İyi günler Adım Kenan. Sitenizden öğrendiğim kadarıyla adli sicil kaydı silinebiliyormuş. 12.12.2001 tarih ve 2001/915-1133 Esas- Karar sayılı ilamı ile TCK.'nun 456/4, Maddesi gereğince 142,365,600.- TL Ağır para cezasına mahkum edilip 14.01.2002 tarihinde kesinleşerek 22.05.2002 tarihinde infaz olmuştur. Ben sitenizden almış olduğum bilgiye dayanarak 2 gün önce Adliyeye gittim ve bizzat bana ceza veren hakim beyle görüştüm kendiside bana silinebileceğini dilekçeyle müracat etmemi açıkladı. Ben dün dilekçemi ve gerekli evrakları yazı işleri müdürlüğüne verdim...

Bugün kararı aldım ve kararda ;03.08.2005 tarihli dilekçesinde yazılı Adli Sicil Sabıka kaydının silinmesine ilişkin talebin 3682 sayılı Yasanın 8/c maddesin de yazılı beş yıllık yasal sürenin dolmaması nedeni ile Reddine. İtiraz kabil olmak üzere evrak üzerinde yapılan inceleme sonunda karar verildi...
Seklinde bir yazılı açıklama bana verildi. Acaba Ankara Adli sicil Genel Müdürlüğüne mi başvursam? Simdi nasıl bir yol izlemeliyim beni bilgilendirirseniz çok sevinirim