1999 yılında Yalova'da bir yazlık daire satın aldık.Depremde orta hasar gördü,tekrar tamir edildi ve şu an oturmaya müsait bir durumda fakat depremden sonra maliklerin bazıları evlerini gözden çıkardı ve aidat v.s gibi giderlere nadiren karışmaya başladılar.2007 yılına kadar aidatlarımızı düzenli bir şekilde ödedik.Fakat 2007 yılından sonra yönetimle ihtilafa düştük.Şöyle ki;

-Yıllık aidat bedelleri,başka sitelerinkiyle kıyaslandığında çok çok fazla.900-1200 TL'lerde geziyor,site 30 daire ve istenilen rakamlarla toplanması gereken rakam hesaplandığında ortada doğru dürüst bir hizmet yok bu yüzden 2007 yılında ödeme yapmayı kestik.
-Aidatlarımızı yıllarca ödediğimiz halde ödemeyenlerin listesini istediğimizde yönetim kurulundan sürekli olarak 'hayır,buna gerek yok,listeyi blok girişlerine asamayız'gibi olumsuz yanıtlar aldık.Ödemeyenleri icraya verelim o zaman dediğimizde ise 'icra olmaz,ayıp olur'gibi mantıksız açıklamalara maruz kaldık.
-Hesap sormak adına defterleri istediğimizde ise hiç bir şekilde hesap defteri göremiyoruz.Zaten ortada defter falanda yok.Aidat bedelleri neye göre isteniyor,masraflar nedir,giderler belgeli mi gibi sorularımız hep karşılıksız.
-2010 yılı aidatları ise daha bir komiğimize gitti.Tahmini harcamalar üzerinden bir bedel çıkarılmış,bunun yatırılması isteniyor.Böyle bir şey mümkün mü?

Tüm bunların üstüne herhalde gıcıklık yapmak için,yönetici olmadığı halde yönetim adına sitenin bekçisi bize icra takibi başlatmış.7 gün içinde gerekli yerlere itirazımızı yaptık.Bu takipten bir şey çıkar mı?Avukatım muhtemelen sonuçsuz kalıcağını söyledi fakat birde sizlere sormak istedim.Teşekkürler.