+ Konuyu Yanıtla
5 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
41 den 50´e kadar toplam 58 ileti bulundu.

Konu: 2009 seçim sonuçları sitesi

2009 seçim sonuçları sitesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: 2009 seçim sonuçları sitesi

Alıntı commodore1tr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Niçin Konya da Kocaelinde Kilis'te Mardin de Kastamonu'da Burdur Bitlis Bingöl de ki seçmen Diyarbakır'ın DTP seçmenine benzer bir davranış göstermiştir diye bir yorumu yoktur ? Bitlis ve Bingöl Özellikle !!! Müthiş bilgisi ile DTP seçmeninin davranışının ne anlama geldiğini Bunun İzmir seçmeniyle benzerliğini açıklaması elzem olmuştur. Tabiiki örnek açıklamasında Bingöl Bitlis seçmeninin bunlardan farkınıda ortaya koyması gerekmektedir.
    Diyarbakır belediye başkanı daha iyi hizmet götürdüğü için değil kimlik siyaseti yaptığı için başkan seçilmiştir. İzmir belediye başkanına oy verenler de aynı şekilde başarılı hizmetlerinden dolayı değil, halkın Tayyip Erdoğan'a tepkisi sonucunda böyle bir oy almıştır. İki tercih de ideolojiktir.

Belediye seçimi belediye hizmetleriyle alakalı bir seçimdir. Kimden daha iyi hizmet alacağıma inanıyorsam onu seçerim.

Fakat Diyarbakır halkı da İzmir halkı da bu şekilde oy tercihlerini belirlememiştir.

Tayyip Erdoğan'ın tek başına başbakan oluşunda nasıl ki Deniz Baykal'ın azımsanmayacak bir katkısı vardır, aynı şekilde Aziz Kocaoğlu'nun böylesine oy farkıyla seçilmesi de hiç kuşkusuz Tayyip Erdoğan sayesinde olmuştur.

İzmir seçmeninde yanlış bir şekilde AK Parti gelirse yaşam tarzlarının değişeceği algısı vardır. Mesela bir Taha Aksoy, Kordon'daki içkili yerler rahatsız olmasın diye Gündoğan Meydanı'nda miting yapılmasına bile karşı çıkan hassas bir insandır.

İstanbul'da Refah Partisi'nin ilk aldığı yerlerden biri Beyoğlu olmuş, Beyoğlu belediye başkanı daha sonra büyükşehir belediye başkanı olmuştur. Nasıl ki Beyoğlu'nun yaşam tarzı değişmediyse, İzmir'inki de değişmeyecektir.

Diyarbakır'daki seçmenin tavrı ne kadar rasyonelse, İzmir seçmeninin tavrı da o kadar rasyoneldir.

Hukuki NET Güncel Haber

2009 seçim sonuçları sitesi konulu yargıtay kararı ara
    2009 seçim sonuçları sitesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kim nerede sonuca itiraz etti?

Yerel seçimlerin ardından, yurdun çeşitli yerlerinde, resmi olmayan sonuçlara itiraz edildi: http://www.ntvmsnbc.com/id/24952256/

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sdt23 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Diyarbakır belediye başkanı daha iyi hizmet götürdüğü için değil kimlik siyaseti yaptığı için başkan seçilmiştir. İzmir belediye başkanına oy verenler de aynı şekilde başarılı hizmetlerinden dolayı değil, halkın Tayyip Erdoğan'a tepkisi sonucunda böyle bir oy almıştır. İki tercih de ideolojiktir.

Belediye seçimi belediye hizmetleriyle alakalı bir seçimdir. Kimden daha iyi hizmet alacağıma inanıyorsam onu seçerim.

Fakat Diyarbakır halkı da İzmir halkı da bu şekilde oy tercihlerini belirlememiştir.

Tayyip Erdoğan'ın tek başına başbakan oluşunda nasıl ki Deniz Baykal'ın azımsanmayacak bir katkısı vardır, aynı şekilde Aziz Kocaoğlu'nun böylesine oy farkıyla seçilmesi de hiç kuşkusuz Tayyip Erdoğan sayesinde olmuştur.

