Herkese iyi günler.
01.08-2007 tarihi itibarı ile çalıştığım şirket,ekonomik krizi bahane göstererek Ocak 2009'dan itibaren hiç maaş vermeme kararı aldı ve sadece prim ile çalışmaya devam ettim.
Daha sonra bu şirket kendi bünyesinde bir başka şirket daha kurdu ve beni de Ağustos 2009 tarihinden itibaren orada çalıştırmaya başladılar.
Ancak önceki şirkette sigortam yapılmamış.Hastaneye gitmem gerektiğinde beni özel hastaneye gönderip,teşhis ve tedavi masraflarını ödüyorlardı.Ben de sigortamın olup olmadığını hiç anlayamadım.
Şimdi geriye dönük maaş ve sigorta prim haklarımı telep ettim,ve işi bırakmak istediğimi söyledim.Ancak en ufak bir ödeme yapmayacaklarını ve zaten işten çıkartıldığımı söylediler.
Elimde,ilk çalıştığım şirketten,bankaya vermek üzere aldığım antetli kağıda kaşeli imzalı maaş bildirim yazısı ve üzerinde benim imzam olan eski tarihli fatura fotokopileri var,başka bir delilim de yok.
Kafam tamamen karışmış durumda.Ne yapmam veya nereye başvurmam gerektiği hakkında en ufak bir fikrim yok.
İşe girişim bile SGK'ya hiç bildirilmemiş.Görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.