+ Konuyu Yanıtla
39 / 44 Sayfa İlkİlk ... 91929303132333435363738394041424344 SonSon
381 den 390´e kadar toplam 433 ileti bulundu.

Konu: Vatan Sağolsun

Vatan Sağolsun Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Vatan Sağolsun

Hakkari'de patlama ve çatışma sesleri
    DHA 10 Haziran 2010
    Hakkari'nin Yüksekova İlçesi çıkışında Şemdinli yolu üzerinde bulunan polis kontrol noktasına bir grup PKK'lı terörist tarafından rekotatarlı saldırı düzenlendi. Ölen yada yaralananın olmadığı saldırıda kısa süreli çatışma meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis ekipleri takviye edildi.OSMANİYE'DE JANDARMA KARAKOLU'NA SALDIRI: 1 YARALI http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...rih=2010-06-10

Aynı gün 5 hain pusu
    12 Haziran 2010
    Hakkari'de mayın taraması yapan askeri birliğe PKK'lı teröristler tarafından ateş açıldı. Saldırıda 1 asker şehir oldu 1 asker yaralandı. Şırnak'ta yürütülen operasyonlarda mayına basan 2 asker yaralandı. Van'ın Başkale ve Hakkari'nin Çukurca ilçelerinde ise, terör örgütü üyelerince yola döşenen mayının patlaması sonucu, 1 uzman erbaş ile 2 asker yaralandı. Öte yandan Hakkari eski stadyum yakınlarında meydana gelen nedeni henüz belirlenemeyen patlamada 1 kişi yaralandı.http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...rih=2010-06-12

Hukuki NET Güncel Haber

Vatan Sağolsun konulu yargıtay kararı ara
    Vatan Sağolsun konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ercan KALAY/ŞIRNAK / DHA 15 Haziran 2010

ŞIRNAK'ın Uludere İlçesi kırsal kesiminde PKK'lı teröristlerin arazayi tuzakladığı mayının patlaması sonucu 1 asker şehit oldu, 3 askerde yaralandı.
    Şırnak'ın Irak'a sınır Uludere İlçesi'nin sınır kesiminde arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri, PKK'lı teröristlerin daha önceden araziye döşediği mayına bastı. Mayının infilak etmesi sonucu 1 asker şehit olurken, 3 asker de yaralandı. Yaralı askerler helikopterle Şırnak Askeri Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Bölgede teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan hava destekli operasyonlar sürdürülüyor.
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15018713.asp

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

http://www.internethaber.com/turkiye...lerisi-897.htm
    param><embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://www

Gözyaşlarıma engel olamadım.Seval öğretmen'e iyki varsınız
    "Unutmayın gençler birileri nefesini kaybettiği için biz bu özgürlüğü yaşıyoruz ve o yüzden nerden geldiğimizi, ne yapmamız gerektiğimizi iyi bilmemiz gerekiyor. Tüm şehitlerimize selam olsun, ruhları şad olsun." defalarca izleyin ve izletin...

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

11 şehit daha...

Saldırıda şehit olan askerlerden Mehmet Ali Tosun'un ailesine gönderdiği komando kıyafetli fotoğrafta şu şiir yer aldı

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde PKK'lıların saldırısında şehit olan askerlerden Aydınlı er 21 yaşındaki Mehmet Ali Tosun ailesine gönderdiği komando kıyafetli fotoğrafta şu şiir yer aldı:

“Olur ya bir çatışmada ölürsem / Arkamdan yas tutmayın / Bırakın toprağımda rahat uyuyayım / Bedenimden elbisemi çıkartmayın / Onlar benim gururumdur / Ölünce kefenim olacak / Başımdan beremi çıkartmayın / O benim şanım serefim olacak / Ayağımdan botlarımı çıkartmayın / Onlar nice yollar aşacak / Şehit olursam / Sırat köprüsünden geçecek / Elimden tüfeğimi almayın / O benim namusundur / Ölünce mezarıma sembol olacak / Yaramın kanını silmeyin / Ahrette hesabı sorulacak.”

...

Sessizce her gün bin defa ölmek ne acı ..

