Öncelikle belirteceğim konu hakkında site içerisinde arama yaptığımı fakat benzerlik içeren bir konu bulamadığımı belirtmek istiyorum.

Halen mimarlık bölümü son sınıf öğrencisiyim. 2008 Aralık ayı içerisinde bir iş görüşmesi için şirketin misafiri olarak istanbula gittim ve part-time çalışma için kabul edildim. Devamında 2009 ocak ayı içerisinde şirket sahibine işe başlamam için gerekli evrakları gönderdim. O hafta içi girişim yapıldığı söyledin.

Bu tarihten sonra şirket sahibi için bazı çalışmalar yaptım ve biri şubat biri mart ayı olmak üzere 2 kez daha oryantasyon için 1 ay kadar istanbulda şirket tarafından misafir edildim. İkinci gidişim itibariyle bana özel danışmanlık yapacağım söylendi ve bu 3 aylık süre zarfında biriken maaşlarımı alamadım , devamında da sosyal güvencemin başlatılmadığını gördüm.

Üç hafta önce dönüşümde şirket sahibi özel sağlık sigortası yaptırabileceğimi ve priminin maaşıma ekleneceğini belirtti. Bu durumdan rahatsız olup SSK ve biriken maaşlarımı istediğimde benimle ilişkiyi kesti.Yaşadığım bu üzücü olay karşısında çok fazla rahatsız oldum. Hakettiğim çalışmaların karşılığını alamadım.

Şirket sahibi ile yaptığım eposta ve sms görüşmelerinin kayıtları mevcut. Şirketin beni 3 kez misafir ettiği tarihler arasında misafir olduğum otel ve ulaşım bilgilerim de mevcut. Konuyla ilgili tanık da gösterebilirim.

Bu durumda hukuki yollarla maaşımı ve varsa diğer haklarımı alma hakkım var mıdır?

İlginiz için şimdiden teşekkürler,
Saygılar