finansal opsiyon işlemlerinin yapıldığı kıbrıs kayıtlı sitelerde işlem yapmak istiyorum(www.eztrader.com gibi)

sorularım şöyle

1..bu sitelerde işlem yapmam yasal mI...bu soruyu cok arastırdım net olarak bir cevap bulamadım...

2..bu sitelerde kazanc elde ettiğimde banka havalesi ile hesabıma parayı gönderiyorlarmış fakat bunun için kimlikfotokopisi ve adres teyit belgesi göndermek gerekirmiş.....sonuçta bu şartmıdır.....böyle bir durum şartsa kimliğimde bazı yerleri kapatıp göndermem sakınca teskil eder mi?

3..bu sitelerde işlem yapmam için attığım elektronik imza bana yatırdığım paranın kaybedilmesinden başka bir sorumluluk yüklermi.....yani yarın bir gün şirket iflas ederde siz bu sitede ticaret yaptınız bu iflasa yada zararada ortaksınız gibi bir durum ortaya cıkar mı?

4..kazanç elde edersem vergisini ödemem gerekir mi?arbirtaj yasasına göre vergi yokmuş ama her halikarda ne olur ne olmaz diye vergisini ödemem bana avantaj yada birkoruma saglar mı?

5.bu sitede ticaret yapacak olursam bu hesabı kredi kartıylamı yoksa banka havalesi yoluylamı acmam avantajlı.....

6.kazanc elde edersem bu kazanc banka havalesiyle hesabıma gelirse buna şüpheli işlem diye bakılma ihtimali varmıdır?kazanacagım en fazla ayda 5000 tl dir ayrı mesele ama yinede sormak isterim.

biliyorum cok soru sordum ama gercekten bu sorulara cevap bulamadım...şimdiden bu konuda bilgi verecek avukat arkadaşlara sonsuz tesekkurler....
Not: sorularıma burdan cevap alamadığım takdirde profesyonel olarak bu konuda nasıl yardım alabilirim?