+ Konuyu Yanıtla
2 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 57 ileti bulundu.
    İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Boşanma davasında ilginç bir karar ve alınan dersler

HErhalde mesaj çok uzun olduğu için kimse sorular bölümüne erişemeden okumaktan vaz geçti. Tekrar yazmamda sakınca varmı bilemiyorum. Ama cidden bu bilgileri tartışmak istediğimden tekrar alıntı yapıyorum.
    SORULAR:
    1- Boşanma davalarında karşı dava açmadan tazminat talep edebilirlermi? Yani bir dilekçe ile Davalı tazminat talep edebilir mi?
    2- Karşı dava açarlarsa harç yatırmaları gerekmez mi? Harç yatırmaları gerekirse, dava sonucunda verilen tazminata hak kazanabilirler mi?
    3- Hiçbir şekilde ispat edilemeyecek farazi bir şirket ortaklığı iddiası bana devlet memurluğunda önemli cezai sonuçlara neden olacak bir suçun isnat edilmedi değil midir? Bu durumda dava bitti ve ben ne yapabilirim? Tazminat talebiyle bir başka dava açabilir miyim? Açarsam kazanma şansım nedir?
    4- Bir tanığın ifadesi sonradan avukat beyanı ile değiştirilebilir mi? (Evet ise benim söyleyecek başka bir sözüm yok)
    5- Evlilik boyunca hiç bir şiddet olayına gözle tanık olmamış, ancak eşimin söyledikleriyle öyle olduğunu iddaa eden kişilerin tanıklıkları çok mu yeterlidir? Şiddetin ispatına. Lakin duvaları mukavvaden biraz daha kalın olan lojmanda en ufak gürültüde insanlar toplanır ve müdahale ederler. Ancak bu tür bir olay yoktur.
    6- Tanıkların yalan beyanlarını ispat etmek için verdiğim nizamiye giriş kayıtları yetersiz delil midir? Eğer yeterli ise neden hakim dikkate almamıştır?
    7- Evlilik boyunca madem o kadar şiddet uygulamışım her seferinde de karşı taraf beni affetmiş, (ki kesinlikle kabul etmiyorum) boşanmada delil olarak kullanılamayacağına dair hükümler yokmudur? Eğer varsa hakim neden bunları dikkate almamıştır.
    8- Karşı tarafın cep telefonu görüşmelerini (ki telefon benim üzerime kayıtlı ve faturaları bana gelmekte karşı taraf da bunu biliyor) hakim neden kararda belirtmemiş veya sarf-ı nazar etmiştir? Bu davanın arka planında gizli güçler olabilir mi?
    Yargıtay : 2. hukuk dairesi E.2003/4190 K.2003/5240
    KADININ BAŞKA ERKEKLE TELEFONLAŞMASI (Kadının başka bir erkekle uzun süreli telefon görüşmeleri yapması güven sarsıcı davranışlara girdiğinden kadın lehine manevi tazminata hükmedilmemesi)
    GÖRÜŞMELERİN SEBEBİNİN AÇIKLANAMAMASI (Evlilik birliği içerisinde üçüncü bir şahısla yaptığı uzun süreli telefon konuşmalarının sebebini açıklayamayan kadının boşanmada kusurlu sayılması)
    BİRLİĞİN TEMELİNİN SARSILMASI (Evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına sebep olan hadiselerde kusurlu eş yararına manevi tazminat takdir edilmemesi)
    KADININ TAM KUSURLU OLMASI (güven sarsıcı davranışlar içerisine girerek evlilik birlikteliğinin sarsılmasına neden olan kanının kusurlu sayılması)
    9- Bu tanıkların yalan beyanlarını belge ile ispatladığımı düşünüyorum. Bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmam halinde bu 2 evrak (pasaport ve nizamiye kayıtları) mahkeme önünde de yeterli sayılırmı? Yoksa SEHVEN denilip işin içinden çıkılır mı? Çıkılması durumunda karşı taraf bana tazminat davaçı açabilir mi?
    10- Kararı temyize götürmeye karar verdim. Okuduğum kadarıyla, boşanmalarda manevi tazminatı icra ile alabiliyorlar. Ben boşanmak istiyorum ve kararın bu kısmına itirazım yok. dolayısıyla kararın bu kısmı onaylanmış oluyor. İtirazım şiddet uyguladığım yönündeki görüş ve bundan dolayı tazminatla cezalandırılmam. Ben ne şekilde temyize gideyim ki, tazminatı icraya koyamasınlar? (16 temmuz temyiz süresinin dolacağı tarih.)

