Merhaba,
Bilgilerinizden faydalanmak istediğim konu şöyle ;Bankası Metro Mecidiyeköy Şubesinden konut kredisi için başvurdum. Banka akabinde ekspertiz göndererek araştırmasını başlattı. Ekspertiz raporu çıktı ve ekspertiz raporunda açık açık üzerinde 1. derece ipotek olduğu yazmasına rağmen kredi masrafları düşülerek hesabıma blokeli olarak kredi tutarı geçirildi. Banka krediyi bu şekilde yani ipotekli olarak kullandıramayacağını ; ancak ve ancak ipoteğin kalkması ile kredi tutarını serbest bırakacağını söyledi. Ben de taşınmaz sahibiyle olan görüşmem de işlemin uzayacağını çünkü ipotek koyan firmanın yıllar önce kapandığı ve işlemin uzun süreceğini bildirdi. Dolayısıyla ben de banka ile irtibata geçerek kredinin iptalini yazılı olarak talep ettim. Banka kredinin iptal edilmeyeceğini komisyonların kesilerek erken kapama yapılacağını bildirdi. Yani komisyonların - yaklaşık 1050 tl civarında- iade edilmeyeceğini belirtmiştir. Bu konuda Bankalar Birliği Hakem Heyetine resmi olarak başvurumu yaptım. Benim görüşüme göre banka ekspertiz de ipotek olduğunu bile bile şube hedefleri tutsun diye krediyi kullandırdılar ve beni mağdur ederek krediyi kapama yaptılar. Belki görmediler belki ipoteğin kalkacağını düşündüler ancak ipotek kalkmadı ve cezasını bana yüklediler. Bu konu hakkında ne yapmam gerektiği konusunda yardımlarınızı rica eder saygılarımı sunarım