İzmir seçmeninde yanlış bir şekilde AK Parti gelirse yaşam tarzlarının değişeceği algısı vardır. Mesela bir Taha Aksoy, Kordon'daki içkili yerler rahatsız olmasın diye Gündoğan Meydanı'nda miting yapılmasına bile karşı çıkan hassas bir insandır.

İstanbul'da Refah Partisi'nin ilk aldığı yerlerden biri Beyoğlu olmuş, Beyoğlu belediye başkanı daha sonra büyükşehir belediye başkanı olmuştur. Nasıl ki Beyoğlu'nun yaşam tarzı değişmediyse, İzmir'inki de değişmeyecektir.

Diyarbakır'daki seçmenin tavrı ne kadar rasyonelse, İzmir seçmeninin tavrı da o kadar rasyoneldir.

Anladım anladım özür dilerim AKP seçmeni TAMAMEN DUYGUSAL davranmış ...

Siz dalga mı geçiyorsunuz ? Bu ne biçim mantık ? Sizi görende İzmir i bok götürüyor sanacak. Mevcut iktidarın her türlü aşağılık engellemesine gevur izmir demesine İller bankası yardımlarını kesmesine rağmen İzmir ilerlemiştir.

Bu mantıkla verilen her oyu aynı şekilde değerlendirmemiz mümkün değil mi sayın SDT23 hanımefendi? Hatta öyle olduğu AKP nin kendisine oy vermeyenleri alenen tehtit ettiği aşağılık bir seçim döneminden geçmedik mi? Bu ne körlüktür ? Bu ne düşmanlıktır ?

Diyarbakır ve İzmir ideolojik AKP ye oy verilen yerler hizmet için !!! Buna siz inanıyorsanız bir şey diyemem ama bahçede kargalara söyledim güldüler...

AKP li belediyeler kendilerine ve yandaşlarına RANT yolsuzlukları hariç ne yaptılar ? Al işte sulu kule ortada bak mahkemelik oldu !!! Unesco işbirliği ile çağdaş kenler kapsamında ki sulukule den çıkartılan ve TOKİ nin uyduruk rant evlerine borçlandırılarak oturtulan romanlerin evlerini arsalarını üç otuz para ya kim kapatmış!!! AKP büyük şehir belediyesinin yakın olduğu tarikatın ileri gelenleri ve AKP meclis üyeleri... Amma hizmet ha.....

Yolsuzluk vurgun yapmadan hizmet veren bir AKP belediyesi göstersenize bana !!! Tarihte nerede yazar yapılan ihalenin parası ödenmediği halde arazinin boş tutulması ihalenin iptal edilip kaporanın yanmamasını!!! ben söyleyeyim size istanbul Büyük şehir Belediyesi yapar... Trilyonluk araziyi şeyhe satıp imar izni takılınca millet uyanıp şeyh bekletiliyor bu kadar yüzsüzlük nerede var !!!! Hizmetmiş... Bunların ki CEP TO CEP hizmeti olsa gerek... CEP TO CEP FACE TO FACE... HİZMETİ... VİP otobüsleri diye uydurdukları son anda takılan büyük hizmet damada günde otobüs başı 496 tl kazandırmayacak mıydı ? Söyle büyük şehire aynı şartla ben günde 250tl ye kiralıyorum otobüsleri ahanda hizmetse hizmet...

Sizin mantığınızda aklınızda yanlış çalışıyor. Taha Aksoy'un '' El ele dolaşanlara bir şey demeyeceğiz'' açıklaması bile zihniyetin göstetrgesidir aslında.. Sanki bir şey demeye yetkisi varmış gibi... Ama genel uygulamalarından görülen o ki gazete olarak belediye yerlerinde üç paçavra içkiye sınırlama üstüne sınırlama çaktırmadan baskı... Hizmet işte budur... Diyin hele bana benim vergimle hizmet eden belediye nasıl bir hakla sadece bir tarafa hizmet eden gazeteleri alır !!!

Şaban Dişli mi istanbul a büyük hizmetin mimarı!!! Bu ne biçim mantıktır. Her belediye seçimi ve il meclisi seçimi yüzde seksen ideolojik yüzde yirmi hizmettir. Bazen ideoloji öyle baskın olur ki yüzde yirmi konuşulmaz bile... Madem hizmet seçimiydi ne halt yemeye RTE hemde aslında alenen hukuku ihlal ederek her ile gitti? Her yerde o konuştu durdu kimse belediye başkan adayı kim bilmiyordu.. Hele hele Trabzon... ORHAN FEVZİ GÜMRÜKÇÜOĞLU nu kim tanır ? RTE ve özellikle Faruk Nafiz Özak olmasaydı el altından Trabzonspor a inanılmaz paralar verilmese seçim rüşveti dağıtılmasa gümrüklerden emekli olup Ankaradan gelen adama kim oy verirdi? Bak gördün mü hem ideolojik hemde duygusal!!!

Siz herkesi boş verinde kendinizi yanıtlayın... Çünkü size aynı dediğiniz gibi hitap ediyorum.... Hangi partiye oy verdi iseniz hizmet için değil tamamen Diyarbakır DTP seçmeni gibi davrandınız... Hadi aksini ispat et...

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu seçimlerin en başarısız partisi AK Parti, Hakkari hariç (DTP %80, AKP %16) 80 ilin tamamında %20'nin üzerinde oy almış siyasi partidir.

Çok değil 7 sene önce aldıkları %34'luk oy "olağanüstü" bir başarıyken bugün ancak %39'luk oy alabildiği için başarısız bulunmaktadır.

"Battılar", "Bittiler" denildikleri noktada kendinden sonra gelen 5 partinin toplamı kadar oy alamamış, ancak 2. ve 3. sıradaki partilerin toplamı kadar oy almıştır.

Kaybettikleri kaleler arasında Antalya da sayılmaktadır.

Kısa zaman önce esamesinin okunmadığı Trakya'da ve hatta "yılmaz kale" İzmir'de ancak %30 civarı oy amıştır.

İstanbul büyükşehir sonuçları şöyledir:

Kadir Topbaş: 3.092.493 %44,27
    Kemal Kılıçdaroğlu: 2.576.314 %36,88

İl genel meclisi:
    AK Parti: %40,17
    CHP: %33,66

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu seçimlerin en başarısız partisi AK Parti, Hakkari hariç (DTP %80, AKP %16) 80 ilin tamamında %20'nin üzerinde oy almış siyasi partidir.

Çok değil 7 sene önce aldıkları %34'luk oy "olağanüstü" bir başarıyken bugün ancak %39'luk oy alabildiği için başarısız bulunmaktadır.

"Battılar", "Bittiler" denildikleri noktada kendinden sonra gelen 5 partinin toplamı kadar oy alamamış, ancak 2. ve 3. sıradaki partilerin toplamı kadar oy almıştır.

Kaybettikleri kaleler arasında Antalya da sayılmaktadır.

Kısa zaman önce esamesinin okunmadığı Trakya'da ve hatta "yılmaz kale" İzmir'de ancak %30 civarı oy amıştır.

İstanbul büyükşehir sonuçları şöyledir:

Kadir Topbaş: 3.092.493 %44,27
    Kemal Kılıçdaroğlu: 2.576.314 %36,88

İl genel meclisi:
    AK Parti: %40,17
    CHP: %33,66
    Sayın Seda hanım ;

Demagoglar sizin bu yazılarınızı okuyunca ağlayacak AKP yalakaları istifa edecek gibi görünüyor...

AKP yi başarısız saymamda hiç oy oranlarını yazdım mı? yazmadım ! Neden biliyor musunuz? Her ne kadar yazdıklarınız mantıksız isede başarının ölçütü düşen oy olamayacağı gibi çıkan oyunda açık gösterge olmayacağını bildiğimdendir.

Genel seçimde yüzde 46,7 oy almış ve tek başına iktidar olmuş bir partiden bahsetmekteyiz. Ve Türkiye'nin geleneği doğal olarak genel seçimi kazanan iktidar partisinin yerel seçimlerde bu oranı arttırmasıdır. Çünkü genel seçimi kazanan iktidar partisine yakın belediye başkanlığı hizmette öncelikli olduğu bilinen bir gerçektir ve çok partili rejimden bu yana bu gelenek değişmemiş değişmeye başladığı an ilk seçimde iktidar partisi iktidara veda etmiştir.

