Merhaba;

Biz Osmanlı İmparatorluğunda görev yapmış bir Serasker'in soyundan gelmekteyiz, Bildiğimiz kadarı ile büyük dedemiz hayır amaçları güderek, ileride olurda ailem sıkıntıya düşerse faydalansın diye bir vakıf kurmuş.
Bizlerin bu zamana kadar vakıflardan yararlanmak için hiçbir çabamız olmadı, fakat yaşadığımız bazı sıkıntılar nedeni ile Vakıflar Genel Müdürlüğüne bir dilekçe gönderdim.

Bana cevap olarak;
' Mazbut ve Mülhak Vakıfların Galle Fazlası 27 eylül 2008 tarih ve 27010 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik hükümleri çerçevesinde ödenmektedir.
Yönetmeliğin 53. ve 54. madesinin açıklaması...
Vakıf gelirinden faydalanabilmeniz için soyundan geldiğinizi iddia ettiğiniz vakfın vakfiye şartlarına göre galle fazlasına müstehak evladı olduğunuzu yetkili Asliye Hukuk Mahkemesinde kesinleşmiş ilamı ile ispat etmeniz gerekmektedir.' şeklinde cevap geldi.

Büyük dedemizin 1932 senesi ile Veraset ilamı bizlerde vardır, Asliye Hukuk Mahkemesine dava açmak istiyoruz.

Fakat ekonomik sıkıntılarımızdan dolayı bir avukattan dava için destek alamıyoruz, Dilekçemizi kendimiz yazmak durumundayız.
Sitenizde Dilekçe örneklerinin verilmediğini de okudum .
Sizden ricam; kendi yazacağım dilekçede hangi bilgiler mutlaka olmalıdır, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Saygılarımla
Dilek Şimşek