İyi günler. 2007 yılının aralık ayında esnaf ve sanatkarlar siciline taksi işletmesi olarak kayıt yaptırdım. 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanununun Odaya Kayıt Başlıklı 6.maddesinde belirtilen "Esnaf ve sanatkârların sicile kayıtları yapılmadıkça, hiçbir şekilde odaya kaydı yapılamaz. Sicile kayıt olan esnaf ve sanatkârlara ait bilgiler sicil tarafından; elektronik ortamda, iş yerlerinin bulunduğu yerdeki, iş yerleri seyyar olanların ikametgâhlarının bulunduğu yerdeki meslek ve sanatları ile ilgili ihtisas odasına; meslek ve sanatları ile ilgili ihtisas odası bulunmayanların bilgileri ise karma odaya kayıt için gönderilir. İlgili oda yönetim kurulu, bu kişilerle ilgili üyelik kararlarını ilk toplantısında alır." Kanun hükmüne göre sicil tarafından kaydım şoförler ve otomobilciler odasına gönderilmiştir. Ancak o dönemde ilgili odada genel sekreter olarak çalışmaktaydım. Yaptırmış olduğum sicil kaydından dolayı oda yönetim kurulu iş akdimi sonladırır korkusu ile yönetim kurulu karar defteri ile üye kayıt defterine kaydımı işleyemedim. Nitekim oda yönetimi sicil kaydımdan haberdar oldu ve iş akdimi sonlandırdı. Yapmış olduğum başvurulara rağmen oda yönetimine üyeliğim ile ilgili kararı bir türlü aldıramadım. Oda yönetiminin bu hafta içerisinde yapmış olduğu yönetim kurulu toplantısında karar defterine üyeliğimin kabul edilmediğine dair bir açıklama yazdığını öğrendim. Vergi ve esnaf sicil kaydım halen devam etmekte, elektronik ortamda ilgili odada üye gözükmekteyim. Sadece yönetim kurulu karar defterinde giriş kararım yoktur. 2010 yılı itibarı ile oda seçimleri başlayacak ve ben ilgili odaya başkan adayı olmayı düşünüyorum. Yönetim kurulu karar defterinde giriş kararımın olmaması oda seçimlerine girmeme engel teşkil edermi? Teşekkür ederim