Birileri bir şey yapsın , ya da siviller de mehmetçiği korusun olmaz mı

Nerede
    manisa
    İletiler
    378
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

...............Vatan Sağolsun..............
    Tabiki vatan sağolsun, o onbirtane ana kuzuların anasına, babasına, eşlerine, kardeşlerine ve geride kalanlara Allah sabırlık versin. Uzaktan davulun sesi hoşgelir derler. Çok doğru bir söz. Ateş düştüğü yeri yakar. Bende 1987 de Şırnak, Şenoba, Uludere, Beytuşebap, Ballı, bağlıca, Taşdelen, Hilal, Otabağ gibi yerlerde karış karış dolaştık Sene 2010 halen pkk devam ediyor. İktidarı ile muhalefeti ile kesin çözüm üretecek parti göremiyorum. Sen yılanı yakalamışsın, başını ezmiyorsun, hiç kusura bakmayın yılananın kuyruğunu yakalamaya çalışıyorlar. Olmaz arkadaş böyle. İşte burada muhalefete çok iş düşüyor. Ben iktidara geldiğimde yılanın başını ezeceğim diyebilen muhalefet arıyorum. Böyle devam ederse daha çok ana kuzularını kaybederiz. Hepimizin başı sağolsun.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şehitlikte buruk babalar günü
    20 Haziran 2010

BABALAR Günü'nde Edirnekapı Şehitliği'ne gelen şehit babaları duygulu anlar yaşadı.

13 ŞEHİT DAHA VERDİK TAKSİM’E YIĞILANLARIN SESİ ÇIKMIYOR
    2008 yılında Güneş Harekatı'nda şehit olan oğlu İbrahim Doğan'ın mezarına eşiyle birlikte gelen ve ’Elimizi öpmeye gelecekti ancak tabutu geldi’ diye söze başlayan Cuma Doğan,“Dün 13 şehit daha verdik. Taksim'e yığılanların hiç sesi çıkmıyor. Vatan için bayrak için şehit olan yavrularımıza hiç sahip çıkan olmuyor maalesef. Hepimiz ağladık. Kapımızı açan yok. Devlet, belediye, kaymakamlık kapımızı açan yok. Başbakan'ın hanımı 19 yaşındaki Furkan Doğan'a gözyaşı döktü. Benim yavrumda İbrahim Doğan, 20 yaşındaydı. İsterim ki Başbakan'ın hanımı benim oğluma da gözyaşı döksün. Ayrımcılık yapmasınlar" dedi.http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/ga...7017&p=5&rid=2

SORU-YORUM...Hamascılar şehitleri miz için niye yürümüyor?
    20 Haziran 2010 Sabahattin ÖNKİBAR

Birkaç gün öncesini hatırlayın. Gazze yardım seferi olayında İsrailliler tarafından öldürülen 8 kişi için kıyametler koparılmış ve günlerce yürüyüşler yapılmıştı.. Daha önce Şehit ailelerinin gösteri yapmalarına kapatılan Taksim meydanı bu Arapçı güruha açılmıştı. En önemlisi başta Başbakan bütün bakanlar yasa bürünerek, havalimanlarında nöbetler tutmuştu. Keza yaralı Hamascılar için hastane hastane dolaşan Başbakan İskenderun saldırısında yaralanan erleri GATA’da ziyaret bile etmemişti. Ve gelelim bugüne... Şemdinli’deki alçak saldırı haberi gelmesine rağmen o Hamascılardan tık yok... Ne bir tepki ne bir gösteri. Bunlar böyledir; çünkü onlara göre toprağa düşen Mehmetciklerimiz Dar-Ül Harbin (Kafir
    devletin) askerleridir..http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr...hp?haber=13742

BAŞBAKAN KENDİ ÜLKESİNE SAHİP ÇIKSIN
    -Açılımla bu ülkenin mahvedildiğini öne süren Cuma Doğan, “O hain PKK, inip silah bırakmadıkça sen ne açılım yapıyorsun. Açılımın bedellerini ödüyoruz.http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15082120.asp?gid=373

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı mehmet emin sezen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    BAŞBAKAN KENDİ ÜLKESİNE SAHİP ÇIKSIN
    -Açılımla bu ülkenin mahvedildiğini öne süren Cuma Doğan, “O hain PKK, inip silah bırakmadıkça sen ne açılım yapıyorsun. Açılımın bedellerini ödüyoruz.
    Bu da hiç mantıklı bir yorum değil. Siyasetçinin görevi siyasi çözümleri aramaktır. Siyasiler çözüm ararken askere silahmı bıraktırmış? Terörle silahlı mücadele de sürüyor. Belki beş yıldızlı ordu evlerinden ziyade iyi donanımlı karakollar, iyi bir teçhizat ve profesyonel bir eğitimdir eksiklik. Kuru kalabalık bir ordudansa daha az ama profesyonel bir ordu daha elzem geliyor bana. Çocuklarımızın eline oyuncak silah bile vermiyoruz sonra genç yaşta al eline tüfeği dikil düşmanın karşısına diyoruz, ne kadar bir eğitimle? "tüfek as", "tüfek omza" "yürüyüş kararı say" "uygun adım" vs.
    Terörist nasıl eğitiliyor? Dağda taşta, üstü başı toz toprak kafası bit dolu, unu ıslatıp yiyor, insanlıktan çıktıkça çıkıyor hayvandan daha vahşi hale gelip milletin canına dadanıyor. Allahın laneti üzerlerine olsun elbette eşkiya dünyaya hükümdar olmaz.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Diyarbakır’da iki karakola aynı anda saldırı: 1 şehit, 2 yaralı
    Deniz YILMAZ/SİLVAN (Diyarbakır), (DHA) 21 Haziran 2010
    DİYARBAKIR'ın Silvan İlçesi'ne bağlı Çatakköprü ve Bağdere köylerindeki jandarma karakollarına bu akşam aynı saatlerinde PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda 1 asker şehit oldu. 2 asker de yaralandı. Bağdere Karakolu'na saldırıdan sonra gasp ettikleri otomobille dağlık alana kaçan 4 terörist ise güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyon sonucu silahlarıyla ölü olarak ele geçirildi. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ın ise Silvan'da incelemelerde bulunduktan sonra kent merkezine dönerken 10 kilometre uzaklıkta çatışma olduğu haberi iletilince güzergahını değiştirilerek tekrar ilçeye döndü. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede operasyonlar sürdürülüyor.
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15094898.asp?gid=373

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Terör dershane yolunda vurdu
    İstanbul Halkalı’daki hain saldırıda şehit olan asker kızı Buse Sarıyağ henüz 17 yaşındaydı ve dün sabah Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) hazırlık için Uzman Çavuş olan babası Ünal Sarıyağ ile kursa gidiyordu. Ama gidemedi. Sabahattin Zaim Lisesi 10’uncu Sınıf Öğrencisi Buse Sarıyağ’ın ölümü, okulunda da derin üzüntü yarattı.
    Ayağının tozu olsam
    Buse, Atatürk’ü o kadar çok seviyordu ki, Facebook’ta grup kurdu ve adını da ’O masmavi gözlere bir kez olsun bakabilmek için nelerimi vermezdim ki’ koydu. Buse, her fırsatta Atatürk’e ne kadar bağlı olduğunu anlatıyordu. ’Ayağının tozu olsam o gurur yeter bana Atam’ diyordu... Atatürk için yazdığı bir yazıda ’En büyük hedefim sana ulaşmak’demişti ve Buse dün en çok istediği Ata’sının yanına ulaştı...
    İşte Atatürk’e yazdığı o yazı “Hani bazı şeyler vardır ya anlatmak istersin anlatamazsın, görmek istersin göremezsin, duymak istersin duyamazsın, ulaşmak istersin ulaşamazsın işte öyle bir şey bu da...Ama bunları yapabilmek o kadar önemli ve değerlidir ki, senin için vazgeçemezsin bu sevdadan. Peşinden koşarsın hiç yorulmadan, yolun sonunun uçurum olabileceği ihtimali olsa bile. Çünkü bir umut vardır içinde, o umut senin gerçeğindir. Yolun sonunu umutla aydınlatırsın. İşte sen de o umuda sahiptin ve umutla aydınlattın yolunu...
    Hedefim sana ulaşabilmek
    Şu an bunu yazabilmemin, hissettiklerimi rahatlıkla paylaşabilmemi sana borçluyum ve bunun da farkındayım... Şu an en büyük hedefim ne biliyor musun? Sana ulaşabilmek. Kimi gülüp geçse de buna ben inanıyorum, mühim olan da bu değil mi zaten? Tıpkı senin bir zamanlar kim ne derse desin inandığın şeyin peşinden gittiğin gibi. Ben de gideceğim...Çünkü ben senden öğrendim; inanmayı, umutla bağlanmayı, kendine güveni ve kararlı olmayı... Ve bunları yaparken senin aydınlattığın yolda kim ne derse desin sapmadan, başım dik bir şekilde yürüyeceğim...
    http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr...hp?haber=36400

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

. Çağdaş Yaşama Destekleme Derneği’nce okutulan ve tek hayali olan öğretmenlik mesleğine adım atan sonra da jandarma uzman çavuş Mehmet Çağlar Bölük ile yuva kuran Elif öğretmen şehit eşinin cenaze töreninde PKK’lı teröristlere seslendi: Ben de Kürt'üm, size mi kaldı hakkımızı savunmak?

Alın size CEVAP

+ Konuyu Yanıtla
39 / 44 Sayfa İlkİlk ... 91929303132333435363738394041424344 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

cahit engin jandarma

jandarma istihkam albay cahit engin

https:www.hukuki.netshowthread.php6592-Vatan-Sagolsunpage10

pkk yolun ortqsinda 2 askeri

mehmet çağlar bölük cenaze töreni

2 astsubay sokak ortasinda vuruldu

vatan sagolsun

kemah mermerli koyu pkk