+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 22 ileti bulundu.

Konu: Polise mukavemet ve darp

Polise mukavemet ve darp Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    ankara
    İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Polise mukavemet ve darp

Yaklaşık bir hafta önce gece saat 4 sularında dört arkadaşımızla arabayla gezerken polis otosu bizi durdurdu ve direksiyonda olduğum için alkol ölçümüm yapıldı ve sonuçta 52 promil alkollü olduğum tespit edildi. bunun üzerine itirazda bulundum ve yeniden ölçüm yapılması için polis ekibi tarafından hastaneye götürüldüm. hastanede dokturun cinazla yaptığı ölçümde 47 promil tespit edildi ve polis kan testi istedi yaklaşık 1 saat bekledikten sonra kan testinde 17 milgram dı sanırım yasal sınırın üstünde olduğu için (yasal sınır 10.9) işlem yapıldı. hastane acil servisi polis odasından arkadışımla beraber çıkarken işlemlerimiz bitti mi gidebilirmiyiz diye sorduğum bizi ilk anda duruduran ekipten olan polis memuru dudağıma doğru bir yumruk attı. bunun üzerine hemen doktordan rapor aldım. bana yumruk atan memur ve devamlı tehditler savuran başka bir polis tarafından karakola götürüldüm. Arkadaşımı da seninle işimiz bitti diye gönderdiler. karakolda 3-4 saat bekledikten sonra ifade verdikten sonra ayrıldım. Bana karakolda ne için gözaltına alındığım söylenmedi ve ifade aşamasında da herhangi bir iddia da bulunulmadı sadece olayı anlat şeklinde ifadem alındı ve şüpheli sıfatıyla ifadeyi imzalayıp karakoldan ayrıldım. Daha sonradan öğrendiğim kadarıyla bana yumurk atan polis de kaşının üzerinde çizik olduğu gerekçesiyle rapor almış ve ifadesinde bana tehditler savurdu sakinleştirmeye çalışırken itiş kakış oldu ve engelledim diyerek mukavemet ve tehdit olduğu gerekçesiyle şikayette bulunmuş, ve diğer iki arkadışını tanık göstermiş, diğer polis memuru da hakaret ve tehditten dolayı şikayette bulunmuş. Karkoldan ayrıldıktan sonra ben de arkadaşımı tanık göstererek bu memur hakkında savcılığa şikayette bulundum. savcının sevkettiği hastaneden rapor aldım. karakol amirinden öğrendiğim kadarıyla hastanede kamera sistemi varmış, ben de bunun delil olması için savcılığa dilekçe gönderdim.
    Sormak istediğim polisin aldığı rapor ve iki arkadaşının şahitliği yeterli delil olurmu bu davada, diğeri ise eğer kamera kayıtları yoksa benim aldığım rapor ve arkadaşımın şahitliği ne kadar yeterli delil olur. Kamera kaydı olup olmadığını nasıl ve nerden öğrenebilirim. Bir de bu aşamada veya hangi aşamada avukat tutmam gerekli olur. Eskişehir de bulunan avukat arkadaşlar varsa epostadan irtibata geçip müfettiş olmam dolayısıyla hep turnede olduuğumdan vekalet vermek istiyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Polise mukavemet ve darp konulu yargıtay kararı ara
    Polise mukavemet ve darp konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Polise mukavemet ve darp

yardımcı olabilecek kimse yok mu? ne olur bu davanın sonucu sizce arkadaşlar ceza alırmıyımböyle bişeyden?

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bu tür haberler hemen hergün karşımıza çıktığı halde polis terörüne dur diyemiyoruz. yetkileri o kadar çok ki olaylari kendi kafalarina göre değiştirip suçluyken şikayetçi konumuna geçiyorlar bir anda. bir denetim mekanizması geliştirilmezse daha çok canlar yanacak.

Nerede
    ankara
    İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı karamsar_vatandas rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bu tür haberler hemen hergün karşımıza çıktığı halde polis terörüne dur diyemiyoruz. yetkileri o kadar çok ki olaylari kendi kafalarina göre değiştirip suçluyken şikayetçi konumuna geçiyorlar bir anda. bir denetim mekanizması geliştirilmezse daha çok canlar yanacak.
    olay tamamen yumruk atarım attığım da yanına kar kalır meselesi. tek güvencem kamera kayıtları, umarım delil anlamında yeterli oluyordur.

İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kardeşim öncelikle geçmiş olsun, şikayetinden asla vazgeçme ilk olarak o polisler ne kadar iddia etseler bile sen kamera kayıtlarıyla iddialarını çürütürsün ikinci olarak bu şahitlik eden polislerle senin ilk mahkemende haklı olduğun anlaşılırsa o kararla birlikte yeni bir dilekçe yaz o polisler hakkında iftira sucundan dava aç elinde mahkeme kararı olduğundan ceza alacaklardır ve şikayetçi poliste tutanak resmi evrak olduğundan yalan yanlış kafasına göre yazdığından onunda memurluk hayatı biter :-) sonuç olarak basit yaralama tehdit hakaret resmi evrakta sahtecilik gibi suçlardan dava açıkalcaktır unutma silahlada tehdit ettiler karakola gidewrken ekip otosunda de o zaman bak bakalım nasıl tutuşuyolar :-) şahitlerin sakın ifadelerini geri çekmesin sende şikayetini çekme onlar düşünsün olacakları

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    58
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Türkiye Cumhuriyeti polis devleti değil, hukuk devletidir. Her kolluk görevlisi huzurunu sağladığı vatandaşa patronluk değil, asayişi için hizmet etmekle yükümlüdür. Hakkını ve konuşamasını bilen her vatandaşa devletin bütün merciileri sonuna kadar açıktır. Bir ülkede yasaları yalnız hakimler, suçları emniyet bilirse, o ülkede hem yasa, hem de suçsuz kimse yok demektir!

İşin peşini kesinlikle bırakmayınız! İnsan yediği tabağı pislemez, vatandaşın yediği her ekmeğin bir dilimi vergi olarak, vatandaşa yumruk sallasın diye emniyet görevlilerine verilmemektedir! Suçu sabitlenmemiş her sanık masumdur, sanığın da suçu ancak mahkemeler tarafından ispatlanır! Vatandaşa yumruk sallayan bir memur; zaten kendi devletini kurmuş, kendi yasalarını icra ediyor demektir! Hukuk bilginiz yok ise, sağlam bir avukat tutmanızı öneririm, ayrıca Personel Şube Müdürlüğüne bir dilekçe ile o polis memuru hakkında şikayette de bulunun. Rencide edilip madur olmanıza üzüldüm, geçmiş olsun.

Nerede
    ankara
    İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

arkadaşlar aşağıdaki karar için neler yapabileceğim hususunda görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    ek kovuşturmaya yer olmadığına dair karar:
    ....tartışma çıktığı, tartışmanın arbedeye dönüştüğü, arbede sırasında polis memuru X ile Y(ben)'nin basit nitelikte yaralandıkları,

X'teki yaranın kendisine gösterilen mukavemet sırasında meydana geldiği ve bu suçun unsurları arasında bulunduğu,
    Y'deki yaranın kendisine yasal çerçevede görevli güvenlik güçlerinin sınırlı ve kademeli güç kullanılması sonucu oluştuğu,
    M'nin Y'ye tehdit, R'ninde hakare ettiği Y'nin de M'ye hakaret ettiğine ilişkin dava açmaya yeterli delil bulunmadığı tüm soruşturma evrakı kapsamından anlaşılmakta.
    Şüpheliler hakkında kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına,
    kararın müşteki şüphelilere bildirilimesine, müşteki şüphelilerin CMUK 172 ve 173 md. geregi 15 günlük yasal süre içerisinde ağır ceza yolu açık olmak üzere karar verildi.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar benim de başıma buna benzer bir olay geldi , gece geç saatte arkadaşlarımla eğlenmeye çıkmıştık , dönerken arkadaşlarımı kaybettim ve o korku ve panikle kaybolduğumu düşünerek 155 i aradım , birkaç kere aramama rağmen hem hiçkimse uzun bir süre gelmedi hemde telefondaki memur bey benle oldukça kaba konuştu. Yaklaşık 15 dk. sonra ekip arabası geldi , o sırada korku ve panikle ağlayarak onlara geç kaldıkları için bağırdım ve tartışma çıktı , polis memurunun biri bana tokat attı ve polis aracına bindirdi , karakola gittiğimizde ise saçımı çekerek araçtan indirdi. O gece sabaha kadar karakolda bekledim ve görevli polislerden davacı oldum, adli tıp raporu aldık ve alkol muayenesinden de geçtim. 117 promil alkollü çıkmıştım. Komiser davayı geri çekmezsem eve gidemeyeceğimi söylediği için davamı geri çektim ve eve gittim. Olayın kapandığını sanıyordum fakat bir ay sonra polise hakaret ve görevi yatırmama için direnme suçuyla tarafıma dava açıldığını gördüm. Eve gidemiyorum diye korkup yardım isterken haksız duruma düştüğümü görünce şok oldum, yine de karakola gidip polislerden özür diledim. Sizce davanın durumu ne olur ? iş hayatımda herhangi bir sorun yaratır mı ?

