Merhabalar yardım için şimdiden teşekkür ederim.Konu ile ilgili birkaç avukat ile görüştüğüm halde ne yazıkki net bir yanıt alamıyorum.Yorumlar ve açıklamalar birbirinden farklılık gösteriyor.Konu 2007 senesinde İstanbulda son derece kurumsal görünen bir ingilizce kursuna kayıt oldum 5,300 gibi bir rakam karşılığında sözleşme ve sıralı sennetlere imza attım başlangıç seviyesini bitirdiğim sırada ilk önce dondurmak istedim ve arkasından izmire yerleşerek evlenmem söz konusu olduğundan kursumun iptalini istedim ve iptal dilekçesi verdim çünkü m.e.b başka bir şehire yerleşmeyi geçerli bir sebep sayıyordu. dilekçeyi verdiğim hafta izmire gelerek yerleştim bunuda ikametgah ve nufus müdürlüğünden ispatlayabiliyorum. Ancak geçen cuma günü bu kurstan tarafıma ödeme emri geldi.ne yazıkki benim elimde 5 6 sayfadan oluşan kursun düzenlediği sözleşmeden başkaca bir evrak bulunmuyor zaten iptal dilekçem onlarda ve dilekçeyi kabul etmediklerini beyan ediyorlar.ve yaptığım sözleşme neticesinde bu paranın tamamını ödemem gerektiğini söylüyorlar taraf avukatıyla telefonda görüşerek senet tutarı kadar miktarı ödeyeceğimi söylerek bir şekilde şimdilik icra olayını durdum ve mecburen bu parayı ödeyeceğim.Sadece şunu öğrenmek istiyorum kanunnen yapabileceğim bu haksız kazanç karşılığı yapabileceğim bir şey yokmudur.bir dava açma hakkını bir sözleşme imzalamakla kaybetmiş mi bulunuyorum bu konuda bilgi verirseniz çok teşekkür ederim.