Merhaba,
Babamızdan kalan arabamızı, 1992 yılında tüm mirasçılar satış vekaleti vererek satışının yapılabilmesini sağladık ancak alan sahsın kendi üzerine tescil yaptırmadığını, aracın halen üzerimize tescilli olduğunu vergi dairesi tarafından, öncesi affedilmiş ve 2002 yılından bu yana birikmiş vergi borcunun ödenmesi konusunda tebligat yapılınca anladık.
Tescilde benim adım en üstte yazılı olduğu için de benim adıma tescil edilmiş görünüyor, yaptığım araştırmalarla aracın noter satış senedine ve 1999 depreminde de enkaz altında kalarak hurda olduğunu gösteren jandarma tutanağına ulaştım ve bu belgeleri vergi dairesine postaladım.
Vergi dairesi, 1992 yılında yapılan satışlardaki yetkinin emniyet genel müdürlüğünde olduğunu , onlara resen tescilini yaptırmam gerektiğini belirtti.
Emniyet müdürlüğü trafik tescil daire müdürünü telefon ile arayarak durumu anlattığımda, tüm mirascıların aslen ya da vekaleten gelerek tescil başvurusu yapmaları gerekiyor dedi.
Aile ilişkilerimizin iyi olmaması nedeniyle diğer mirascıların vekaletlerini alma veya birlikte oraya gelme sansımın olmadığını belirttiğimde ise mevzuat gereği bir şey yapamayacağını söyledi.
Bu şartlarda neler yapabileceğim konusunda yardımızı bekler iyi akşamlar dilerim.