merhabalar..bir kamu kurumunda bir yılı aşkındır çalışıyorum.Bulunduğum kuruma yatay geçiş ile geçtim.Kadrom öğretmen olmasına rağmen bu geçen (1 yıllık )sürede geçici görevle Mühendis olarak görev yapmaktayım.Görevde yükselme yönetmeliği nedeniyle kadro konusunda -çalışma sürem dolayısıyla-gerçekleşemiyeceği söylenmekte.Son alınan mahkeme kararlarında, mezun olunan okullar baz alınarak kadro konusunda görevde yükselme yönetmeliğinin aşılabildiği söyleniyor.Ayrıca daha üst idari görevlere ita amirinin talebi ile atanıp,ardından alt ünvan grubu sayılan -örneğin mühendisliğe-atanılabilineceği yoluda söyleniyor.üNVAN DEĞİŞİKLİĞİ çercevesinde değerlendirmenin yapıldığı mahkeme kararları,izlenecek yol ve sonuç alıp alamıyacağımız konusunda bilgi edinmek istiyorum.Ayrıca üniversitede benim kadromda olan birisi mühendislik kadrosuna geçebilmesi için görevde yükselme yönetmeliği dışında tutulan hangi kadrolara atanırsa (bu kadrolar hangileridir?)tekrar alt ünvan sayılan mühendisliğe atanabilir...Bu sorularımıza yanıt alabilirsek mağduriyetlerimiz giderilecektir.....Aynı yaklaşık durumda 3 arkadaş adına yazmaktayım..Şimdiden teşekkür eder ,çalışmalarınızda başarılar dilerim.