Merhabalar, öncelikle durumumu özetliyim;
Bir devlet üniversitesinde okuyorum ve üniversitenin kuralları gereği 2010 senesi Eylül ayında istenilen koşulları sağlıyamayacağımdan dolayı eğer okul yönetmeliğinde bir değişiiklik olmaz veya YÖK başkanının Ocak ayında verdiği röportajda belirttiği üniversitelerden atılmayı kaldıracak bir düzenleme getirilmez ise üniversiteden atılılacağım.

Üniversitemin yönetmeliği diyorki;
7. senesini doldurmuş bir öğrenci eğer bu 7 sene sonunda mezun olması gereken kredinin %75ini CC ve üstünde geçememişse atılır...
Yada en az %75 ini geçmiş ama 7. sene bittiğinde HİÇ ALMADIĞI 6 veya daha fazla dersi kalmışsa atılır...

Ben şuan 6. senemi bitiriyorum ve en iyi ihtimallerle hesaplama yaptıgımda 7. senemin sonunda durumumu göz önüne alırsak, hiç almadığım 8-9 dersin kalacağı ve üniversiteden atılacağım gözüküyor...

Geçtiğimiz güz ve bahar dönemlerinde yaşadığım çeşitlik aksiliklerden dolayı derslerimi istediğim düzeyde geçemedim, bu sebeple bu kadar kötü duruma düştüm yoksa Af tan yararlanırdım (keşke yararlansaymışım)

Şimdi ; Bu çıkan af kanunundan şuan yararlanmam söz konusumudur herhangi bir dava vs ile? Böylece okuldan atılmadan öğrenimime devam edebilir mezun olabilirim...
Veya Anayasamızın 42. maddesine dayanarak bir dava açsak üniversiteden atıldıkdan sonra geri dönme olasılığım, ve/veya bu emsali taşıyan bir dava varmıdır?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim, saygılar...