Merhaba. Terimleri kullanışım biraz farklı gelebilir, tecrübesizliğimi mazur görünüz.

Bir üniversite öğrencisiyim, herhangi bir şirketim veya işyerim yok. Almanya'dan Avrupa geneline online satış yapan bir firmanın ürünlerini, bir Türkçe site kurup Türkiye genelinde satmak istiyorum. Düşündüğüm sistem şöyle:

Ben kendi sitemde onların fotoğraflarını kullanarak ve onların şirketinin ismini vererek ürünlerini tanıtacağım. İnsanlar bir ürünü satın aldıklarında, bu bilgi otomatik olarak Almanya'daki firmaya ulaşacak. Almanya ürünü hiç bana göndermeden direkt olarak müşteriye ulaştıracak. Kargo ücretini müşteri ödeyecek. Ben, Türkiye'deki bağlantılarımı kullanarak kendilerine müşteri kazandırdığım için sitemden satılan ürün başına komisyon alacağım.

Bu sistemin bana ve Almanya'daki şirkete yasal yükümlülükleri ne olur acaba? Ben gerçek kişi olarak bu işi yürütebilir miyim, yoksa bir şirket kurup bu türkçe siteyi tüzel kişiliğe mi bağlamam gerekir? Ben hangi vergilerin sorumlusu olacağım? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim...