+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 19 ileti bulundu.

Konu: Hava Alanında GBT sorgulaması

Hava Alanında GBT sorgulaması Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Hava Alanında GBT sorgulaması

Merhabalar;
    lise yıllarında bir neden den dolayi esrardan 1 gece nezarathene de kaldik ertesi gun nobetci mahkemeye cıktık serbest birakildik bu arada parmak izi vs. alındı tabi ... eve tebligat geldi gene gittik beraat ettik birdahada bişi gelmedi zaten .... Sorum; işim nedeniyle uçak ile seyahat ediyorum ve bazen de havalanında haliyle kimlik sorgulaması oluyor kimse bu gune kadar bişi demedi ama kimliği verirken yuzume bir bakışlari war beni kahrediyor en son ankarada gorevli kimliğime amirine goturdu aldı baktı aralarında konustular kaç yılında diye bir soru sordu ? bende dayanamadım sordum bi sorun mu war dedim? yok bişi dedi geçtim bir keresinde de DHMI icin bir kart cıkarmam gerekiyordu cok sık inceleme yapiyorlarmiş ordada bana kimlik vermediler arkadasım Esrardan bişi warmiş dedi ben o esrar olayindan sonra ki bu nerden baksam 17 seneye yakın bir zaman defalarca Sabıka Kaydı aldım cıkmadi hatta Özel bir eğitim kurumunda yöneticilik yaptım o zamanda ahleken kotu sohrete sahıp olmadıgıma dair bir belge istedilerdi verdiler kimse de bir sey demedi bu hava alanı artık nasıl ulasıyorsa bu kayıtlara ...kısacası cok rahatsız oluyorum kesinlikle de bir sucum yok diyelimki de war ben ömrum boyunca karsimami cıkacak ne yapmam lazım bundan kurtulmak istiyorum nasıl bir yol izlemem lazım o gunlere dair elimde hiç bir resmi dokuman da yok... fakat sildirmek istiyorum ... şimdiden tesekkur ederim selamlar

Hukuki NET Güncel Haber

Hava Alanında GBT sorgulaması konulu yargıtay kararı ara
    Hava Alanında GBT sorgulaması konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Hava Alanında GBT sorgulaması

Bence siz kendi kendinize kuruntu yapıyorsunuz. Havalimanı pasaport kontrol bilgisayarlarında sadece yurt dışına çıkış yasağı olanların kayıtları olur, GBT kaydı olmaz. Görevli memur herkesin yüzüne çok dikkatli bakar. Pasaporttaki resimdeki kişi karşısındaki kişi mi diye. Kafanıza takmayın.
    Konu Devrim Sinan Karavelioğlu tarafından (14-03-2009 Saat 16:39:33 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    58
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Uçuşunuza engel bir durum olması için yurtdışı çıkış yasağı veya herhangi bir suçtan yakalama ve aranma kararının olması gerekir. Beraat ettiyseniz hiçbir sorun yok
    Konu asiltrk3484 tarafından (15-03-2009 Saat 00:35:24 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

öncelikle verilen cevaplar için teşekkür ediyorum , yaşadığım süreci paylaşıcam ki durumum da olan arkadaşların da faydalanmasını umut ediyorum .

Savcılığa giderek Nufus cüzdanı ve dilekçe adli sicil kadyı istedim adili sicil kaydı yoktur diye belge verdiler infaz bürosuna gittim lise yıllarında başımdan böyle bir olay geçti fakat kayıtlarda çıkmadı bunu sildirmek istiyorum ne yapmam lazım? görevli resmi kurum için için sabıka kaydı iste o zaman çıkar dedi tekrar dilekçe ve nufus cüzdanı ile başvurdum adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı yoktur dedi tekrar infaz bürosuna çıktım gene bir şey çıkmadıgını söyledim o zaman silinmiş demek ki dedi ... ama havalanlarında falan bazen bakıyorlar birşeyde söylemiyorlar dedim - ha sen gbt diyorsun o zaman dedi onun için herhangi bir karakola git orda çıkar ordan da buraya getirirler zaten dedi ...

anladım ki bu gbt başka bir sey adli sicil kaydı başka bir sey su an icin hayatımda hiç bir engel teşkil etmiyor .... şimdi kafama takılan yeni sorular oluştu bunlarida yarın araştıracagım.

1-diyelimki gbt kadyımı sildirdim bu seferde arşiv kaydında mi cıkacak?
    2-infaz ne demek? 10 yıl geçti üzerinden , tekrar mahkemeye cıkmam mı gerekecek?
    3-dosya numarama vs. bulasabilirsem temyize mi göndersem?

sonuç olarak beni rahatsiz eden gençlik yıllarında bir cahillik yaptık suc da almadık cezada fakat bu damgayı yedik...ve bu kayıt var görebilenler var ...

bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadasların yorumlarini ve yardımlarını bekliyorum şimdiden tesekkür ederim.