Bu tarihi gerçek göz önünde tutularak AKP başarısız bulunmuştur tarafımdan ve bundan dolayı çöküşe geçeceği öngörülmektedir. Bir buçuk sene iktidarda kalmalarını büteakip yani 2010 un sonlarında AKP tarihi hezimete hazır bir parti olacaktır. Umarım ki akıllılık edip erken seçime gitmezler ve umarım eğer böyle bir eşy olursa gene tek başlarına iktidar olurlar ben erken seçim olursa direk AKP ye oy veririm... Çünkü çökecek olan ekonominin tek sorumlusu onlardır ve artık ekonominin çökeceği çok net gözükmektedir. Bunu hazırlayan bu parti altında kalmalı bilgisizliklerinin cehaletlerinin teğet geçen krizin hesabını bunlar vermeli çünkü Türkiye de daha kriz patlamadı Hazirana doğru hissedilecek Eylül de patlayacak işte bu ara AKP iktidar da olmalı... Yoksa gene zeytinyağı olup ''işte bıraktık bakın ne oldu ?'' pişkinliğine vururlar...

Tarihi gerçekler göz önündeyken yüzde 4736 alan iktidar partisinin geleneklere göre yüzde 51 civarı oy alması gerekmektedir eğer hala yükseliyorsa... Yüzde 51 alması AKP ye güven oyu statükonun devamı sayılırdı ama olmadı yüzde 38 lere inildi yani 13 puan aşağı genel seçimden 8 puan aşağı bu başarısızlıktır. Hemde Tarihte hiç görülmemiş bir seçim rüşveti yolsuzluğu haksızlığı propogandası tehtidi yapılmasına rağmen.... Ha si başarılı diyorsanız onu bilemem ....

Yazılarımı okursanız CHP yi başarılı yazmadım Kemal beyi başarılı yaptım ve ona göre CHP nin anlaması gerekeni yazdım. CHP de başarısızdır bu seçimde dikkatli okursanız zaten satır aralarında bunu yazdım devam edeceğim dediğm yerde bunlardı ki size rağmen edeceğim...

Ama genede gözümde kaybeden ilk sizsiniz....

İletiler
    613
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Neyi tartışıyorsunuz anlamadım. Baykal başarısızım diyor bir iki gün ortalarda gözükmüyor. Partimi yeniden yapılandıracağım diyor.
    Erdoğan başarısızım diyor. Bunun sorumlularını bulacağım. Teşkilattaysa teşkilatta, hükümetteyse hükümette gerekeni yapacağım diyor.

Yinede kimi CHPyi kimi AKP yi başarılı ilan etme derdinde. Eğer Baykal ve Erdoğan başarısızız diyorlarsa gerçeğin yarısını hatta üçte birini söylediklerini düşünerek konuşmak lazım. Mızrak artık çuvala sığmıyor. Psikolojik etki falan deyip bizi kandırmaya çalışıyorsanız boşa zahmet etmeyin. Eğer kendi psikolojimi destekliyorum diyorsanız diyecek bir lafım olmaz.

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Normal olarak kimden daha iyi hizmet alırsınız? Tabi ki iktidar partisine mensup belediyeden. Bunu bir ben demiyorum. Hükümetin Bakanları da diyor.

Ee, bu durumda iktidar partisinin aday gösterdiği Belediye Başkanlarına oy vermeyen herkes irrasyonel ve ideolojik davranmış olmuyor mu?

Bence Yerel Yönetimler Seçimlerini kaldıralım. Belediye Başkanlarını iktidardaki parti atasın.

Tek Parti döneminde CHP İl Başkanları'nın Vali olmasını eleştiren zihniyete sorarım. Hadi o tek parti dönemiydi. Çok partili demokraside sizin bilinçaltınızda muhafaza ettiğiniz bu fikir ne kadar demokratik?

Herkesin demokrasisi kendine...

İletiler
    196
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu forma gönderdiğim yazı yayınlanmadı.
    Merak ettim teknik bir arıza mı yoksa uygun mu bulunmadı?
    Saygılarımı iletirim.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Turkey.
    İletiler
    1.580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Halit Hayri Eriş rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu forma gönderdiğim yazı yayınlanmadı.
    Merak ettim teknik bir arıza mı yoksa uygun mu bulunmadı?
    Saygılarımı iletirim.
    Tüm iletileri kontrol ettim ancak sizin bir iletinize rastlayamadım. Büyük olasılıkla bir teknik hata olmuştur.

