Kısaca olayı anlatayım; şuan 20 yaşındayım. 17 yaşımda evli ve 46 yaşında birinin tehditleriyle başlayan bir ilişki yaşamaya başladım, bekaretimi zorla aldı, çevremdekilere anlatabileceğim durumlar değildi. Korktum ve en önemlisi de bu şahsın çevresi polis ve devlet açısından çok sağlamdı, baskı altındaydım, sesimi çıkaramıyordum. 3 yıl boyunca bu şahısla ilişkim sürdü en sonunda ayrıldım ve şu anda olay mahkeme aşamasında.

Şahıs hakkında 14 ayrı şuçtan dava açıldı ( hakaret,tehdit,nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme,basit yaralama, tehdit, şantaj, özel hayatın gizliliğini ihlal etme, hakaret, hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek, özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ) ve tutuklu.

03,04,09 tarihinde ilk mahmeye çıkacağız. Ben ayrıca tazminat davası açmayı istiyordum fakat kendi üzerine hiçbir mal varlığı yok ve karşı taraf doğal olarak uzlaşmak istiyorlar (50 milyar gibi miktar ortaya koyuyorlar). Cezasını çekmesini istiyorum ama çevrem ve ailem tarafından psikolojik baskı altındayım. Uzlaşmayı kabul edersem eger daha sonra şahsın beni ve ailemi kendisi yapmasa bile dolaylı yollardan tekrar tehdit ve rahatsız ettiği zaman şikayetimi geri aldığım dosya tekrar işleme konulur mu?
Şahsın, işlemiş olduğu 14 suçtan alabileceği ceza yasalar huzurunda tahminen ne kadar olur?
Ben şikayetimi geri alsam bile olay kamu davasına dönüşür mü?
Dönüşürse ne kadar sürer?

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

---

Yönetim'den Not: lütfen okuyunuz; https://www.hukuki.net/forum/forumdisplay.php?f=7