Saygılarımla..
    Konu ExclusiveEscapes tarafından (23-03-2009 Saat 20:39:11 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ExclusiveEscapes rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    öncelikle verilen cevaplar için teşekkür ediyorum , yaşadığım süreci paylaşıcam ki durumum da olan arkadaşların da faydalanmasını umut ediyorum .

Savcılığa giderek Nufus cüzdanı ve dilekçe adli sicil kadyı istedim adili sicil kaydı yoktur diye belge verdiler infaz bürosuna gittim lise yıllarında başımdan böyle bir olay geçti fakat kayıtlarda çıkmadı bunu sildirmek istiyorum ne yapmam lazım? görevli resmi kurum için için sabıka kaydı iste o zaman çıkar dedi tekrar dilekçe ve nufus cüzdanı ile başvurdum adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı yoktur dedi tekrar infaz bürosuna çıktım gene bir şey çıkmadıgını söyledim o zaman silinmiş demek ki dedi ... ama havalanlarında falan bazen bakıyorlar birşeyde söylemiyorlar dedim - ha sen gbt diyorsun o zaman dedi onun için herhangi bir karakola git orda çıkar ordan da buraya getirirler zaten dedi ...

anladım ki bu gbt başka bir sey adli sicil kaydı başka bir sey su an icin hayatımda hiç bir engel teşkil etmiyor .... şimdi kafama takılan yeni sorular oluştu bunlarida yarın araştıracagım.

1-diyelimki gbt kadyımı sildirdim bu seferde arşiv kaydında mi cıkacak?
    2-infaz ne demek? 10 yıl geçti üzerinden , tekrar mahkemeye cıkmam mı gerekecek?
    3-dosya numarama vs. bulasabilirsem temyize mi göndersem?

sonuç olarak beni rahatsiz eden gençlik yıllarında bir cahillik yaptık suc da almadık cezada fakat bu damgayı yedik...ve bu kayıt var görebilenler var ...

bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadasların yorumlarini ve yardımlarını bekliyorum şimdiden tesekkür ederim.

Saygılarımla..
    Size daha önce de yazdığım gibi sizin ne adli sicille ne de GBT ile ilgili bir sorununuz var. Neymiş havalimanında memur yüzünüze bakmış! Bakacak tabii. Pasaport kontrolünde görevli memur pasaporttaki fotoğrafla sizin yüzünüzü iyice karşılaştıracak. Onun işi o.

1-GBT den kayıt silinip arşiv kaydına geçmez ki sizin zaten GBT kaydınız da yoktur büyük ihtimalle.

2-İnfaz: hükmün yerine getirilmesidir. Örneğin para cezasıysa ödenmesi, hapis cezası söz konusuysa yatılması vb.
    Sizin mahkemeniz yok, cezanız yok. Mahkemeye falan da çıkmayacaksınız.

3-Hangi dosya numarasına ulaşıp hangi kararı temyiz edeceksiniz?

Kafanızda kurup kurup buraya yazıyorsunuz. Atın kafanızdan bu takıntıları ve hayatı kendinize zindan etmeyin. Saygılar..

İletiler
    234
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı karavelioglu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Size daha önce de yazdığım gibi sizin ne adli sicille ne de GBT ile ilgili bir sorununuz var. Neymiş havalimanında memur yüzünüze bakmış! Bakacak tabii. Pasaport kontrolünde görevli memur pasaporttaki fotoğrafla sizin yüzünüzü iyice karşılaştıracak. Onun işi o.

1-GBT den kayıt silinip arşiv kaydına geçmez ki sizin zaten GBT kaydınız da yoktur büyük ihtimalle.

2-İnfaz: hükmün yerine getirilmesidir. Örneğin para cezasıysa ödenmesi, hapis cezası söz konusuysa yatılması vb.
    Sizin mahkemeniz yok, cezanız yok. Mahkemeye falan da çıkmayacaksınız.

3-Hangi dosya numarasına ulaşıp hangi kararı temyiz edeceksiniz?

Kafanızda kurup kurup buraya yazıyorsunuz. Atın kafanızdan bu takıntıları ve hayatı kendinize zindan etmeyin. Saygılar..
    Sayın Karavelioğlu,

Sanırsam üyemiz DHMİ kimliğinin çıkmamasından dolayı huzursuz olmuş.

