Yazacağım konu ile ilgili olarak yardımcı olursanız gerçekten minnetar olurum. Yaşadığım sıkıntı çalıştığım kurum ile ilgili, ben özel bir bankada görevliyim ve bankacılık yasasına tabii bir hayat sürmekteyim. Ancak yine özel sektörde(bankacı değil) üst düzey yönetici olan bir bayanla evlendim. Evlendiğimizin 7. ayında bankamdan eşimin evlenmeden önce sahip olduğu kartlarının iade etmek zorunda olduğuna dair bir telefon aldım ve bu durumu eşime bildirdiğimde ise bu talebi öncelikle neden benim vasıtamla ilettikleri kendisini hiçe sayarak etik bir duruş sergilemediği yönünde haklı olarak sitemde bulunmuştur ve bankamın bu talebini kendisine yazılı olarak tebliğ edilmesini talep etmiştir ancak basiretli tacir olan bankam bundan da imtina etmiş ve eşime bilgi vermeden 13.000 tl olan kartın limitini 1.000 tl ye, 4500 tl olan kartın limitini ise 2300 tl ye düşürmüştür. sorum şu bankacılık yasısının 50. maddesine göre bankacının eşine bankacı olan eşin maaşının 3 katından fazla kredi kartı limiti "TAHSİS" edilemez der. Ancak mevcut limitine yani evlenmeden önce sahip olduğu kredi ve kredi kartlarının limitine müdahale edebilir mi?? bu medeni yasaya aykırı mıdır değil midir? ilginize ve vereceğiniz yanıtlardan ötürü şimdiden hepinizde teşekkür ediyorum.