İşyerimde aşırı yoğun bir mesai trafiği var.Bazen kesintisiz 36 saat çalışmak zorunda kalıyoruz.Ama budurum için işyerinin yazılı bir mesai yapacaksınız gerekçesi yok sadece sözlü ifade ediliyor.Bizde ekmek parası davasına katlanıyoruz.Bunun resmi kanıtı kart basma bilgilerimiz ve muhasebeye verdiğimiz mesai bildirim raporudur.Öncelikle bu ne kadar yasal bir durumdur.İşveren benım haberim yok kendi isteğiyle kalmış diyebilirmi ?

Bir diğer durum ise yine 26 saat çalışma sonucu iş hakkında müdürün gazabına ugradım. Sonra paydoset git sözüne istinaden İzin kağıdımı şefim imzalamadı.kendisine durumu izah ettim.Olmaz dedi bende kendi insiyatifle kartımı basıp işten ayrıldım.Çünkü hastaydım ve hastalık,yorgunluk,birde müdürün fırçası dayanacak gücüm kalmamıştı.Eve geldiğimde telefon açıp istemeyi unuttuğum vizite kağıdını istedim bu seferde sanırım numara yapıyorum diye gelde al dediler.Bir dahada gidip alamadım.
Yukarıdaki olayda sağlıklı düşününce hata yaptığımı anladım.İzin kağıdım olmadan çıkmakla bu durumun bana geriye dönük bir cezası olurmu.İzinsiz çıktı gitti diye iş veren hakkımda tutanak yazabilirmi ben ise durumu toparlama adına ne yapabilirim.
Cevaplarınız için teşekkür ederim.