Merhabalar sizlerden bu konu hakkında detaylı yardım talebinde bulunmak istiyorum. Konu şu;

Bizim bir su dükkanımız vardı. Bu su dükkanında bir personel çalıştırıyorduk. Bu personel bir zaman sonra dükkana 2 adet motor getirdi motorların akibiyeti hakkında bilgi sahibi değildik. Motorlar bir zaman sora bizim dikkatimizi çekmişti. Her sorduğumuzda arkadaşlarımın koyacak yerleri yok burada kalmasını rica etmişti dükkanımız oldukça müsait olduğundan ses etmedik daha sora bu kişiyle ilgili problemler yaşadık kişiyi işten çıkarma safasında motorlarını götürmesini söyledik biz o sırada dükkanımızı başka bir yere taşıdık bu sırada motorların 1 tanesini bu kişi tamire vermiş tamirci motoru bizim yeni dükkanımıza getirdi zaman sora motorun yapıldığnı ve ücretini istedi biz motorun bizim olmadığını o kişinin işten ayrıldığını belirttik kişi motorun tamir ücretini ahlaksız yollarla tehdit vs. içerikle bizden almıştır. Mecbur kalındığından motor bize kaldı bizim eski personelimize söylediğimzde konuyla ilgilenmedi o sırada bizim eski dükkanımızı yeni yere taşırken bidonlarımızı malzemelerimizi çalmış ve geri istediğmizde ağır tehditle yaklaşmıştır bu sebepten motoru biz dükkanımızda tuttuk belli bir süre sonra biz motoru kullandık fakat motorun çalıntı olduğundan haberimiz hiç olmadı bu kişiyi bize tehdit ettiğinden karakola suç duyurusunda bulunduk bu duyuruyu duyan kişi çocuklarımıza zarar vereceğini ve dükkana 3 4 kere arkadaşlarıyla gelerek tekrar tehditte bulundu cocuklarım işe ve okula gidip geldiğinden hiç ses edemedim bu sıra içinde yeni personelim motoru kullanmaktaydı. Motor öylece dükkanda duruyordu biz birgüngelip başımızı ağrıtmasınlar diye uzun bir süre motoru dükkanda tuttuk. daha sonra kullanıldı motor geçenlerde cocuklar motorla servis yaparken polisler tarafından motorun çalıntı olduğu hakkında bilgi ediniyorlar karakola gidip gerekli ifadeleri verdim. bu konuda benim durumum ne olur. Burada ne dediysem karakolada bu şekilde doğruları anlattım. Bu kişinin bize bu konuyu öğrendiğinde tahrik edeceği belli ve motorla ilgi suçlamalardan dolayı cocuklarımın can ve mal güvenliği yoktur. Ne yapabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum....