--------------------------------------------------------------------------------

merhabalar,öncelikle site çalışanlarını ve emeği geçen tüm hukuk severleri özverili çalışmaları nedeni ile kutluyor ve teşekkür ediyorum.sitedeki hukukçu arkadaşlardan ve hukuk severlerden öğrenmek istediğim;Üç katlı alt katları dükkan ve kömürlük olan bir apartmanın birinci katına sahibim.ben memuriyetim gereği başka bir şehirde ikamet etmekteyim.kirada olan bu taşınmazımın bodrum kat üzerinde olması nedeniyle ısı kaybının çok yüksek olması ve bu ısı kaybını önlemek adına alttan dairemin altını ısı yalıtım malzemesi ile kaplattırmak istedim.diğer iki katın sahibi olan kişiyi aradım ve düşüncemi kendisine aktardım.dairelerin alttan ısı kaybettiğini ve yaptırmak gerektiğini söyledim ama alt kattaki bu harcamay katılmayacağını söyledi.bunun üzerine bütün harcamlarını bizzat ben kendim karşılamak sureti ile bodrum kattaki kısmın ısı yalıtımını yaptırdım.harcamalarımı fatura ile belgeledim.yukarıdaki her iki katında sahibi olan kişi çatının aktığını ve değiştirmek gerektiğini söyleyerek benim bu harcamalarıma ortak olmamı istedi.ortak kullanım alanı olan ve kendisininde kullanmakta olduğu hatta aşağıda tamamen kendisine ait olan kapalı oto garajınında bulunduğu bir ortak kullanım alanına ısı yalıtımı harcamalarına ortak olmayan kişinin bu çatı yaptırma isteğini kabul etmedim ve ödemeyeceğimi beyan ettim.(çatıyı bizzat kendisi kullanmakta kesinlikle ben kullanmamaktayım)üst katların sahibi olan bu kişi bunu kendisinin yaptıracağını ve avukata vererek benden şikayetçi olacağını söylemektedir.bu durumda benim yapmam gereken nedir.cevaplarınızı bekliyorum.ilginize şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım..