+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 16´e kadar toplam 16 ileti bulundu.

Konu: Gazi Üni. Hukuk Fak. Öğretim Üyeleri

Gazi Üni. Hukuk Fak. Öğretim Üyeleri Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    South Africa.
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Güney Afrika bayrağını seçen, imzasında tüm davalarınız itinayla kaybedilir diyen arkadaşım; okul da hiç bitmiyor, staj da sözüyle kastedileni anlamışsın. Burada geyik yapan yok.

Ekleyen: Emrah Yavuzcan*-*16/12/2005*:* 16:06:15
    arkadaşınız olmayacak kadar büyüğüm sizden beyefendi.ne biçim bir hitabet şekli bu?..
    staj da biter okul da,asıl iş bundan sonra başlıyor demişim,bunda anlamayacak ne var!
    afrika bayrağı neden rahatsız ediyor sizi?her yerde bayrak fetişizmi yapmak mı gerekli?.imzamdaki espri ye neden takıldınız?hiç dava takip ettiniz mi?

Hukuki NET Güncel Haber

Gazi Üni. Hukuk Fak. Öğretim Üyeleri konulu yargıtay kararı ara
    Gazi Üni. Hukuk Fak. Öğretim Üyeleri konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Hatay, Türkiye.
    İletiler
    3.380
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Okul da hiç bitmiyor, staj da..
    "Bu" çok doğru... fiili ve fiziki anlamda okul da staj da biter ama bitmez. Ben 25 yıldır hala okuldayım,hala staj yapıyorum.

merak etmeyin okul da biter,staj da:-)
    sorun tam ikisi de bitince başlıyor aslında.vaktiyle biz de çok yaptık,''şu hoca nasıl,bu nasıl'' geyiklerini.öğrenciyken bir an önce bitsin bu işkence derdim,şimdiki işkence bir ömür sürecek!
    öğrenciliğin tadını çıkarın.gezin dolaşın,arada bir ders çalışın.
    "bu" da çok doğru. Talebelik de gençlik de asla geri gelmez, okul da biter staj da. Tadını çıkartın.

tüm davalarınız itinayla kaybedilir
    Asıl sorun zaten burada. Bu deyişin ne kınanacak ne de eleştirilecek bir yanı vardır. Yaşadıkça bunun doğruluğuna bizzat tanık olacaksınız.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

arkadaşınız olmayacak kadar büyüğüm sizden beyefendi.ne biçim bir hitabet şekli bu?..
    staj da biter okul da,asıl iş bundan sonra başlıyor demişim,bunda anlamayacak ne var!
    afrika bayrağı neden rahatsız ediyor sizi?her yerde bayrak fetişizmi yapmak mı gerekli?.imzamdaki espri ye neden takıldınız?hiç dava takip ettiniz mi?

Ekleyen: microcosmos - 19/12/2005 : 08:20:31
    Profilinize baktığımda karşıma çıkanlar şunlardı:
    Üye Adı: microcosmos
    İl/Ülke: South Africa
    Medeni Durum: Bekar
    İş/Meslek: advocat
    Toplam İletileri: 3
    [Gün Bazında ileti oranı: 1 ]

buradan yaşınızın büyük olduğunu çıkartamadım beyefendi, bu konuda özür diliyorum.

Kastettiğim okul da hiç bitmiyor, staj da cümlesi gerçek anlamda kullanılmamıştır. Öğrenim açısından hukukun sürekli olduğu anlaşılmaktadır.

"Güney Afrika bayrağını seçen, imzasında tüm davalarınız itinayla kaybedilir diyen arkadaşım" derken forumu ne kadar ciddiye aldığınızı belirttim. "Bayrak fetişizmi" tabiri yanlış olur.

Dava takip etmem konu bakımından önemli değildir.

Nerede
    South Africa.
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ekleyen: microcosmos - 19/12/2005 : 08:20:31
    Profilinize baktığımda karşıma çıkanlar şunlardı:
    Üye Adı: microcosmos
    İl/Ülke: South Africa
    Medeni Durum: Bekar
    İş/Meslek: advocat
    Toplam İletileri: 3
    [Gün Bazında ileti oranı: 1 ]

buradan yaşınızın büyük olduğunu çıkartamadım beyefendi, bu konuda özür diliyorum.

Kastettiğim okul da hiç bitmiyor, staj da cümlesi gerçek anlamda kullanılmamıştır. Öğrenim açısından hukukun sürekli olduğu anlaşılmaktadır.