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma davasında ilginç bir karar ve alınan dersler konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma davasında ilginç bir karar ve alınan dersler konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    647
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arrow Re: Boşanma davasında ilginç bir karar ve alınan dersler

dostum, bu konuda haklısın, temyize gidip en azından 10bintl yi kurtarabileceğine inanıyorum.

Nerede
    Istanbul, Turkey.
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar,

Evlenmeyin tavsiyesine pek katılmıyorum. Bence Yabancılar ile evlenin. Hem çok güzeller hem eve çok bağlılar hem kaynana, kayın peder derdi yok hemde oldukça uyumlular. Tek sorun sağlık güvencesi yada banka hesabını açtırırken yaşıyorsunuz. Birde çalışma sorunu var o da zamanla çözülebiliyor.

Şöyle bir Antalya ya inin yada Kuzeye Rusya tarafına gidin.

Tavsiye ederim :-)

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

fbeber'e katılıyorum. Yaklaşık bir yıldır benim de düşüncelerim bu yönde değişmeye başladı. Ama böyle bir bayanı güney sahillerinden araştırmanın da pek iyi bir düşünce olacağını sanmıyorum. Çok yakın bir arkadaşım, Ukrayna'da bir bayan buldu ve yanına yerleşti. Oturma vizesi falan da aldı. BAyan ona iş bile kurdu. Daha ne diyeyim. Bizim kızlarımız, geçmişte böyle değillerdi. Namuslulukları, çalışkanlıkları, cefakar, iyi ahlaklı olmaları, anaç ve bağlılıklarıyla dünyaya nam salmışlardı. Hatta dünya birçok yabancı arkadaşım bir Türkle evlenmek istediklerinin gerekçesi olarak bana bu özelliklerin kendi ülkelerindeki bayanlarda bulunmadığını söylediklerinde az da olsa kibirlenirdim. Acaba devran mı döndü, şimdi de tam tersini duyuyorum insanlarımızdan. En yakın arkadaşım bile yabancı sevgilisinde bulduğu iyi ahlakı, bizim kızlarımızda şimdilerde göremediğini defalarca belirtmiştir. Varsa bu konuda bir istatiski bilgiye sahip kişi bilgilendirirse sevinirim. Türk erkeklerinin çoğu bu şekilde düşünür olduğunu sanıyorum. Eğer böyle giderse kızlarımız evlenecek bir adam bulamayacaklar kendi ülkelerinde. Bu durumun bizim kızlarımızın suçu olduğunu düşünmüyorum. Kasıtlı olarak medya kartelleri ve dış güçlerin beyin yıkama politikaları sonucunda oynanan bel altı oyunların en tehlikelisi olarak düşünüyorum. Yaklaşık 6 yıldır beyin yıkama konusunda yaptığım araştırmalar sonucunda edindiğim tecrübe ve bilgiler ışığında şunu rahatlıkla söyleyebilirim : "Türkiye için en büyük tehdit; yabancı güçler adına BEYİN YIKAMA faaliyetleri yürüten veya ona alet olan kurum, kuruluş ve birimlerdir."
    Yazık bu millete yeter artık.

aşağıdaki makale ilgi çekici bir bakın isterseniz.
    http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=18256