Saygılarımla,

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın karavelioglu ilgisine ve verdiği morale özellikle " bu takıntıları ve hayatı kendinize zindan etmeyin. " cümlesi biraz olsun kendime gelmemi sağladı tesekkur ederım

Sayın earioz dikkatine .... ayrıca tesekkur ederim konuyu iyi yerden yakalamış

DHMI ' de kimliğimin çıkmaması GBT min var oldugunu zaten ispat eder adam demiyorki bu adam sucsuz Adli sicil kaydi yok sabikası yok GBT si var diyor ESRAR diye yaziyormus bu yuzden kimlik vermediler diğer arkadaslarımız aldılar fakat bana vermediler o an için üzerinde durmadım en son ankara havalanında dış kapı girişinde arabadan topladıkları kimliklerin neticesinde rahatsız eden diyologlar ... (iç hat uçuşlarında 1 Kasım 2007 tarihinde yürürlüğe giren GBT uygulaması)

17 sene gecmiş hala bu kayıt duruyor ve olene kadar da duracak sanırım ... ben hukiki olarak nasıl bir yol izlemeyeliyim ?? sorusunun cevabini bulmaya calisiyorum???

selamlar.
    Konu ExclusiveEscapes tarafından (24-03-2009 Saat 17:21:03 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: araç sigortası

Adıma kayıtlı 2006 honda jaaz otomatik otomabilile 05/03/2009 da tek taraflı kaza yaptım aracı kaskonun yetkili çekicisiyle yetkili servise çektirdik evrak olarak polis tutanagı alkol muaye tutanagı kısaca gerekli tüm evrakları teslim edip ekpertiz yapılması için servis sigorta şirketine bildirdi 3 veya 4 gün sonra gelen ekper arkadaş araca bakıp yaptıgı kontrol sonucu aracın 2007 de pert e cıktıgı yapılan onarımların cıkma parça ile yapıldıgını belirtip bunu yetkili serviste yapamazsınız deyip özel biryerde tekrar cıkma parçalarla yapılacak dedi. yetkili servis aracıma 13 bin ile 15 bin arası tamir fiatı verdi eksper in tamir için verdiği fiat 4 bin. özel servis araca baktıgında 8 bin den aşagı cıkmaz diyor ortada bırakıldım kısaca ne yapmalıyım şimdiden yardımlarınıza tşk.
    Konu ORHAN61 tarafından (24-03-2009 Saat 17:56:14 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: araç sigortası

bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar

İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

yalnış yerde konu açmıssınız. bu konunun başlığı Hava Alanında GBT sorgulaması şimdi bunu yaparak konuyu dagıtmış oldunuz...

Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle Sol menüde bulunan FORUM başlığı altında yer alan KATEGORİLER başlığı seçilerek forum kategorileri sayfası açılır.
    https://www.hukuki.net/forum/index.php

Açılan sayfada listelenen kategorilerden uygun alan seçilerek konu ile ilgili alana girilir.

Açılan doğru kategori sayfasında SOL ÜST KÖŞEDE bulunan YENİ KONU
    yazan sekmeye tıklandığında sorunuzu sorabileceğiniz sayfa görüntülenir.
    Açılan sayfada ilgili kısımları Türkçe Yazım Kuralları na ve üye olurken kabul ettiğiniz Hukuki.net forum kurallarına uygun şekilde düzenledikten sonra ,mesajınızı yazdığınız pencerenin hemen altında bulunan "Yeni Konu Aç" sekmesine tıkladığınızda konunuz seçtiğiniz kategoride açılmış olacaktır.

Hukuk forumları dışında bazı bölümlerde iletilerin yayınlanması yönetim onayına bağlı olabileceğinden,mesajınız yeni açılan konular arasında görüntülenmiyorsa, aynı konuyu tekrarlamayınız.

İletilerinizde hukuki.net ve kendinize yakıştıramadığınız ifadeler kullanmaktan lütfen kaçınınız.

Sorduğunuz sorunun cevaplanması, konu hakkında bilgisi olanların bilgisini paylaşması yoluyla olacağından, sorunuza cevap verilmesi yönünde ısrarcı olmayıp, tekrar yapmayınız.

İleti başlık ve içeriğinin tamamını büyük harfle, tamamını küçük harfle yazmamaya, "yha, ewet,dawa,eywallah" şeklinde yazmamaya özen göstererek dilimize sahip çıkınız.

Kısa mesaj veya posta yoluyla soru sormayınız,bu kişiye özel hizmet olacağından cevap alamazsınız.

Sitemizde alacağınız cevaplar, izlemeniz gereken yol konusunda ön bilgi olduğundan, konunuz ile ilgili bir avukattan destek almanız sizin yararınıza olacaktır,bu konuda yapılan hatırlatmaların sizin bir hak kaybına uğramamanız için yapıldığını dikkate alınız.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php53716-Hava-Alaninda-GBT-sorgulamasi

hava alanlarinda gbt nasil

ic hatlar ucakda gbt bakilirmi

hava limanina gbt geldi mihttp:www.hukuki.netshowthread.php53716-Hava-Alaninda-GBT-sorgulamasihavalimanlarinda gbthavaalaninda askerlik sorgulamahava alanlarinda askerlik sorgusu yapiliyor muataturk havalimaninda gbthavaalaninda gbt kontroluhavalimanda gbtyurtici hatlar gbthavaalanı gbt 2014havaalaninda gbt 2016gbt sildirdim amahavalimani gbthavaalaninda gbt yapilir miyurtdışı çıkış yasağı sorgulama nasıl yapılırtrafik kontrolünde gbt sorgusu var mihavaalanlarinda gbt kontrolu var midir
Forum