Merhabalar...

2003 yılında Türkiye'de evlendiğimiz zaman Türk vatandaşı olan ama şu an (2004 de geçiş yaptı) Alman vatandaşı olan fiili olarak eski eşimden 2006 yılında alman mahkemelerince gıyabımda boşanma gerçekleştirildi.2006 yılından bugüne kadar eski eşim tenfiz işlemi için onun adına da kendimin ücretini karşılayacağım bir avukata vekalet vermediği ve kesinleşme şerhi koyulmuş boşanma belgesinin aslını yollamadığı için tenfiz ve tanıtma davası açmadım ,açamadım ve şimdi kesin olarak öğrendiğime göre eski eşim Almanya'da arap uyruklu(alman vatandaşı mı değil mi bilmiyorum) birisi ile evlenmiş.Kısacası Türkiye'de benimle evli görünüyor ama Almanya'da yeni eşi ile evli.
Bu durumda en kısa sürede nasıl bir yol izleyerek Türkiye'de resmi olarak boşanma işlemimi gerçekleştirebilirim?
Almanya'da evli olduğuna dair resmi belgeyi Alman makamlarından bizzat ben mi talep etmeliyim ? Yoksa hiçbirşeye karışamadan Türk mahkemelerine bu durumu izah edip,davamı açıp ,Türk hükümetinin mi bu belgeyi Almanya'dan istemesini mi beklemeliyim ya da başka ne olabilir?
Değerli görüş ve önerilerinize şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla