Evimi 08/2008 tarihinde 1 senelik kira sözleşmesiyle kiraladım.Kiracı son 5 aydır kirayı yatırmıyor.Normal şartlarda banka hesabına yatırıyordu.5 aydır yatırması gerektiği banka hesabına kira olarak bir para yatmıyor kiracı tarafından.

Daha önce karşılıklı güven zedelenmesin diye herhangi bir ihtar çekmedim.Kontrat süresi 15 gün içinde dolacak.

Paramı nasıl tahsil edebilirim ve kiracıyı evden çıkarmak istersem neler yapabilirim?Tahliye davası ile icra davası birbirinden ayrı işliyo zannedersem.Peki icra davası çok uzun zaman alıyo mu ve bu zaman sürecinde kiracı oturduğu ayların parasını da yasal faiz oranına göre mi ödüyor?

Ve de ben tahliye davası açmadan elimde ne gibi belgeler bulundurmalıyım.Kontrat noter onaylı değil ve herhangi çeşit bir taahhütname yok elimde.

Forumda birçok konuyu takip ettim ama sorunları tam kendime uyarlayamadığım için konu açma ihtiyacı duydum.Değerli hukukçular tecrübelerinin küçük bi kısmını paylaşabilirlerse mutlu olurum.İnsanın hakkının yenmesi kadar kötü birşey olamaz.