1987 doğumluyum 2005 yılında acıköğretim lisans programına kayıt yaptırdım ve okumaya basladım fakat 1. sınıfta 2 sene üst üste kaldım ve 3. senemde 2. sınıfa gectim suanda 2.sınıfın ara sınav ve final sınavlarına girdim fakat 1 hafta önce subeden askerlik tecil olmadı diye bir haber geldi (Daha önce askeriyeye hic gitmedim muayene filende tecil filende ettirmedim okul ettiriyordu cünki ) acıkögretim askeriyeye tecil gönderiyormus fakat askeriye 1sınıfta 2 yıl üst üste kalanlara tecil yapmıyormus. bu sene 2.sınıfıda calısıp hic kalmadan gececeğime inanıyorum ve askerliğimi üniv bitirip kısa dönem yapmak istiyorum Sizce bu durumda ne yapmalıyım? (Bana kaydını sildirip okul haklarından feragat edersen 2 yıl tecil verilebileceğini , veya 2.sınıfınderslerini verip 2 yıllık önlisans diplomasını alıp askerligi tecil ettirip tekrar 3.sınıfa kayıt yaptırabileceğim gibi birşeyler söylediler) fakat ne yapacagımı bilemiyorum.. Şuanda yoklama kaçagıyım ve askerlik sube direk yoklamamı yaptırıp askere gelmemi sölüyor BUNUN BİR YOLU YOKMUDUR BU SENE 3. SINIFA KALMADAN gececeğim?? Lütfen yardımcı olun.