merhaba arkadaşlar. 4 senedir oturduğum evden kontrat bitiminde 10/06/2009 tarihinde taşındım. 07/05/2009 tarihinde noterden evi boşaltacağıma dair ihtar çektim. sorunum depozito iadesi ile ilgili. evin elektrik, su, aidat borçlarını ödedim. son kirayı da yatırmıştım. evi ilk tuttuğumda boya yaparak girmiştim. Bu yüzden çıkarken boya yaptırmadım. kontratta da evin durumuyla ilgili bi madde yok. depozito olarak iki kira bedeli vermiştim. yani o zamanki kira 350 tl idi. toplam 700tl depozito vermiştim.ev sahibiyle evden çıkmadan önce yüzyüze görüştüm. parası olmadığını, evi kiraya verdiğinde benim depozitomu vereceğini söyledi. ben taşındıktan 2 hafta sonra evin kiraya verildiğini öğrendim. ev sahibini aradım. hiç bir şekilde ödeme yapmak istemiyor. paranın üstüne yatma niyetinde. sorularıma gelince:
1. sanırım icra takibi yapmam gerekiyor. bunun için evin bulunduğu adresin bağlı olduğu icra dairesine mi başvurmak gerekir. ev istanbul kartalda, ben kocaeli gebzeye taşındım. gebzede icra dairesinden de işlem yapabilir miyim?
2. zaman aşımı söz konusu olabilir mi? perşembe günü şehir dışına çıkıyorum ve 3 ay gibi dönmeyeceğim. döndükten sonra icra takibi için dilekçe versem geç mi kalmış olurum?
3. icra takibi için ev sahibinin adresi gerekiyor sanırım. kontratta bi adres var fakat ev sahibi şu an yazlıkta. yani ihtar falan çeksek bile eline ulaşmıyacak. bu bi problem yaratır mı?