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aslında bu seçimlerin düşündürmesi gereken çok sonuç var özellikle CHP ve MHP yi başta olmak üzere..

Doğu'nun neredeyse yarısı ve Güneydoğu'nun tamamında seçmenin neredeyse tamamına yakınının Cumhuriyete İnanmayan iki partiyi tercih ettiği görülmektedir. Bunun nedenlerinin ve nasıl giderileceğinin tespiti zaman geçirilmeden yapılmalıdır. Yoksa Türkiye'nin Çağdaş yüzü Laik Sosyal Hukuk devletine inanmış İzmir' i nasıl o tarafa çeviririm düşüncesi yayılmaya başlayacaktır.

Seçimin bir kaybedenide böyle devam ederse maalesef Yüksek Seçim Kurulu olacaktır. MHP ve CHP başta olmak üzere diğer tüm muhalefet partilerinin itirazlarının tamamını neredeyse reddederken. AKP itirazlarının neredeyse tamamı kabul görmüştür. Seçim süresince yaşanan rezaletlerde hiç hoş değildir. YSK sanki hazırlıksız yakalanmış gibidir seçime uyduruk mukavvalardan seçim bölümünü ilk defa gördüm... Sandıklarsa içler acısı...

Seçime katılım oranı bir ilimiz hariç yüzde sekseler civarında olmuş Türkiye geneli ise yüzde 83,5 olmuştur. Oy vermeyen seçmen 4. büyük partiyi oluşturmuştur . Yozgat ilimiz ise DÜNYA REKORLARINI KIRAN İL OLARAK TARİHE GEÇECEKTİR. Gerçi YSK bunu nasıl açıklayacak bilemiyorum amma merakla bekleyeceğimden emin olabilirsiniz...Yazgatta seçime katılım oranı yüzde yüz nokta binde on olmuştur (%100,0010 ) Başka bir deyişle Yozgat ta toplam seçmen 48 bin 268 olmasına karşılık kullanılan oy 48 bin 313 olmuş ve seçnem sayısını geçmiştir !!!! Yozgat'ta AKP nin kazandığını söylemeye sanırım lüzüum yoktur...

Seçimin en ŞANSLI ŞANSIZI ise bir vatandaşımız olmuştur .Antalya'nın Demre İlçesi'ne bağlı Kapaklı Köyü'ndeki muhtarlık seçiminde 1055 nolu sandıkta oy kullanan 55 yaşındaki Ali Denizaltı isimli vatandaşımız MUHTARLIK SEÇİM ZARFINA SEÇTİĞİ MUHTAR ADAYI İLE BİRLİKTE YANLIŞLIKLA CEBİNDEKİ 400TL Yİ DEKOYMUŞTUR. Neticede parasına kavuşmuş ve ŞANSLI olmuş ancak OYU GEÇERSİZ SAYILMIŞ ŞANSSIZ olmuştur...

Seçim MHP açısından bence oldukça başarılı olmuştur. Ciddi bir toparlanma sürecinde oldukları açık saçık ortaya çıkmıştır.

CHP ciddi olarak çalışması gerektiğini ''kendini anlatma özrünü'' aşması gerektiğini anlayabilirse bu seçimde o bile kardır. Bu seçim CHP açısından asla ve kata başarılı değildir. Halkın anlayacağı dilden muhalefet yapmayı öğrenip Halkı dinleyeceğine halka öğretmeye çalışsa amma bunuda kırıp dökmeden değerlere sanki karşı imajı vermeden yapsa yükseleceği açıkça ortaya çıkmıştır. Ancak bu şekilde giderse de korku ve tepki oyları ile birlikte yüzde 25 lerde dolaşacağı ve kronik muhaleft hastalığına yakalanacağı açıktır. Aynı mumdan çıkan iki alev gibi olduğu bazı kişilerle ve gruplarla barışmalı gençleşmeli dinamikleşmeli çalışmalıdır. Fethettiği kıyılardan içeriye adam gibi girebilmelidir. yoksa sorun büyüyecektir CHP de de....

+ Konuyu Yanıtla
5 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: