Ben 10 seneye yakın türkcell faturalı hat sahibiyim. Turkcell Iphone kampanyası orta paketine sözleşme yaparak üye oldum. Fakat işlerimin bazulmasından dolayı sözleşmede tahüt ettiğim aylık ödememin bir kısmını yapamadım fakat sözleşmede bulunan bir maddede faturalı hattın kapanmaması gerekiyormuş ben o maddeyi bilmediğimden dolayı hattım ödeme yapmadıgım için kapandı otomatikman I-phone kampanyası sözleşmesi gereği sözleşmem feshedildi ve bana 18 aylık ödemem gereken rakamın toplamı ve faiz artı taksitlenmeden dolayı olan faiz de içinde olmak üzere 3897 tl'lik borç çıkartıldı ve ben bu borcu ödedim ama bana verilen telefonun sıfır piyasa degeri 1300 tl civarı ben 3897 tl ödedim aradaki telefon degerini cıkartırsak 2597 tl'lik bir rakam fazladan ödedim.
Ne bedava dakikadan yararlandım ne de başka birşey, kuru kuruya ben bu 2597 tl'lik parayı artık sokaga mı attım diyeyim, yoksa ne diyeyim bilmiyorum.
Benim demek istediğim bu şekilde bir sözleşme olur mu, olsa da ben bu şekilde bu parayı ödedim ama bu maddeleri bilmediğimden dolayı olay bu şekle geldi ve ben mağdur oldum.
Benim kanuni olarak bir hakkım var mı onu ögrenmek istedim. Bu aradaki verdiğim ( 2597 tl ) para haksız kazanç olmuyor mu ? Yasalara aykırı değil mi ? Yasal haklarımı ögrenmek istiyorum ...