12.08.2008 tarihinden itibaren bir mağazada satış danışmanı olarak çalışmaktaydım.İlk işe başladığımda sözleşme gibi bir şeyde imzalatmadılar.Başladığım tarihten beri resmi tatiller ve bayramlarda 8-12 saat arası çalıştım ve hiçbir mesai ücreti almadım.İlk 6 ay böyle çalıştım fakat bu duruma daha fazla dayanamadığımdan mağazadaki yetkili kişilerle görüşme yaptım.Cevap olarak "beğenmezsen çıkarsın"dediler.Paraya ihtiyacım oluşu,kriz ve başka bir iş bulamadığımdan çalışmaya devam ettim.Sonrasında mesai konusunu birkaç kez daha görüştüm ama yine aynı cevabı aldım.İstanbul Fatih'teki çalışma bakanlığına giderek şikayetimi belirttim(mesai ücreti ve bodromda gözüken asgari geçim indirimini vermemeleri) ve dilekçemi sundum.Oradaki görevlilerde"müfettişler 1 yıl içinde şikayetini değerlendirirler,burada hakkını ararsan sonuç alamazsın dava aç"dediler.03.08.2009 tarihinde(1yılı doldurmama 9 gün kala)"anlaşamadığımızı"söyleyerek işten çıkarttılar."Bütün haklarımı aldım"diye bir ihbarname imzalatmaya kalktılar ve ben bunu kesinlikle imzalamadım ve imzalamayacağımı söyledim."İmzalamazsan da olur"dediler.Dikkatinizi çekmiştir 1yılı doldurmama 9 gün kala çıkartılmak kötü niyete işarettir.Benim bildiğim ve aldığım bilgilere göre,işten çıkartılmadan 15 gün önce savunmamı istemeleri gerekmektedir.İhbar edilmeden çıkartılıyorsam'ihbar tazminatımı'vermeleri gerekir diye biliyorum.Onu da yapmadılar.Kısaca; 12.08.09 tarihinde işe sigortalı olarak başladım ve 03.08.2009 tarihinde haber verilmeden,hiçbir belge imzalatılmadan işten çıkartıldım.
-İhbar tazminat hakkım var mı?
-İhbar tazminatımı işverenden istesem verir mi?
-İşverenle görüşürken bana yardımcı olabilecek önerileriniz var mı?
-ihbar tazminatımı vermez ise ne yapmalıyım?
-Belge imzalatılmadan,işten çıkartılmamdan 3gün geçti.Bu benim için dezavataj olur mu?
-Şikayetimi nereye yapmalıyım?
Konu ile ilgili yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.