İletiler
    492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

KADIN DEDİĞİN

Kadin dedigin iyi sevisecek arkadas. Koyun gibi yatmayacak,kimil
    kimil olacak yatakta. Aklini basindan alacak ama, aklini sadece
    bununla yormayacak. Delireceksin ama delirmen hastaliktan
    olmayacak.
    Uzaniverdi mi yanina boylu boyunca, gögsünde atan kalbinin yerine
    koyacaksin kendini, ruhunu, herseyini. Asksiz yatmayacak yataga ve
    sen bunu bileceksin.
    Kadin gibi kadin olacak kadin dedigin, çitir çerez niyetine
    yemedigin. Bir gecelik degil, ömürlük olacak ömürlük. Yillara
    rehaveti degil huzuru tasiyacak. En seksi leydi olmayi da
    bilecek,hanim sultan olup sözünü geçirmeyi de. Civik konulara
    takilip zaman tüketmeyecek, küfretmeyecek, Kadin dedigin ayip
    nedir
    bilecek.
    Sikbogaz edip seni yalanci durumuna düsürmeyecek.Seni öyle bir
    tutacak ki arkadas, sen bile sasiracaksin öyle tutulduguna. iki
    lafin basi, her tartismada ayrilalim tehtidi savurmayacak. Sabirli
    olacak ve asla gururuna dokunmayacak...Tuzu az, sekeri çok gibi
    limiti olmayan prosedürlerle yemeklerle isi olmayacak. söyle
    pastirmali kurufasülyenin yanina tereyagli pilavi konduracak
    süphesiz. Salatasiz oturmayacak yemege. Temiz olacak herseyden
    önce
    mesela köfteyi
    minciklarken elleri Yahut pahali parfümlerin sindigi, boyaci küpü
    gibi, her öptügünde bulasik bir tadin kaldigi bir kadini
    öpmeyeceksin. Buram buram aska sarilacaksin arkadas. Buram buram
    kadin kokacak kadin dedigin. Kadin dedigin güzel olacak ama eli
    yündenden çok öte birsey. Zeki olacak
    zeki, seni bir hamur gibi karmasini da bilecek,o hamura kendini
    katmasini da... Paranin güzelligini bilecek ama ne parasizligin
    ezikligini ne de paranin kudurmuslugunu yasayacak. Degerlerini bir
    anlik hevesler ugruna terketmeyecek.Namussuzlugunu, ahlaksizligini
    ancak ve ancak seni bastan çikarirken kullanacak, yan gözle
    adam kesmeyecek ,baska sevgili edinmeyecek. Sarisin, renkli gözlü
    uzun bacakli, beyaz tenli, ince bilekli dilber filan fasarya...
    Kadin dedigin hatun olacak arkadas, sözüne güvenilir, olacak.
    Bileceksin ki konusulanlar burada kalir, kapidan çikmaz bir daha.
    Agzi siki olacak kadin dedigin. Sirrini tutacak ama gününü
    bekleyip
    kusmayacak... Para lazimcilardan, kürkçülerden, cep telefonu
    manyaklarindan, dirdircilardan, unutkanliklarini senin üzerine
    atanlardan, kendi yetersizligini seni suçlayarak
    rahatlayanlardan,
    raf süslerinden, tehtidkarlardan, kaçaklardan, kikirdayanlardan,
    bos
    bakanlardan olmayacak. Safligi, cahilligi, aptalligi oynamayacak,
    biraz ukala olabilir ancak sana rol yapmayacak. Komplekslerini
    güzelligiyle örtmeye çalismayacak. Bir seyi çok isterse ve
    inançlari
    dogrultusunda yapacak.
    En önemlisi kendini sevecek arkadas, kendini sevmeyen kadindan
    sana
    ne hayir gelir. Bir bakarsin ki yillar sonra bu kadinla ne yataga
    sıgabiliyorsun, ne
    topraga...Koluna takip gezmesini de bileceksin gururla, koynuna
    çekip sevismesini de sehvetle. Analigini da bilecek, çocuklarindan
    saygi görmeyi de, anaya babaya hürmet
    etmeyi de...
    Kadin kadin olacak be, seni sadece sen oldugun için, sensin diye
    sevecek. Parayla pulla, kariyerle,kimin ne dedigiyle,
    sinirlamayacak.Hem sevgilin, hem
    arkadasin, hem annen, hem çocugun olacak, bagrina basacaksin
    huzurla... Bileceksin ki evde 'O' kadin tarafindan beklenmenin
    zevkini hiçbir zevk yasatamaz sana...

