Merhaba üstadlar, Bizim Sorunumuz Bu Forumda Cevap Bulabilirmi Bilmiyorum.
Babam'in 45-50 Yildan Beridir Bakmiş Olduğu, Hazine Adina Bile Halen Tescil Edilmemiş Bir Bağ Var , Bu Arazi Orman Sinirinda , Söz Konusu Bağ Için Kadastro Tarafindan 2000 Yilinda Uygulama Yapildi Ve Babam , Annem Ve Benim Adima 3 Parça Halinde Yazildi, Biz Tapu çikmasini Beklerken Birilerinin Itirazi Ile Kadastro çalişmasi Iptal Edilmiştir. Kadastro Tarafindan Bize Söylenen ölçümler Iptal Edildi Ileride Kadastro Geçecek Ayni ölçümler Kabul Edilecek Sadece Kadastronun Adi Değişecek ( Köy Kadastrosu Değilde şehir Kadastrosu Olacakmiş ) Bekleyin Denildi. Biz O Gündür Bu Gündür Bekliyorken 3 Ay önce Babam Vefat Etti Asil Bağ Sahibi Yani.
Soru-1 Kadastrodan 2000 Yilinda Yapilan ölçümlere Istinaden Bir çalişma Belgesi Veya ölçümün Niye Iptal Edildiğine Dair Bir Belge Isteyebilirmiyiz.
Soru2- Bağ Tapusu Alabilmek Için Tescil Davasi Açmalimiyiz , Yoksa Halen Kadastro Geçmesini Mi Bekleyeceğiz
Soru3- Kadastro Veya Tescil Vefat Eden Babam Için Mi Yapilmali.
Amacim Sadece Ne Yapabileceğimizi öğrenmek 2b Falan Denilen Kanun Ne Getirdi Bilmiyorum , Korkum Sadece Yillardir Bizim Olan Bağ Babamin Vefat Etmesiyle Kötü Niyetli Birilerinin Eline Geçmesidir. şahitler Olarak Yillardir Bağ Komşumuz Olanlar Var, Dikili Ağaçlar Var Bağda Ama Elimizde Bizim Olduğunu Gösterir Bil Belgemiz Yok.