Beni ve kardeşimi 10 yaşındayken 16 yıl önce sakat babamla terk edip başkasıyla imam nikahlı olarak yaşayan anneme açtığımdavada ölen babamdan aldığı yüklüce (emekli sandığından) ölüm yardımı için maddi ve manevi tazminat talebinde bulundum. Elimde babama annem tarafından açılmış olan nafaka davası ve babamın ölene kadar anneme nafaka ödediğini gösterir belge (mahkeme önce ayrılık kararı vermiş) ve bidolu şahit vs. olmasına rağmen maddi yetersizlikelr nedeniyle avukat tutamadım Mersinde ikamet eden annem Malatya'ya avukatının savunmasını gönderdi ve 30 sn.'de yetkisizlik kararı ile davayı kaybettim. Şu anda gayri meşru bir çocukla imam nikahlı olarak bir hayat süren annem babamdan kalam maaşı ve sosyal imkanları sonuna kadar kullanmaktadır. Başkasıyla birlikte yaşamak ve çocuk sahibi olmak, buna rağmen sgk'dan maaş ve sağlık hizmeti almak suç değilmiş. Bu nasıl kanun anlayışı, medeni kanunla çelişmiyormu bunlar. Şimdi yine suç duyurusunda bulundum ama muhtemelen hukuki ihtilaf kararı verilecek. Neden haksızlığa karşı hiçbirşey yapamıyorum? adalete olan inancımı tamamen yitirdim. Nerede sosyal hukuk devleti.