Öyle bir kadin iste... Nerede oyle kadin yoktur deme... Vardir
    vardiiiiiiiiir!..
    Sende adam olacaksin seçmesini bileceksin!!!

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Geçmiş olsun Volkan bey.

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkürler, ancak sorularıma hala bir cevap bulamadım. Eğer bulursam tek tek kendim yazacağım. Böylece başka insanlarda benzer durumlarda kendilerine doğru yönler verirler. En önemlisi de alınan dersler sanırım.
    Swan dostumuz da bayağı çekmiş ve bir model oluşturmuş kafasında, eğer öyle bir kadın varsa dünyada savaş onun yüzünden çıkardı sanırım. Keşkeeee.
    "Kadınlar Venüsten, erkekler marstan." boşuna dememişler.

Nerede
    ankara
    İletiler
    66
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Boşanma davasında ilginç bir karar ve alınan dersler

öncelikle geçmiş olsun,sorununuz ülkede yaşayan ve boşanma durumunda olan bütün erkeklerin sorunudur.ve sayımız gitgide artıyor.mahkemelerin butür kararları vermesi sıradan hale geldi neredeyse.mahkemelerdeki bu kadın kayırmacılığına karşı sesimizi duyurmak zorundayız.

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Boşanma davasında ilginç bir karar ve alınan dersler

evet sayımız gittikçe artıyor. Aslında icinidok.com, acinipaylas.com, bosanankocalar.com gibi arabesk bir site kursam herhalde hit olurdu. Çoğu zaman bu konuları yaşayan insanlar daha düzgün bilgilendiriyorlar. Hukukçular biz maraba halkın aklını karıştıyor. Halk ağzı diye birşey kalmamış. Ama ben bu durumu erkekler açısından olumsuz yormuyorum. Takke düştü kel göründü. Herkes herşeyin farkında. Yakında erkekler kemale erip astral seyahatlerde Altair takım yıldızında yaşayan hurilerle buluşmaya giderken, kadınlar da oturup dünyadaki maymunları avlarlar

İletiler
    244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Boşanma davasında ilginç bir karar ve alınan dersler

Volkan bey geçmiş olsun, siz davanızı temyize gönderdiniz mi?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

sittetli gecimsizlikten bosanmamak duasi

bosanma davasinda ilginc kararlar

boşanma davası duası

avea sokağa çıkınca okunacak dua

velayet davasini kazanmak icin yapilacak dua

avukatımı nasıl azlederim

ilginc bosanma sonuclari

davadan once okunacak dualar

yargitay

boşanmama duaları

boşanma davasında şahitler dinlendi www.hukuki.net

http:www.hukuki.netshowthread.php58974-Bosanma-davasinda-ilginc-bir-karar-ve-alinan-dersler

enteresan bosanma davalari

mahkemede bosanmama duasi

bosanma davasin da okunacak dua

yarin bosanma mahkemesinin hemen bosanmasi icin okunacak etkili dua

mahkemede hakimi susturan dua

hakkl davani kaAnmak icin okunacak dua

tazminat davalarinda edilecek dua

bosanma davasunda okunacak dua

bosaniyorum edilecek dualar

bosanma davasi ilgin c olay

MAHKEMEDE OKUNACAK DUALAR

bosanma davasina giderken okunacak dua