Merhaba,

Benim babam vefat etti.Babam vefat ettikten sonra ona annesinden kalan fındık bahçeleri babam öldüğü için biz çocuklarına kaldı.

Geçen yıl devlet tapu vermek için bizim köylerimize kadastro yolladı ve köydeki arazilerin kime ait olduğu belirlendi ve askıya çıkarıldı.

Askıda hiçbir sorun yoktu 2 ağabeyimin bir bahçe üzerindeki ortaklığı askıda doğru bir biçimde beyan edilmişti.

Buraya kadar bir hata yoktu.

Sonra bu bilgiler ışığında görevliler bu arazileri tapuya geçirdi ama yanlışlık burada yapıldı.2 abime ayrı ayrı çıkarılması gereken tapu sadece 1 abim üzerine verilmişti.2 ayrı arazi tek bir kişinin üzerine geçirilmişti.

Bunu tapudairesindeki görevli memur yanlışlıkla yapmış.Gittim sordum benim hatam dedi ama geç farkettim bu durumu.Köyümüzün muhtarı bu konularla ilgileniyordu, o da farketmemiş hatayı ve tapuya itiraz süremiz de dolmuş.

Şimdi yanlış verilen o tapuyu nasıl düzelteceğim bilmiyorum.10 sene itiraz hakkım varmış ama görevli memurun dalgınlık hatasını ben nasıl düzelteceğim ?

Ağabeyim hasta olduğundan bu durumu ben halletmeliyim.Ne yapmam lazım hiç bilmiyorum.