"Güney Afrika bayrağını seçen, imzasında tüm davalarınız itinayla kaybedilir diyen arkadaşım" derken forumu ne kadar ciddiye aldığınızı belirttim. "Bayrak fetişizmi" tabiri yanlış olur.

Dava takip etmem konu bakımından önemli değildir.

Ekleyen: Emrah Yavuzcan*-*19/12/2005*:* 23:02:07 >
    forumu ciddiye almadığım sizin yorumunuz yalnızca,bu kadar önyargılı olmayınız lütfen,sevgili genç meslektaşım.
    güney afrika bayrağı meselesine gelince.
    bu forumda snitz forum tabanı kullanılıyor yanılmıyorsam,evet altta da yazıyormuş zaten,snitz diye.
    snitz de ya da başka bir forum yapısında ülke bayrağı insanların milliyetini göstermez,bir çinli kendi ülkesindeki bir forumda türk bayrağını seçince forumu ciddiye almamış mı oluyor, snitz in eski sürümlerinde bayrak değil ülke vardı zaten,amaç daha çok sat dilimini belirlemektir.afrika benim sevdiğim bir kıta ve onu seçmişim,biraz da benim mizah anlayışımdan kaynaklanıyor.mizah ciddiyetsiz gibi gözükebilir belki ama aslında mizah ciddiyetin ta kendisidir bence.

imzam,evet tuhaf gözükmüş size,fırat bayındır beyefendi espriyi anlamış,işte tam da bu nedenle sormuştum size,hiç dava takip ettiniz mi diye.insanlar imza olarak genelde heybetli laflar seçer,bizim meslekte de çokça vardır bu sözler,ben bunları-en azından ülkemiz için- boş ve kuru olarak görüyorum.yoksa ben de imzama yazabilirdim,-kimin söylediği bile meçhul olan'' adalet mülkün temelidir'' sözünü.böylece forumu daha ciddiye mi almış olurdum bilmiyorum.

evet,tüm davalarınız itinayla kaybedilir ve aslında bazılarına göre hayatın kendisi de baştan kaybedilmiş bir davadır(kafka) .

1960 larda sıddık sami onar,h.v.velidedeoğlu,faruk erem,yaşar karayalçın gibi büyük hocalar ders anlatırmış,onar ın idare hukukunun umumi esasları isimli kitabını bulursanız inceleyin,hukuk eğitiminin ileriye değil geriye gittiğini anlarsınız.1980 ler oğuzman,tekinay,sahir erman,tandoğan gibi hocalardan ders dinledi,biz de üniversitelerde ''altın kuşağın seçkin ürünlerinin son temsilcilerine'' yetiştik.bu gün ben artık büyük hocalar devrinin kapandığını düşünüyorum,zaman kitap satma peşindeki hocaların devri artık,yeni ceza kanununu da ancak onlar hazırlayabilirdi zaten!
    bu genç arkadaşlar için kötü.çünkü onlar bizden ve bizden öncekilerden daha donanımlı ve yetenekli olarak,ağır bir üniversite sınavından geçerek üniversiteye giriyorlar.üstelik okul bitince de sıra arkadaşlarını iş bulma konusunda rakip olarak karşılarında görecekler.binlercesini.

konu dallanıp budaklandı,biraz da saptı sanırım,konuyu daha fazla bölmeyeyim ve aradan çekileyim.

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın microcosmos, "hukuk eğitiminin ileriye değil geriye gittiğini anlarsınız" demişsiniz ve çok doğru bir tabir kullanmışsınız. Hukuk eğitimi konusunuda yeterli bilgi aldığımızı düşünmüyorum fakat "zaman kitap satma peşindeki hocaların devri artık,yeni ceza kanununu da ancak onlar hazırlayabilirdi zaten!" sözünüze katılmıyorum. Yeni ceza kanununu hazırlayan hocalarımızdan ders alma şansını buldum ve bu hocalarımızın kitap satma gibi dertlerinin olduğuna inanmıyorum. Yine eskiden olduğu gibi yayınevlerinden telif hakkı almaktalar; kitap satsın veya satmasın ellerine geçen eksik veya fazla miktar geçmediğini biliyorum. Kanaatimce yine çok değerli hocalar var ama eskiye nazaran hocaların çok fazla olması, sadece bu hocalarımıza ün kazandırmamaktadır. Şu anda ünlü (ismi bilinen) hocalarımızın hepsi yaşlı hocalarımızdır fakat ünlü olmayan hocalarımızın kötü oldukları ve diğerlerinden eksik bilgilere sahip olduklarına inanmıyorum.

Nerede
    South Africa.
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

evet şimdiki hocalar büyük hoca değil,ama büyük hoca olmamaları hepsinin kötü hoca oldukları anlamına gelmiyor,elbette çoğu değerli insanlardır.''yeni ceza kanunu,bir kanunun nasıl olmaması gerektiğini gösteriyor'' der,prof.toroslu,bence de çok haklı bir eleştiri.zaten bir kanun düşünün,komisyon üyeleri dışında herkes muhalif.yargıtay muhalif,barolar muhalif,hukuk fakülteleri ceza kürsüleri muhalif.hatta komisyonda görev almış bazı hukukçular da muhalif(çetin özek,bahri öztürk gibi).temel bir kanun düşünün ki,anayasa mahkemesi 3 ay geçmeden bazı maddelerini iptal etsin,kötü,çok kötü hazırlanmış bir kanun ve zaman geçtikçe tümüyle değiştireceğiz bu kanunu,buna kuşkum yok.
    medeni kanun örneğin,o gayet iyi oldu,uygar düzenlemeler yapıldı,uzun uzun tartışıldı,ticaret kanunu tasarısı da incelediğim kadarıyla kusursuza yakın.
    yani iyi hocalar var elbette,ama büyük hoca yetişmiyor artık,o inanın çok farklı bir kavram.vaktiniz olursa ankara hukukta bankacılık enstitüsü var,orada sayın yaşar karayalçın ı dinleyin,hala ders anlatıyordur umarım,büyük hoca kavramını daha iyi anlarsınız.onun enstitü yayınlarından çıkan hukukta kaynaklar ve metod isimli kitabı var,herkes okumalı.efsanevi hoca,bence türk hukukunun en önemli hocası,Ernst E. Hirsch 'in anılarım,isimli kitabı tübitak yayınlarında yayınlandı,kesinlikle okunmalı,dün nasıldı,bu gün nasıl insan daha iyi anlıyor.bir medrese kalıntısı olan istanbul hukuk fakültesinin nasıl bilim yuvası haline geldiğini,ankara hukuk fakültesinin binbir güçlükle ve nasıl kurulduğunu,o zamanki iktidarın hukuka ve hukuk eğitimine verdiği önemi görebilirsiniz.
    ilhan arsel in''biz profesörler'' isimli kitabı var,kaynak yayınlarından,o da okunabilir,mesleğe yönelik ağır bir eleştiri sunuyor .kitap peşindeki hocalara da değiniyor arada.
    20 sene önce yazılan tekinay ın borçlar hukuku,haluk tandoğan ın özel borç ilişkileri,50 sene önce yazılmış dönmezer in caza hukuku,faruk erem in ümanist doktrin i ,s.sami onar ın umumi esasları hala aşılamamışsa ve aşılamayacaksa ortada ciddi bir sorun var.
    kitap satma peşindeki hocalar,bence yerinde bir kavram,böyle çok hoca var.yalnızca öğretim üyeleri değil,yargıtay üyelerinde de var.adam bir dairenin üyesi,hemen içtihatları topluyor,üstüne yazıyor,açıklamalı,içtihatlı bilmem ne kanunu diye.böyle çok faydalı kitaplar var elbette ama büyük kısmı insanların makamlarını kullanarak para kazanmasından başka amaç gütmeyen,içi boş kitaplar.öyleyse almayın diyebilirsiniz,haklı olarak,ancak içtihatların meslekteki önemi ve bu önemli kaynakların çok azının yargıtay kararları dergisinde yayınlandığını,yargıtay ve danıştay ın sitesinden ancak içtihat kırıntılarına ulaşılabildiğini hatırlatırım,mecburen alıyoruz yani.
    son olarak -ismi bende kalsın-ankara hukukta bir cezacının''biz hoca filan değiliz,biz arsa peşindeki adamlarız'' diyerek samimi ama acı bir öz eleştiri yaptığını hatırladığımı belirteyim.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Bu sayfada bulunan kavramlar:

gazi üniversitesi hukuk öğretim uyeleri

gazi hukuk anayasa hocalari

gazi üniversitesi hukuk fakültesi öğretim üyeleri

gazi hukuk türk anayasa hukuku vize

gazi hukuk ogretim kadrosu

gazi universitesi hukuk fakultesi atilla hoca

gazi hukuk en iyi hocalari

hasan tunc final sorulari

gazi hukuk öğretim üyeleri