Nerede
    ankara
    İletiler
    22
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı zzooee rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar benim de başıma buna benzer bir olay geldi , gece geç saatte arkadaşlarımla eğlenmeye çıkmıştık , dönerken arkadaşlarımı kaybettim ve o korku ve panikle kaybolduğumu düşünerek 155 i aradım , birkaç kere aramama rağmen hem hiçkimse uzun bir süre gelmedi hemde telefondaki memur bey benle oldukça kaba konuştu. Yaklaşık 15 dk. sonra ekip arabası geldi , o sırada korku ve panikle ağlayarak onlara geç kaldıkları için bağırdım ve tartışma çıktı , polis memurunun biri bana tokat attı ve polis aracına bindirdi , karakola gittiğimizde ise saçımı çekerek araçtan indirdi. O gece sabaha kadar karakolda bekledim ve görevli polislerden davacı oldum, adli tıp raporu aldık ve alkol muayenesinden de geçtim. 117 promil alkollü çıkmıştım. Komiser davayı geri çekmezsem eve gidemeyeceğimi söylediği için davamı geri çektim ve eve gittim. Olayın kapandığını sanıyordum fakat bir ay sonra polise hakaret ve görevi yatırmama için direnme suçuyla tarafıma dava açıldığını gördüm. Eve gidemiyorum diye korkup yardım isterken haksız duruma düştüğümü görünce şok oldum, yine de karakola gidip polislerden özür diledim. Sizce davanın durumu ne olur ? iş hayatımda herhangi bir sorun yaratır mı ?
    Bir an önce karşı dava açmanızı ve emniyetin ilgili birimlerine şikayette bulunmanızı tavsiye ederim. Sonrasında polisler sizden özür dileyecektirzamanaşımı 6 ay zannedersem hiç vakit kaybetmeyin...

İletiler
    166
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

117 promil alkollü olmanız olayı delillendirmede bir sıfır yenik başlamanız demektir.polise hakaret ve görevi yatırmamak için direnme suçlaması ile ilgili soruşturma safhasında yeterli delil bulunduğu iddiası ile savcılık iddianame hazırlayıp mahkemeye sunmuş ve yargılamanız yapılacak delillerin takdiri mahkemenin....

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

polise mukavemet cezası

polise mukavemet

polise mukavemet suçu

polis memuruna mukavemet cezası

polise mukavemet suçu ne demek

kaba konusan polis ceza

kolluga yumruk cezasi

alkollüyken polise hakaret

polise yumruk mukavemet cezasiTrafik polisi mukavametkolluk kuvvetine mukavemetkolluk guclerine mukavemet cezasipolise hakaret ve darp cezasipolis memuru mukavemet ve darppolise mukavemet nedirPolise mukavemet 2014polise mukavemet ve darppolis memuru vatandasa tokat atabilir mi sucu nepolise mukavemet darp yokhttp:www.hukuki.netshowthread.php62085-Polise-mukavemet-ve-darppolise mukavemet 2017eve giren polise mukavemetpolise mukavement davasi acilmispolise mukavemet alkollupolise darp cezasi
Forum