumu çözer ama bu durumdan dolayı firmaya bir yaptırım olmaz. Ben durumu ifşa etmek mahkeme önünde yasal yollar ile uğraş vermek isterim.

Konu hakkında her türlü fikir ve öneri hoş gelir. Lütfen yazın. Özellikle bu konularda yasal açıdan deneyimli arkadaşlardan yardım beklerim.

Firma adını vermiyorum. Çünkü bu durum onların mesuliyetinde değil. Ama şikayet var gibi belli başlı bir sitede bile LCD monitör şikayetlerinde genelde bir firmanın 10 ila 30 arasında şikayeti varken, bu şirketin 150yi aşkın şikayeti var, ve çoğu açık. Merak eden olursa diye firma adını buradan bulabilir diye yazayım dedim bu notu.